Android telefonlarda USB Bellek nasıl çalışır?

Kodla Büyü

mystreous

Süper Üye
Süper Üye
hilevel 16 gb çift taraflı bellek aldım. Bir tarafı normal USB bilgisayara takılıyor, diğer tarafı micro USB telefonlara takılıyor.
Bilgisayara taktığım zaman bellek çalışıyor ama telefona taktığım zaman çalışmıyor. Hiçbir belirti yok, ışığı yanmıyor. Çalışması için bir işlem mi yapmam gerekiyor?

Android tabletlerde otg destegi oluyor. Otg programi kurup usb diskleri okuyabiliyorsunuz.
Ama telefonlarda otg oluyor mu ?? Tajipteyim bende...

Bildiğim kadariyla cihazin android sürümünün 4.0 ve üzeri olması gerekiyor. Flashi takinca ekstra programa falan gerek yok. Dosya yoneticisinden ulasabiliyorsun.
Bende şöyle çıkıyor :
Sdcard0 : cihaz hafizasi
Sdcard1: hafiza karti
Usbdisk0: takilan usb

telefon veya tablet donanımsal olarak desteklemesi gerekiyor mesela bende s4 mini var desteklemiyor..

Internete girilir bütçenize göre bir LG G2 alınır. Otg girişine usb bellek takılır istediğiniz gibi kullanılır. :lol:
Şakayla karışık Lg g2 de donanimsal olarak otg desteği var direk çalıtırıyor. Ama her telefonda yok bu özellik, genelde üst düzey tlfnlarda oluyor. Netten arastırabilirsiniz sizin tlf desteklemior demekki.
Yada bir aparat yardimiyla usb ye enerji verirseniz calistirabilir.

samsung s4 ve s4mini de çalışmadı. Oysaki sitesinde s4 desteğinin olduğu yazıyor.
iki tane aldım, ikisinin de bozuk olma ihtimali çok zayıf.

hort...
flaş bellek takacaksanız fat32 olarak biçimlendirilmesi lazım..
ntfs diskleri görmüyor..
fare klavye takıp kullanabilirsiniz..
telefonlarda da kullanılabilir..

ES File Explorer Android de çok kapsamlı ve güzel çalışan bir dosya yöneticisi programı. Bir sürü işlevinin yanında flash bellek içine de girebilir, dosya ekleyip çıkarabilirsiniz. PC ile WLAN bağlantısı kurarak dosya aktarımı, Bulut Bilişim Servislerine erişim, Wi-fi direct ile başka cihazlara bağlanarak dosya aktarımı ..vb bir sürü işlem sağlıklı ve hatasız çalışıyor bu programda...

hocam ben çok aradım ntfs flash diskleri bir türlü göremedim telden..
fat32 leri görüyor.
bu dediğiniz programla ulaşılabilir mi

Geri