Android cihazlardaki reklamları engelleme

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Android cihazınıza yüklediğiniz uygulama reklamlarını ve gezdiğiniz internet sitelerindeki reklamları engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz.

Şimdi size bu reklamları nasıl engelleyeceğinizi açıklayacağım fakat bu bilgiler aramızda kalsın tamam mı. Anlaştığımızı görüyor gibiyim.:)
Şimdi cihazımızda ki reklamlı uygulamaları tespit edelim. Bunu yapmanıza gerek yok ama ben görebilmeniz için anlatacağım.

Cihazımıza önce şu uygulamayı Advanced Mobile Care indirip kuruyoruz.
Google Playden indir.

Bu programın bir çok özelliği var ama ben şimdilik sadece reklam tespitini anlatacağım;
Program kurulduktan sonra programı çalıştırın ardından orta menüsüne yani araçlar bölümüne geçiyoruz burada gizlilik danışmanına tıklıyoruz bu araç cihazımızı tarıyor ve reklam içeren uygulamaları bize bildiriyor.(Söylediğim gibi bu sadece tespittir isterseniz bu kısmı geçebilirsiniz.)
Tespitimizi yaptık şimdi engellemeye geçelim.

İhtiyacımız olan program Adblock Plus bu programı google kendi sunucusundan kaldırdı nedeni ortada muhalif olmak zor iş. :)
Şuradan direk sitesinden indirebilir yada ekten indirebilirsiniz.

Programı kurduktan sonra cihazımızda bazı ağ ayarlarını yapmamız gerekiyor. Cihaza göre değişebilir ama ben S4 baz alarak anlatacağım diğerlerinde de hemen hemen aynıdır.
Kablosuz ağ bağlantımıza uzunca basıyoruz ağ yapısını değiştirin butonuna tıklayın. Proxy ayarlarını manuel yapıyoruz Proxy ana bilgisayar adı localhost olacak proxy portu 2020 olacak ip ayarı DHCP olacak ağınızında kablosuz şifresini zaten biliyorsunuzdur onuda girdikten sonra kaydet deyin. Bu işlemlerden sonra reklam içeren uygulamalarınızı kontrol edin.
:mrgreen:

Ekli dosyalar

• Adblock Plus v1.2.1 Build 323 Türkçe.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 1,559
Üsteki yöntem cihazdaki tüm program ve internet siteleri için.
Sadece sitelerdeki reklamları engellemek istemeyen aşağıdaki tarayıcıyı kullanabilirler.
Habit Browser
İndir.

Ekli dosyalar

• habit.png
    habit.png
    54.9 KB · Görüntüleme: 40,879
Program ve oyunlardaki sadece bir uygulamaya ait reklamları kaldırmak istiyorsanız Lucky Patcher uygulaması ile lisans kontrolünü geçebilir veya google reklamları kaldırılmış APK dosyaları oluşturabiliyorsunuz.
Program her program için çalışıyor dersek yalan olur ama programların %95 de çalışıyor diyebilirim.
Programın detaylı anlatımları nette mevcut bu sebeple detaya girmiyorum.
Son sürümünü şuradan indirebilirsiniz.
http://lucky-patcher.netbew.com/download/

NOT: İşlem yaptığınız programları modifiye APKlarını oluşturduktan sonra o programı cihazdan kaldırın ardından oluşturduğunuz APK yükleyin.

ben de telefonda uygulamalarda gezinirken yada oyun oynarken çok rahatsız oluyordum gerçi bir çoğu halen duruyor ama yinede reklam engelleme diye bir siteden adblock diye bir uygulama indirdim işe yaradı.

Geri