Android TV BOX

Kodla Büyü
Amazon Fire TV Stick 4k - Yurtdışından getirttim ben. Orta segment, amazon kalitesi ve güvencesiyle. Cihaz küçük bir çubuk gibi dışarıdan gözükmüyor. Ama google hizmetleri yok onun yerine Aptoide kullanabilirsiniz.

Bu cihaz android değil ama düşünebilirsiniz bir çok özelliği bulunuyor özellikleri için bir seri çekmez zorunda kaldım. :)

İhtiyaçlarınızı belirleyin ona göre alın. Örneğin benim Netflix ve Amazon Prime üyeliğim var. Youtube ile birlikte hepsi için
Xiaomi Mi TV Stick işimi rahatlıkla görüyor.

x96 mini kullanıyorum. 2gb ram 16gb modeli. android 9 yükledim. memnunum.

xiaomi mi box s 4k . Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Üzerine tanımam. Başka ürünlere boşuna para vermeyin.

mi box s in kronik wifi sorunu var, nette yorumlardan da okudum, evet güzel cihaz lakin modemimin ve telefonun İnternetini bir türlü görmüyor, görse dahi sık sık kesiliyor. çözüm olarak evde eski modem vardı access pointe çevirerek kullanıyorum şimdilik, bu sorunu olmazsa cihaz fazlasıyla iş görüyor.

mi box s 4k. çok memnunum. ilk başlarda uzun süre beklediğinde kilitlenme problemi vardı. fişini çekip takmam gerekiyordu. ama güncellemeden sonra düzeldi. sesle arama özelliği çok iyi. bir arkadaşım uyduruk bir marka stick aldı. şimdi çok pişman mi box almadığına. bir de fiyatları aşırı uçtu. ben 277 liraya almıştım. şimdi 450-500 civarında

mi box s 4k kullanıyorum. Wireless'ta kopmalar oluyor bazılarında. Özellikte netflix ve amazon prime üyesi iseniz çok güzel. 8 gb rom az. ek usb var. onun için usb 3.0 çoklayıcı gerekebilir.

hocam nerden nasıl yüklediğiniz hakında bilgi verebilirmisiniz android 9 u x96 mini ye.
bir de android 9 yükleyince ağırlaşma takılma donma oldumu acep?
tam olarak hatırlamıyorrum hangi site idi. mart ayı idi. google da "x96 mini android 9" aratınca çıkıyor. aslında 7.1.2 ile pek kullanmadım. alır almaz android 9 yaptım. bu yüzden ağırlaştımı yorum yapamayacağım.

3 yıl önce Çin’den Mk809iv almıştım. Bazen yavaşlama ve android versiyonundan dolayı uygulama uyumsuzluğu olabiliyor ama genel anlamda şimdiye kadar memnun kaldım.

Şu an alacak olsam mi box veya mi stick alırdım sanırım.

Rasperry pi 3 üzerinde osmc ve kodi kullanıyorum ip tv için yeterli geliyor. Smart tv ile kullanınca tv nin kumandası rasperry için kullanılabilir oluyor. Linux sayesinde uzaktan cihaza erişim sağlanıyor. Eklentiler vs biraz uğraştırıcı ama yeni bilgiler öğrenmemi sağlıyor

Mi box da İnternet gezisinde sıkıntı cıkıyor mu.. Site üzerinden video açarken vs.problem oluyor mu?

mi box s in kronik wifi sorunu var, nette yorumlardan da okudum, evet güzel cihaz lakin modemimin ve telefonun İnternetini bir türlü görmüyor, görse dahi sık sık kesiliyor. çözüm olarak evde eski modem vardı access pointe çevirerek kullanıyorum şimdilik, bu sorunu olmazsa cihaz fazlasıyla iş görüyor.
Wifi sorunu daha önce hiç yaşamadım. Modem in 5ghz desdekli olması lazım. 12 mbit internet ile Netflix Amazon prime ve YouTube da hiç takılma yaşamadım ve görüntü çözünürlüğü de yüksekte.

Rasperry pi 3 üzerinde osmc ve kodi kullanıyorum ip tv için yeterli geliyor. Smart tv ile kullanınca tv nin kumandası rasperry için kullanılabilir oluyor. Linux sayesinde uzaktan cihaza erişim sağlanıyor. Eklentiler vs biraz uğraştırıcı ama yeni bilgiler öğrenmemi sağlıyor
aynen hocam dediğinizi bende denedim, ama kumanda işini çözemedim, kodi telefon uygulamasını pekte beğenemedim, raspberry şimdilerde pihole olarak görev yapıyor iş görüyor ama tv stick'in yerini zannedersem tutmaz.

Mi box kullanan arkadaşlar, güncellemeyi yaptıktan sonra da cihazda çalışan gamepad önerileri var mı?
Güncellemeden sonra çalışmadı demiş kimisi , ucuz ürünler için

Geri