Anadolu lisesinde müdür yardımcılığı

Kodla Büyü

Bote0621

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba
Anadolu liselerinde müdür yardımcılığı yapabiliyor muyuz. Dersin seçilmiş olması mı gerekiyor yoksa seçilmese dahi müdür yardımcılığına başvurabilir miyiz?

Normalde Anadolu lisesine atanabildiğimiz için görev de yapabilirsiniz hocam. Ders olmak zorunda değil.

Normalde Anadolu lisesine atanabildiğimiz için görev de yapabilirsiniz hocam. Ders olmak zorunda değil.

Hocam cevap için teşekkürler. Özel eğitim okullarına istiyebiliyor muyuz peki bilginiz var mı? Bir de Müdür Yardımcılığı yapan arkadaşlar hangi okul türlerini yazmamızı önerirler.

Özel eğitim yazamıyoruz maalesef. İlkokul da yazamıyoruz. Bu yüzden orta halli bir ortaokul veya çok kalabalık olmayan liseleri tavsiye ederim.

hocam arkadasım anadolu lisesi müdürü ders yoksa darecilik de yok emin olmadıgınız cevparı burda yazıp milletin kafasını karıstırmayın eger dersiniz eçilmedyse okulda norm fazlası olursunuz ve norm fazlası oldugunuz okulda idareci olamazınız sadece kaymanlık oluru ile görevlendirme olursunuz kadrolu değil....

Idarecinin ders olmadiginda norm fazlasi oldugunu ilk defa duyuyorum :) idareci normu ogrenci sayisina gore belirlenir ogrenci sayisi dusmedikce norm fazlasi filan olmaz.Ayrica ders var diyelim o okulda mudur yardimcisi oldu bir sonraki sene ders secilmezse gonderecekler mi mudur yardimcisini dersin yok diye.

Arkadaşlar bir Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısıyım. Lütfen bilgilerinizin güncelliğinden emin olmadan kesin yorumlar yapmayın. Evet hocam Anadolu Lisesinde ders olsa da olmasa da müdür yardımcılığı yapabilirsiniz. Dersle veya normla hiçbir ilgisi yok. Burdaki arkadaşlar gibi çok bilgili olduğunu düşünen insanlar benim önüme de taş koymaya çalıştı. Maddeyi bol vaktim olduğunda burda kaynağıyla gösteriririm. Özeti şu : " Dersinizin o okulda açılabiliyor olması atanmanız için yeterlidir." Açılması ve norm olması şart değil.

hocam arkadasım anadolu lisesi müdürü ders yoksa darecilik de yok emin olmadıgınız cevparı burda yazıp milletin kafasını karıstırmayın eger dersiniz eçilmedyse okulda norm fazlası olursunuz ve norm fazlası oldugunuz okulda idareci olamazınız sadece kaymanlık oluru ile görevlendirme olursunuz kadrolu değil....
Dersin olmadığı yerde ben nasıl müdür yardımcısı olarak çalışıyorum o vakit ;) Yönetmelik şöyle der. Atanabilir durumda olmak o okul için yeterli. Dersin seçilip seçilmesi önemli değil. Ayrıca idarece normu vardır zaten. Yani Anadolu Liselerinde idarecilik yapabilirsiniz. Dersin seçilip secilmemesi önemli değildir.

Dersin olmadığı yerde ben nasıl müdür yardımcısı olarak çalışıyorum o vakit ;) Yönetmelik şöyle der. Atanabilir durumda olmak o okul için yeterli. Dersin seçilip seçilmesi önemli değil. Ayrıca idarece normu vardır zaten. Yani Anadolu Liselerinde idarecilik yapabilirsiniz. Dersin seçilip secilmemesi önemli değildir.
hocam eger öyleyse çok mutlu olurum ben de müdür yardımcılıgı tercihi yapacagım merkezde ortaokullarda bos norm yok bulundugum yerde ama fazlasıyla -8 tne lise var hem de 3-5 arası normda :) inşallah dediğiniz gibidir ....

Siz bilip bilmeden ne atlıyorsunuz Beyfendi. Emin olmadan cevap yazıyormuşum, milletin kafasını karıştırıyormuşum. Tövbe tövbe.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini md yrd olarak tercih edebiliyormuyuz okulda 5 tane bilişim teknolojileri öğretmeni var normalde

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini md yrd olarak tercih edebiliyormuyuz okulda 5 tane bilişim teknolojileri öğretmeni var normalde

ben de bunu merak ediyorum. Meslek lisesi seçebiliyor muyuz böte mezunu olarak?

Bir de daha önce fen lisesinde çalışmadım, oraya atanma durumu nedir? Mesleki eğitim merkezi???

Son düzenleme:
bence atanabiliyoruz çünkü seçmeli derslerde bilgisyar bilimi dersi var meslek derslerinden hariç

Fen lisesi ve sosyal bilimler lisesinde bilgisayar bilimi zorinlu oldu.o yuzden fen lisesine atanabiliriz

Fen lisesi ve sosyal bilimler lisesinde bilgisayar bilimi zorinlu oldu.o yuzden fen lisesine atanabiliriz
oralara ilk kez atanmak mahkeme kararı ile durdurulmuştu en son. Sınavsız puan üstünlüğüne göre atanmaya karşı çıkılmıştı. eskiden sınavla alınıyordu ya... orda daha önceden çalışmış olanlar seçebiliyor diye duydum. Bununla ilgili bilgi için sordum aslında ???

mebbiste müdür yardımcılığı başvuru ekranına giriş yapılamıyor mu? deneyebilen arkadaşlar bakabilirmisiniz

Böte, idareci olma konusunda galiba bakan dahil kimsenin bilgisi yok, Çpsl yada Meslek lisesi kesin bilen hiç kimse yok mu?

Koca forumda bir tane bilgi sahibi yok, söyleyim Böte mezunları ne meslek ne Çpal idareci olamıyorlar. Sosyoloji mezunu Felsefe öğretmeni olabiliyor ama Böte mezunları olamıyor. O kadar adaletsizlik varken , Tef ler kapanmışken, Böte mezunları atanamamalı saçmalıktan başka bir şey değil.

Aslında mevzuat gayet açık. Öğretmen olarak atanamadığınız kurum TÜRÜne idareci de olamazsınız.

Saçma mı bizim branş özelinde bence de saçma, ama şu anki mevzuata göre böyle.

Geri