Anadolu lisesinde Bilgi ve İletişim Teknolojisi Dersi...

Kodla Büyü

oktuns

Site Gezgini
Arkadaşlar ben ilk defa anadolu lisesine atandım, 10 ve 11 sınıflarda dersim var fakat kitabı falan hiçbirşey yok.Bu derslerin müfredatını nerden bulabilirim, dersler hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim...

Güncel. Anadolu Lisesi'ne 11. sınıflara BİT 1, 12. Sınıflara BİT 2 seçilmiş. Anadolu Lisesi müdürünün yoğun ısrarı üzerine istemesem de aldım dersleri.

Bugün başladım araştırmaya. Okula öğrenci kitabı, öğretmen kılavuz kitabı geldi mi diye sordum, Müdürün bile haberi yok. Pazartesi bakacaklar.

Kendi arşivimi inceledim, Açık Öğretim Lisesinin BİT 1 ve BİT 2 Kitapları varmış elimde. Nereden bulduğumu hatırlamıyorum. Belki bu forumdan belki AÖF'ün kendi sitesinden. Başka başlık altında vardır belki. Bugün forumu bir alt üst edelim, bulamazsak tek çare onlar...

Bu konu çok alakasız bir başlık altında bu arada... :shock:

kitabı var o dersin arkadaşlar.ancak ilköğretimdeki gibi öğrenci ve öğretmen kılavuzu gibi 2 ayrı kitap değil.memlerden temin edebilirsiniz bence

bilgisayarmax' Alıntı:
kitabı var o dersin arkadaşlar.ancak ilköğretimdeki gibi öğrenci ve öğretmen kılavuzu gibi 2 ayrı kitap değil.memlerden temin edebilirsiniz bence

Siz yazana kadar forumda yazılan bir çok şeyi okudum, yazdığınız gibiymiş. Umarım gelmiştir okula...

eya' Alıntı:
Orta öğretim genel müdürlüğü sitesinden: Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi öğretim programı http://ogm.meb.gov.tr/bilisim.zip

Kimsenin dikkat etmediği belkide gözden kaçan bir durum var. Talim terbiye kurulunun sitesine girip Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi öğretim programını arattığınızda iki bölümle karşılaşıyorsunuz biri Program detayı, incelediğinizde detayda sadece 9. sınıflara ders verildiği ile ilgili bir ibare var.
http://ttkb.meb.gov.tr/program.aspx?islem=1&kno=54
Ama daha önce yayımlanan seçmeli dersler ile ilgili yönetmeliğe ters düşüyor, çünkü bu yönetmelikte dersi 2. grup seçmeli ders olarak 10,11,12. sıflarda verilebileceği açıklanıyor. Gerçekten anlamak mümkün değil.. :?:

Ders öğretim programının değişmesi bu yıl uygulamada anlaşılan kimsenin dikkatini çekmemiş...
:!:

Geri