Android program geliştirenler?

Kodla Büyü
zulfikar1985' Alıntı:
Benim bildiğim kadarıyla java ile yazılacak diye bir kaide yok. Daha önce diğer öğretmenlerimin bahsettiği gibi performans için c++ kullananlar olduğu gibi action script ya da c# ile de geliştirenler olduğunu duymuştum. Bir kaç ay önce android üzerinden bluetoth ile arduino iletişimi ve rc kontrol için bir uygulama üzerine sıfırdan başlamıştım. turkcell geleceği yazanlar sitesini sıfırdan başlayacak arkadaş için tavsiye edebilirim. İngilizceniz iyiyse youtube üzerinden newboston videoları tavsiye edilmişti banada... Ama ingilizcem o seviyede olmadığı için yararlanamamıştım. Kitap olarak da reto meier profesyoneller için android çeviri kitap. İsmi aldatmasın, benim gibi sıfırdan başlamış biri için bence gayet güzel... Tabi ki programlama temelinizin iyi olduğunu varsayıyorum.
hocam teşekkür ederim fikirleriniz için, geleceği yazanlar sitesinde ve tavsiye ettiğiniz kitapta hangi programla dili kullanılıyor acaba?

mantıklı olan şuan java sanırım birde java programlama dili olarak ta günümüzde fazla kullanılıyor sanırım, yani bu arada javayı da kaparsak uygulama geliştirme konusunda da gelecek için faydalı olur diye düşünüyorum.

tomreader2010' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Benim bildiğim kadarıyla java ile yazılacak diye bir kaide yok. Daha önce diğer öğretmenlerimin bahsettiği gibi performans için c++ kullananlar olduğu gibi action script ya da c# ile de geliştirenler olduğunu duymuştum. Bir kaç ay önce android üzerinden bluetoth ile arduino iletişimi ve rc kontrol için bir uygulama üzerine sıfırdan başlamıştım. turkcell geleceği yazanlar sitesini sıfırdan başlayacak arkadaş için tavsiye edebilirim. İngilizceniz iyiyse youtube üzerinden newboston videoları tavsiye edilmişti banada... Ama ingilizcem o seviyede olmadığı için yararlanamamıştım. Kitap olarak da reto meier profesyoneller için android çeviri kitap. İsmi aldatmasın, benim gibi sıfırdan başlamış biri için bence gayet güzel... Tabi ki programlama temelinizin iyi olduğunu varsayıyorum.
hocam teşekkür ederim fikirleriniz için, geleceği yazanlar sitesinde ve tavsiye ettiğiniz kitapta hangi programla dili kullanılıyor acaba?
Java kullanılıyor. Bahsettiğim kitabın yazarı da androidi geliştiren ekiptendi sanırım. Kitabın içindeki anlatım daha çok eski 2.1 e göre sanırım. Ama son basımında güncellemelere ve karşılaştırmalara yer verilmişti diye anımsıyorum. Almadan önce bir kitapçıya gidip incelemenizi tavsiye ederim.

tomreader2010' Alıntı:
mantıklı olan şuan java sanırım birde java programlama dili olarak ta günümüzde fazla kullanılıyor sanırım, yani bu arada javayı da kaparsak uygulama geliştirme konusunda da gelecek için faydalı olur diye düşünüyorum.
turkcell geleceği yazanları özellikle bu yüzden tavsiye ettim. Ordaki ilk dersler javanın temeli ve androidte kullanılacak bölümlerine dönük... Onlara bakmanız size fayda sağlayacaktır.

Çizgi tagemdeki android eğitimini de tavsiye ederim. Başlangıç için güzel bir kaynak.

zulfikar1985' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
turkcell geleceği yazanları özellikle bu yüzden tavsiye ettim. Ordaki ilk dersler javanın temeli ve androidte kullanılacak bölümlerine dönük... Onlara bakmanız size fayda sağlayacaktır.
hocam geleceğiyazanlar da görüntülü değilmi dersler

tomreader2010' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
hocam geleceğiyazanlar da görüntülü değilmi dersler
kısım kısım görüntülü anlatımlar var fakat geneli makale biçiminde diye anımsıyorum.

Arkadaşlar cordova bana çok büyük kazık attı. Bir tane uygulama geliştirdim. 1 Hafta falan sürdü. Cloud üzerinde derleyip android ve winPhone üzerinde çalışacak sürümlerini indirdim. İndirdiğim çalışabilir dosyaları zip programı ile açıp kurcalayınca kodların kabak gibi göründüğünü, gerçek bir derleme yapmadan javascript kodlarımın sadece sarmalanıp dosya haline getirildiğini gördüm. Algoritmanın gizli kalması gerektiği durumlar için hiç de hoş değil. Oturup elle javada tekrar yazmama gerekecek şimdi her şeyi.

Geri