Android cihazlara meb sertifikası yükleme sorunu

Kodla Büyü

ozcgmn

Site Gezgini
Android cihazlara meb sertifikasını nasıl yükleyeceğiz acaba ? Bilgisayardan sertifikayı telefonun hafızasına atıyorum . Telefondan açtığımdan bunu açacak uygulama yok gibi bir uyarı veriyor. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Android telefonunuz ile sertifika.meb.gov.tr'ye girip sertifika indirme linkine tıklayın. Hallolur.

ozcgmn' Alıntı:
Android cihazlara meb sertifikasını nasıl yükleyeceğiz acaba ? Bilgisayardan sertifikayı telefonun hafızasına atıyorum . Telefondan açtığımdan bunu açacak uygulama yok gibi bir uyarı veriyor. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Bende de aynı sorun var. Tabletlerde de olmuyor

sertifikayı indirdikten sonra ayarlar-güvenlik-kimlik bilgileri deposu-sd karttan yükle. ben buradan yaptım

Etab 4 te güvenlik sekmesinde kimlik bilgileri deposu seçeneği yok. .cer uzantili dosyayi indiriyorum onu da acmiyor. Dosya acilamadi hatasi veriyor kafayi yiyecem. Tabletlere otomatik yüklenmeyecekmiydi bu sertifika?

karekedi' Alıntı:
Etab 4 te güvenlik sekmesinde kimlik bilgileri deposu seçeneği yok. .cer uzantili dosyayi indiriyorum onu da acmiyor. Dosya acilamadi hatasi veriyor kafayi yiyecem. Tabletlere otomatik yüklenmeyecekmiydi bu sertifika?

hocam rootlanmış tablette yukarıdaki anlatılan yöntemle yüklenebiliyor. ancak bozulmamış tablette ben de manuel yükleyemedim, mdm eba ya sordum durumu, cevap bugün geldi, ama sorunuma çözüm değil, hala yükleyemedim.

Merhaba
Okulunuzda Fatih VPN Hattı var ve bağlanabiliyorsanız otomatik olarak tabletin indirmesi gerekiyor. Sertifika dosyasını indirdiğinizde "Dosya Yöneticisi"nde görmeniz gerekiyor. Halen dosya açılmıyorsa silip "sertifika.meb.gov.tr" adresinden tekrar yükleyerek deneyiniz.
İyi Çalışmalar.

acer50' Alıntı:
karekedi' Alıntı:

hocam rootlanmış tablette yukarıdaki anlatılan yöntemle yüklenebiliyor. ancak bozulmamış tablette ben de manuel yükleyemedim, mdm eba ya sordum durumu, cevap bugün geldi, ama sorunuma çözüm değil, hala yükleyemedim.

Merhaba
Okulunuzda Fatih VPN Hattı var ve bağlanabiliyorsanız otomatik olarak tabletin indirmesi gerekiyor. Sertifika dosyasını indirdiğinizde "Dosya Yöneticisi"nde görmeniz gerekiyor. Halen dosya açılmıyorsa silip "sertifika.meb.gov.tr" adresinden tekrar yükleyerek deneyiniz.
İyi Çalışmalar.

Ben de denedim hocam simdi yazdiklarini ama gene bi sonuç yok. Dosya acilamadi hatasi devam ediyor.

glados19965' Alıntı:
Android ayarlar > wi-fi >gelişmiş> sertifikaları yükle

bizde sertifikaları yükle diye bir seçenek yok

xk-2' Alıntı:
http://www.cihanblog.com/general-mobile-e-tab-4-guvenlik-sekmesi-nasil-acilir.html

verileri temizle butonu pasif, ki zaten bilinmeyen kaynakları açıp kapatma yetkisi zaten açık öğretmen tabletinde

Hocam şu ayarların üzerinde sağ tuşu uzunca tıkla, ardından depolamaya gir ayarları durdur.bir iki kez tekrarla.sonra acilacak

xk-2' Alıntı:
Hocam şu ayarların üzerinde sağ tuşu uzunca tıkla, ardından depolamaya gir ayarları durdur.bir iki kez tekrarla.sonra acilacak

oldu valla, depolama biriminden yükle seçeneği oluştu yapınca :+1: :alkis:

android telefonlar için sertifikayı kurarken ekran kilidi istedi şimdi kilidi kaldıramıyoruz. çözüm?

file.php

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 843
kimlik bilgilerini sil dediğimizde sertifika da kalkıyor. Sertifikayı kullanmak için illaki desen veya parola ile mi kullanmalıyız.

Geri