Android Studio Hatası

Kodla Büyü

Süvarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Android programlama öğreneyim istiyordum. Yaklaşık 2-3 hafta önce başlamıştım da ama sanal telefonda(emülatör) 'de şu hatayı alıyorum: "android studio system ui isn't responding"
mlL75V

https://hizliresim.com/mlL75V

İnternette denilenlerin çoğunu yaptım ama nafile. Bu hatadan dolayı android programlamayı bıraktım.
Var mı çaresini bilen efendim?

Hocam kodları yazarken büyük ihtimal hatalar vardır. Bende başlarda böyle hatalr alıyordum. Sorun çoğu kez kodlardan kaynaklanıyor. Kodları paylaşma imkanınız var mı?

Hocam kodları yazarken büyük ihtimal hatalar vardır. Bende başlarda böyle hatalr alıyordum. Sorun çoğu kez kodlardan kaynaklanıyor. Kodları paylaşma imkanınız var mı?

Ben uzaktan eğitim alıyorum. Adamın aynısını yapıyorum aslında. Ya da aynısını yaptığımı sanıyor da olabilirim. Teşekkür ederim daha dikkatli olurum efendim.

Emülatörun çalışması için ram ve işlemci yeterli gelmiyor ve bu nedenle emülatör kasıyor olabilir.. Android sürümü daha düşük olan bir emülatör ile deneyin ya da kendi telefononuzu bilgisayara bağlayarak kullanın..

Emülatörun çalışması için ram ve işlemci yeterli gelmiyor ve bu nedenle emülatör kasıyor olabilir.. Android sürümü daha düşük olan bir emülatör ile deneyin ya da kendi telefononuzu bilgisayara bağlayarak kullanın..
8 GB ram var PC de. 2 GB'ını emülatöre ayırdım. Yine de kasma yapar mı?

Hocam müthiş ram ve işlemci kullanıyor android emülatör. Verdiği hatadan da sistem kaynaklarının yetmediği anlaşılıyor. Mümkün olduğunda artırın rami.

Hocam SDK Manager den örneğin Android 11.0 (R) için aşağıdaki imajları ve varsa diğer System imajlarını indirin,
  • Intel x86 Atom System Image
  • Intel x86 Atom_64 System Image

İkisini de kullanarak farklı sanal cihazlar oluşturun hangisinden randıman alırsanız onunla devam edin.
Ayrıca Emulator olarak BlueStacks sanal makinesini de kullanabilirsiniz. Android Studio Emulatoründen daha hızlı ve problemsiz çalışır.

Geri