Android İşletim Sistemli Cep Telefonu Tavsiyesi.

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. Bizim emektar telefonun değiştirilme zamanı geldi. Yaklaşık 1 aydır telefonları inceliyordum ama karar vermekte zorlanıyorum.
Aklımdaki modeller aşağıda. SE X10mini daha ağır basıyor. andoid 1.6 ile geliyor ama kendi yazılımı ile 2.1e sorunsuz yükseltebiliyormuşsun. 2.2 ve 2.3 için bir bilgim yok. Birde 4 nisandan sonra türkiyede Android market uygulamasına erişilebilecek denmişti. bu modellerde erişebiliyormusun. tarayıcının FLASH desteği varmı hiç bilmiyorum. Bilgisi olan aradaşlar yardımcı olursa benim gibi telefon alacaklar için iyi bir konu olacağını düşünüyorum.
.
Sony Ericsson X10 Mini (Normali biraz pahalı)
http://www.mobilgen.com/sony-ericsson/x ... ncelemesi/
.
LG Optimus One
http://www.mobilgen.com/lg/lg-p503-opti ... ncelemesi/
.
Samsung Galaxy Fit
http://www.mobilgen.com/samsung/samsung ... ncelemesi/
.
Samsung Galaxt Ace
http://www.mobilgen.com/samsung/samsung ... ncelemesi/
.......
HTC Wildfire
http://www.mobilgen.com/htc/htc-wildfire-tanitimi/
.
SON ALTERNATİF
TR yi garantiyi boşver, imkan bulabilirsen y.dışından SE x10 ARC al mı dersiniz.
http://www.mobilgen.com/sony-ericsson/x ... ncelemesi/
.
.
Edit : opian hocam teşekkürler. Bütçemin yettiği tek HTC modelini eklemeyi unutmuşum. Onu ekledim.

nerede bi HTC Desire gorsem dibim dusuyor hocam. Kullanmadim fakat ozne android olunca gozler google oradan da HTC'ye donuyo. bayadir arastiriyorum, beklentilerinden cok daha fazlasini bu telefonla yasayabilirsin. Alternatiflerinin arasina koyabilirsin bence hatta goremeyince sasirdim.

opian' Alıntı:
nerede bi HTC Desire gorsem dibim dusuyor hocam. Kullanmadim fakat ozne android olunca gozler google oradan da HTC'ye donuyo. bayadir arastiriyorum, beklentilerinden cok daha fazlasini bu telefonla yasayabilirsin. Alternatiflerinin arasina koyabilirsin bence hatta goremeyince sasirdim.
hocam alternatifler arasında görememe nedenin tamamen DUYGUSAL :D

4 haneli rakamlara bir telefon için çıkmam çok zor. TEKNOLOJİ işi öyle bir işki 500 lirayla başlıyorsun. olmuşken o da olsun bu da olsun diyorsun 700e çıkıyorsun. e o kadar vermişken şu olmazsa olmaz diyorsun bi bakıyorsun bütçe 1000 lira sınırlarına dayanmış :D o yüzden başta kendimi firenlemek istedim.

Birde ben telefonu cebimde taşımayı seven biri olarak DESIRE yi sığıdıracak bir cep kolay kolay bulmak zor olacak gibi bir erkek için :D

HTC Desire o listedeki telefonlarla kıyaslanmayacak derecede gelişmiş bir telefon. Adeta bilgisayar. 3 aydır kullanıyorum. Her özelliği destekliyor. Sadece şarjı 1 günden fazla gitmiyor. Ancak akıllı telefon o, ne yaparsın! Vodafone kampanyasıyla gayet uygun alabilirsiniz. Yarı fiyatına Iphone 4 özellikleri. Daha ne olsun.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
opian' Alıntı:
hocam alternatifler arasında görememe nedenin tamamen DUYGUSAL :D

4 haneli rakamlara bir telefon için çıkmam çok zor. TEKNOLOJİ işi öyle bir işki 500 lirayla başlıyorsun. olmuşken o da olsun bu da olsun diyorsun 700e çıkıyorsun. e o kadar vermişken şu olmazsa olmaz diyorsun bi bakıyorsun bütçe 1000 lira sınırlarına dayanmış :D o yüzden başta kendimi firenlemek istedim.

Birde ben telefonu cebimde taşımayı seven biri olarak DESIRE yi sığıdıracak bir cep kolay kolay bulmak zor olacak gibi bir erkek için :D

wildfire sonradan aklima geldi ama flood yapmak istemedim. sahibinden.com da 700 civarina temiz bi desire bulabilirsin hocam riske gireyim dersen, yaklasik sizin makinalarin fiyatlarinda. gordugum kadariyla desire ile wildfire arasinda da islemci ve ekran kalitesi disinda bir farklilik yok. o parayi bi cep telefonuna vermek beni de üzse de sifir ya da 2. el bigun benim olacak :)

opian' Alıntı:
wildfire sonradan aklima geldi ama flood yapmak istemedim. sahibinden.com da 700 civarina temiz bi desire bulabilirsin hocam riske gireyim dersen, yaklasik sizin makinalarin fiyatlarinda. gordugum kadariyla desire ile wildfire arasinda da islemci ve ekran kalitesi disinda bir farklilik yok. o parayi bi cep telefonuna vermek beni de üzse de sifir ya da 2. el bigun benim olacak :)
sence y.dışından getirtmek ne kadar mantıklı. bu kadar parayı bir telefona verdikten sonra birde onu garantisiz olarak almak. büyük bir risk değilmi. birçok teknolojik alette başınıza gelmiştir. özelikle fotoğraf makinelerinde 200 dolarlık bir makinenn tamir masrafı 180 dolar olarak önünüze getiriyorlar :D

samsung ace bu sıralar nette çok çıkıyor karşıma, elime almadım ama şık bir telefona benziyor, dh forumda da eleştiriler olumlu gibi. Xperia arc ı ne kadara bulabileceksiniz bilmiyorum ama o da çok şık gerçekten öbür yandan boyut olarak htc desire hd ye yakın bence, taşımak sorun olur diyorsanız. Saydıklarınız arasında ben ace derim :+1:

Hocam 4 haneli rakamlara çıkmak istememişsinde Sony Ericcson Arc ı da koymuşsun listeye
O telefon en az 1500 liradır ve listedeki en iyi telefon dur
Bende almadan önce çok araştırma yaptım içlerinde fiyat performans estetik olarak en iyisi galaxy ace dir
Ayrıca bilgisayarcı öğretmenlere de bir tavsiyem var artık bence bizim yavaş yavaş mobil pazara girmemiz lazım
Çünkü bilgisayarların yerlerini almaya başlayabilir bi telefon bi bilgisayar gibi çalışacak ve bize gelen sorular artık
mobil aletlerden gelecek bizim de bu sektöre erken girmemiz lazım ki sorulara cevap verebilelim

hocam hiççççççç 1000 tl ler verme.Numaramı vodofona tasıdım.vodofone 945 verdiler beleş
android işletim sistemli.Şiddetle tavsiye ederim.Az araştır 300 tl ye bulabılırsın.hemde galaxy lerden bi farkı yok.

Öncelikle 4 aydır gt540 kullanıyorum lg andoroid telefonda işlemci ön planda . Ayrıca firmaların desteği çok önemli özellikler lg ve samsung bu konuda çok zayıf. Htc ise super ama fiyatı piraz pahalı wildfire arm 6 kullanıyor bence artık geçmiş bir sistem . Bu telefonlar 2.1 ile gelecek 2.2 veya 2.3.3 e geçmek isteyeceksini bu sefer custum romları ile yapabileceksiniz. Bu sefer performans artarken 1-2 özelliği kullanamayacaksınız ki can sıkıyor belli bir süre sonra .Özellikle pil performansı düşüyor. Ayrıca market olayıda önemli htc marketini açtı catır catır indirebilirken diğerlerinde daha bişeyyok elle tutulur bir şekilde. Mini expria 2.2 güncellemesi olmayacak . Samsunglar için işlemci 600 mhz arm 6 flash desteği ve güncel yazılımları kuramayacaksınız. Lg 503 performans fiyatta iyi alet fakat flash desteği yok güncellemesi hemen yayınlandı .
Siz yazmamışsınız ama acer lipuied e incelerseniz desteği var sayfasında 2.2 offical rom hemde işlemcisi gayet iyi flash vs çalıştırıyor. Asus a10 olabilir.

Androidii sorarsanız super bişey:) selim hoca yeni geçti mesela . Bence acele etmeyin mayıs haziran gibi yeni işlemcili ve güncellenmiş bir cok cihaz piyasaya girecek . gt540 su anda 399 tl hepsiburada 3 ay once 629 tl idi .

Ahmed hocam sağolsun sayesinde bende android kervanına katıldım, iyi ki de katılmışım :) Vodafone kampanyasından 945 modelini aldım gayet güzel ve memnunum. Bilişimci olup yeni telefon alacaklar androidli bir model tercih etmezlerse pişman olurlar bu kesin.

Bence de acele etmeyin yeni güncelleme sonrasını beklemek daha iyi olur diye düşünüyorum, şu an da birkaç kampanya var ama yaza doğru müthiş patlama olacağını düşünüyorum androidlerde.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
opian' Alıntı:
sence y.dışından getirtmek ne kadar mantıklı. bu kadar parayı bir telefona verdikten sonra birde onu garantisiz olarak almak. büyük bir risk değilmi. birçok teknolojik alette başınıza gelmiştir. özelikle fotoğraf makinelerinde 200 dolarlık bir makinenn tamir masrafı 180 dolar olarak önünüze getiriyorlar :D

ben birkac defa elektronik alet aldim hocam bu sekilde hic agzim yanmadi daha. yanabilirdi de. satici profilleri ve GET yontemiyle satis buyuk oranda riskleri azaltiyor. desire icin 600 ve 650'ye garantili cihaz alip satanlari gordum ,beklerseniz belki daha uygunlari da ilerleyen zamanlarda bulunabilir belki. 2. el icin riske girmeye degecek bi rakamlar bence. yurtdisi konusunda haklisiniz. ben hergun ilanlara bakiyorum ve baktiklarim sadece vodafone tarafindan saglanmis veya garantisi olan cihazlar. illaki sifir derseniz Wildfire alirdim hocam ben olsam. planda pek yokken butcemi canafor bi kasaya ayirdigim icin yaz sonuna kadar uzaktan sevecegim ben androidleri :) simdiden hayirli ugurlu olsun size.

Bu arada söylemeyi unuttum. Sony Ericsson Xperia x10 Mini aldım. Forımlarda 1 günü bulmaz dedikleri şarj bende 2güne yakın gidiyor. gören mp3 player zannediyor. eline alan elinden düşürmüyor. aynı işlemciye sahip olmalarına rağmen HTC Wildfire a göre performansı çok daha iyi. oyunlarda özellikle donma diye problem yaşamadım.
Dokunmatiği son derece hassas. Telefonun tek eksiği MULTI TOUCH yok. onunda android 2.2 ile geleceği söyleniyor. Tavsiye ederim. TRKCLL TİM den aldım. 560tl 8taksit...

galaxy ace vatan bilgibayarda internet satışı 650 tl 6 taksit. bilgisayardan hızlı internet bağlanıyor, telefon içinde hiç takılma yok, android marketten istediğni indir kullan. Herkese tavsiye ederim..
android 2.3 için 100 mhz işlemci gerekiyor ama o telefonlarda 1000 tl nin üzerinde..
fiyat performans olarak ace diyorum..

yurt dışından gelen Motorola Milestone kullanıyorum. pasaport kaydını yaptım. telefonun 2.2 güncellemesi çıktı. ben 2.3 yükledim, kullanıcılaırın ürettiği bi versiyon, seyrekte olsa kitlenme filan oluyor ama onun dışında bi sorun yok.

dikkat edilmesi gereken bence
1. SAR değerleri (HTC ler çok yüksek ne yazıkki,Galaxy Ace de öyle)
2. android 2.3 'e güncellene biliyor mu (Galaxy S, yada HTC modelleri )

HTC Wildfire... Ben bu telefonu kullanıyorum ve çok da memnunum... Ekran çözünürlüğü düşük olmasına rağmen o kadar da sıkıntı yaratacak düzeyde değil...İnternette gezinme çok iyi...pil ömrü de ortlama 2.5 gün civarında. Orta sınıfın üstünde bir telefon ve fiyat olarak orta sınıf düzeyinde...

gunalhakan' Alıntı:
galaxy ace vatan bilgibayarda internet satışı 650 tl 6 taksit. bilgisayardan hızlı internet bağlanıyor, telefon içinde hiç takılma yok, android marketten istediğni indir kullan. Herkese tavsiye ederim..
android 2.3 için 100 mhz işlemci gerekiyor ama o telefonlarda 1000 tl nin üzerinde..
fiyat performans olarak ace diyorum..

hocam ne zaman 650 tl idi? bikaç gündür takip ediyorum. 736 tl :(
daha düşük bi fiyata bulsam çok sevineceğim.

bende samsung jet s8003 dokunmatik ekran kullanıyorum. navigasyon+3g+wi-fi mevcut artı olarak da telefon dokunuşları sallamaları algılıyor ona göre işlem gerçekleştirebiliyor aynı fiyattaki diğer telefonlardan daha fazla özellik ve güzel görünüme sahip olduğunu düşünüyorum

bdogretim' Alıntı:
@BaRBaRYaN35 hocam, telefon aldın mı? Ben de alacam, aynı modellere bakıyorum, kararsız kaldım.
.
hocam ben telefonu aldım. yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. gayet te memnunum. yaz geliyor ve yakında ceketler çıkacak. biz erkekler genelde çanta taşımadığımızdan en büyük dert telefonu taşımak olacak. işte o tür durumlarda bu telefon acayip güzel. gömlek cebinde taşısan bile kolay kolay hissetmiyorsun.
+ diğer andoid telefonlarla (aynı fiyat aralığındaki) karşılaştırdığımda şarj süresi internette yazandan daha fazla gidiyor. wireless kapalı şekilde 48 saat rahat gidiyor ve şarj ettikçe bu süre uzuyor (yeni alınan arabaların rodaj işlemi gibi düşünebilirsin)
+ küçük olduğu için taşıması rahat
+ dokunmatiği çok hassas kullanan herkes iphone kadar iyi diyor
+ tüm andoridlerdeki gibi menüleri istediğin gibi sıralayabiliyor, ekrana istediğin kısayolları atayabiliyorsun.
+ ekranın 4 köşesine konumlandırılmış ayarlanabilir kısayollar çok işe yarıyor.
+ 5MP flaşlı kamera gayet yeterli.
...
- andorid 2.1 ile multi touch olayı gelmemiş. 2.2 ile geleceği konuşuluyor. özellikle angry birds gibi oyunlarda ekranın tamamını göremeyebiliyorsun bu yüzden. küçültme yapamadığın için.
- alışık değilsen telefon çok küçük gelebiliyor.
- bana göre + ama bazılarına göre - bir yön olabilir. mesaj yazarken qwerty klavye değil eski her rakamda 3 harf sistemi var. istersen marketten klavye uygulaması indirebiliyorsun ama ben eskiyi tercih ettiğim için gerek duymadım.
- BENCE en önemli eksisi PİL ÇIKMIYOR. iphone gibi. bitesiye kadar kullanacaz. pil ölünce nasıl yaparız bilmiyorum :D
....
en güzel yanıda gören bi eline alıp inceliyor. m p 3 player zanneden, sürgülü diye düşünüp üstten alttan sürgüsünü açmaya çalışan, bu kadarmı bu telefon diye soran çok oluyor :D
...
SENCE diye sorarsan hocam BENCE ŞİMDİYE KADAR ALMADIĞIN KABAHAT derim. Ama ekran küçük gelirse ve kamerada benim için önemli değil diyorsan 3.2mp kameralı xperia x8 modelini de düşünebilirsin. onun ekranı biraz daha büyük. tek eksiği kamerası 3.2 ve flaşsız

hocam herhangi bir TİM (Türksel işlem merkezi) şubesine git. telefonu eline al bir dene. ben istanbul - capitol avm deki şubeden aldım. 1 alt katında teknosa vardı orda da x8 gördüm x10 biraz küçük diye başta kararsız kaldım. x10u tercih etme nedenim daha popüler bir model olduğu için SE güncelleme çıkarmasa bile kullanıcılar farklı romlar çıkartabilme ihtimali oldu.

ama şunu da belirteyim telefonu eline alınca KESİNLİKLE İSTEDİĞİM BU diyeceksin :D

b0145829' Alıntı:
Hocam 4 haneli rakamlara çıkmak istememişsinde Sony Ericcson Arc ı da koymuşsun listeye
O telefon en az 1500 liradır ve listedeki en iyi telefon dur
Bende almadan önce çok araştırma yaptım içlerinde fiyat performans estetik olarak en iyisi galaxy ace dir
Ayrıca bilgisayarcı öğretmenlere de bir tavsiyem var artık bence bizim yavaş yavaş mobil pazara girmemiz lazım
Çünkü bilgisayarların yerlerini almaya başlayabilir bi telefon bi bilgisayar gibi çalışacak ve bize gelen sorular artık
mobil aletlerden gelecek bizim de bu sektöre erken girmemiz lazım ki sorulara cevap verebilelim
:) Her işimiz bittide millete cevap verelim diye mobil iletişime yönelmediğimiz kaldı.
Herkes yapsın hocam araştırmasını. Hobi olarak ilgilenilebilir yada birine yardımcı olmak için bakılabilir ama bt ciyiz diye mobil teknolojisini takip etmek formatörlüğü kanıksamaktan kaynaklanıyor sanırım.

Geri