Android Windows arası dosya paylaşımı ?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Aynı ağ üzerinde Android ile windows arasında dosya paylaşımı yapabilen var mı? aynı windows - windows paylaşıma benzer.
Bi ara ES Dosya yöneticisi ile denemiştim fakat olmamıştı.

Airdroid ve Telegram tarzı programları biliyorum zaten. Ancak daha az zaman alan bir yöntem arıyorum.
Anında dosyaları telefon ya da bilgisayarın paylaşılan klasöründe görebileceğim bişey.
Bir de anında okulumdaki tüm bilgisayarların paylaşılan klasörlerini görebilmek ve yeri geldiğinde bu klasörlere telefonumdan dosya atmak istiyorum.
Teşekkürler

android tarafında; es dosya yöneticisinin ftp server açılır, bir ip bir ftp adresi verir, aynı ağ üzerinden tarayıcı veya ftp programı ile telefona bağlanıp dosyalar transfer edilebilir. aynı mantıkla windowsa ftp server açılıp yapılabilir.
androidden windowsa, android android arasında kullandım, bulututtan hızlı oluyor. android cihazlar arasında da iyi oluyor.
windowstan androide denemiştim bir ara olmuştu. fakat kabloyu takıp transfer etmek daha hızlı ve sağlıklı olduğundan kabloyla yapıyorum genelde.

hocam airdroid eyi güzelde yanlış anlamadıysam veri aktarımı kotası var. tabi kotasız versiyonları da vardır.

Wifi file transfer pro, asusun dosya yöneticisi bunlar da istediğin işi görür

<<ZenFone2>>

Anlattığınız programlar üç aşağı beş yukarı aynı hemen hemen. Bu tip programlarda zaten airdroid kendini baya bi geliştirdi.
Benim aradığım windows ta paylaşılan klasörleri tek tıkla görebilecek bişey aslında.
Yapmak istediğim şey okulun herhangi bir yerinde iken telefonum vasıtası ile öğretmenler odası pc den kendi pc'me dosya atabilmek mesala.

sertokus' Alıntı:
Anlattığınız programlar üç aşağı beş yukarı aynı hemen hemen. Bu tip programlarda zaten airdroid kendini baya bi geliştirdi.
Benim aradığım windows ta paylaşılan klasörleri tek tıkla görebilecek bişey aslında.
Yapmak istediğim şey okulun herhangi bir yerinde iken telefonum vasıtası ile öğretmenler odası pc den kendi pc'me dosya atabilmek mesala.
andoid - uzak masaüstü bağlantısını deneyebilirsiniz
http://teknodestek.com.tr/android-cihaz ... u-yonetimi

Söylediğiniz şeyi yapmanın en kolay yolu öğretmenler odasındaki pc'nin sürücülerini ag üzerinde şifreleri olarak paylasmak böylece istediğiniz yerden erisebilirsiniz.

Tusunami' Alıntı:
Söylediğiniz şeyi yapmanın en kolay yolu öğretmenler odasındaki pc'nin sürücülerini ag üzerinde şifreleri olarak paylasmak böylece istediğiniz yerden erisebilirsiniz.
Nasıl olacak açabilir misiniz?

Geri