Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ankara da Uzman/Koordinatör Başvuruları…

Konu, 'Her Telden' kısmında bozo tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. bozo

  bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  348
  Beğeni:
  27
  Bugün böyle bir mesaj geldi telefonuma.Başvurmak isteyen varsa…

  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünde (Ankara), alan uzmanı/koordinatörü olarak görevlendirilmek isteyen belirlenen branşlarda kadrolu alan öğretmenleri, özgeçmişleri ile birlikte http://meslek.eba.gov.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirler.
   
 2. compteach06

  compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2012
  Mesajlar:
  821
  Beğeni:
  46
  Cv için MEBBİS de bir bölüm var oradan indirip düzenleyebilirsiniz.
   
  jrerkan bunu beğendi.
 3. buzdagi83

  buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  494
  Beğeni:
  828
  İyi bir görev olsa çoktan kapılmıştı. Sms'i boşverin resmi yazı bile görmezdik.

  İlkokul müdür yardımcılığı için bile eğitim bir senli arıyorlar. Bir zahmet bu angarya işler için de eğitim birsen'e müracaat etsinler. Yallah eğitim birsen'e.
   
 4. client

  client Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Eylül 2020
  Mesajlar:
  68
  Beğeni:
  56
  görevin detayı hakkında bilgisi olan varmıdır
   
  dokmeefrail bunu beğendi.
 5. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.576
  Beğeni:
  651
  hocam sizin dediğiniz görevlendirme için, elbette o da yanlış, ama genellikle kurum içinden bakıyorlar eğer sağlam torpilli biri yoksa. eski okullarımdan birinde adam yeni geldi müdür yardımcılığına, 2 hafta çalışmadan başka bir kuruma görevlendirme aldılar, sonuç ne oldu, o okulun bir tane müdür yardımcılığı kadrosunu işgal ettiler.

  İdareci atamalarında bakanlık son 2 yıldır sınav puanı ne ise onu veriyor mülakatta, dolayısıyla şu sendikalı bu sendikalı normal atamalarda hiçbir anlamı yok. Bence idareci olacaklar sendikalı olmamalı, sendikalı demek, taraf demek. En adaletli olanı bile dünya görüşün aynı olunca bizim sendikaya niye gelmiyorsun diye gönül koyuyor. Dünya görüşümüz aynıysa sendikalı olmak zorunda mıyım, olmayarak küçük de olsa devletin zararını engelliyorum, sendika kesintisi devlet tarafından iade edilmeyince ne kadar gönüllü sendikalı varmış gördük, a'sı, b'si, hemen istifa ettiler sendikalarından cebinden para gitmesin diye. Devletin verdiği para ile sendikacılık oynuyorlar.
   
 6. buzdagi83

  buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  494
  Beğeni:
  828
  Ya bırak hocam. Yıllardır kadrolaşmadık yer bırakmadılar. Paçalarından pislik akıyor. Dokunduğumuz yerden pislik fışkırıyor. Soruşturacak bir tane savcı kalmamış.

  Yüzünüz bile kızarmadan "liyakat değil sadakat" diyen sizsiniz. Ne görevlendirmesi ne kadrosu. Eğitim sen'den eğitim iş'ten biri gitsin de göreyim ben o mülakat puanını. Bir kadro varsa ve oraya eğitim birli biri talipse başka sendikadan birinin oraya atanma şansı sıfır.
   
 7. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.576
  Beğeni:
  651
  Ben neyden bahsediyorum sen neden bahsediyorsun. Ben diyorum ki şu anki sınavla idareci atamalarında torpil yok, sınavdan ne aldıysan mülakatta da onu veriyorlar yani mülakat formaliteden ibaret. Bakın kocaman yazıyorum. BU DA YANLIŞ. Adam sınavı ezberler yapar yüksek puanı alır, ama temsil kabiliyeti yoksa o idareciliği yapamaz. Şu an yapanların ciddi bir kısmı böyle.

  Gelelim "liyakat değil sadakat" meselesine. Siz benim "devlete sadakat" dediğimi yazmıyorsunuz. Kişi, devletine sadık olacak, yani hainlik yapmayacak, yani devletin malı deniz, yemeyen domuz demeyecek, devletin malına kendi malı gibi değil kendi malından da daha sahip çıkıp kollayacak.

  Tekrar soruyorum. Adam en iyi okulları bitirmiş, alanında dünya lideri, ondan iyisi yok, zeki, çalışkan, it gibi çalışıyor yani. Ama şerefsizin teki, namussuz, ahlaksız, aklınıza gelen her türlü kötü vasıf onda mevcut. Siz şimdi bunu kendi işyerinize müdür yapar mısınız? İşte ben bunu diyorum tek başına liyakat yetmiyor, "devlete sadakat " da lazım. Sözlerimi çarpıtmadan yazın bir daha. Tekrar yazıyorum, "devlete sadakat", ona buna, herhangi bir bireye değil!
   
 8. yasin613

  yasin613 Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2012
  Mesajlar:
  151
  Beğeni:
  69
  Koordinatörlugun ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı? Mesaj atmışlar direk başvuru açılıyor, insan bir açıklama yapar. Sürekli mi geçici mi çalışma şartları nedir? Görevlendirileceklerde hangi şartları arıyorlar?
   
  Unis bunu beğendi.
 9. buzdagi83

  buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  494
  Beğeni:
  828
  Aynen. Ben neyden bahsediyorum sen neyden bahsediyorsun. Devletin, bürokrasinin, adaletin, hakkın hukukun anasını ağlattılar, gelmiş burada devlete sadâkat bilmem ne diye saçmalıyorsunuz. Torpilin, yolsuzluğun, rüşvetin, rantın âlâsı dönmüş, neyin sadâkati Allah aşkına? Sadâkat diye diye, Allah, kitap, Kuran, devlet, vatan, bayrak, ezan, namus diye diye yapmadık namussuzluk bırakmadılar, yemedik hak koymadılar, neyin sadâkati, kime sadâkat? Bırakın Allah aşkına. Devlete sadâkat diyorsunuz, torpillilerin kime sadâkat gösterdiği ortada. Liyâkati olmayanın sadâkati kendisine kemik atanadır. Aç köpekler. Karnı doydu hepsinin. Alnının teriyle bir yere gelemeyen torpilli eşşekler devletin kadrolarını doldurdu işte. Kına yakın. Devlete sadâkatmiş. Hadi ordan!
   
 10. client

  client Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Eylül 2020
  Mesajlar:
  68
  Beğeni:
  56
  +1
   
 11. laciwert

  laciwert Site Gezgini

  Kayıt:
  26 Eylül 2009
  Mesajlar:
  72
  Beğeni:
  81
  İlgili kişiler bilgilendirilmiştir Hocam.
   
 12. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.576
  Beğeni:
  651
  Mahkemeler açık, hala fetöcüler olsa da birinden karşılık bulmazsanız diğerinden karşılık bulursunuz. En azından ileride devran dönerse bak bunla mücadele ettim dersiniz.

  Devlet kim? Sen, ben, ırkı ne olursa olsun TC altında yaşayan herkes. İşte bu devlete sadık olacaksın, ben kul hakkından korkarım, devletin bir kuruşunun ziyan olmasını istemem. Kanunsuz iş yapmam, bu yüzden evimin yanındaki okuldaki mis gibi idareciliği bıraktım. Yapılan ters uygulamalara elimden geldiğimce tepki gösterdim, yanlış yapılan uygulamanın nasıl doğru yapılabileceğini söyledim, bir kısmını dikkate aldılar, çoğunu görmezden geldiler. Siyasi olarak arkamda birileri olduğu halde idareciliği bıraktım. Soranlara söylüyorum benim yapıma uygun değilmiş diyorum, beni yakından tanıyan anlıyor.

  Bakın ben torpili savunmuyorum, bana gelen "ya senin tanıdığın varmış söylesen de yardımcı olsa bizim çocuğa" diye gelen teklifleri, beni tanıyorsan onu da tanıyorsun, yerini biliyorsun git kendisinden iste diyorum. Bizim millet a partilisi, b partilisi fark etmez kendi işini görmek için yapmayacağı namussuzluk yok. İşte bu kul hakkıdır, hesabını veremezsin inanıyorsan. Bu konuda anlaşıyoruz, şu anki iktidar hükmediyor diye devlete küsülmez ama. Ben bundan bahsediyorum, iktidarlar gelir geçer, kişiler gelir geçer ama devlet bakidir. Ben bu devlete sadakat diyorum, yani millete, yani vatana. Bunu anlamayıp kıvırıyorsunuz, ama onlar şöyle böyle. Mesela aşı orucu bozmaz fetvası veren diyanete nasıl güveneyim, ama tepkimi ancak böyle yazıyla koyuyorum, çevreme doğrusunu anlatarak, sadece "vücuda girenler orucu, vücuttan çıkanlar abdesti bozar" temel kaidesini hatırlatıyorum. Anlayana bu konuda bu yetiyor. İktidara koşulsuz şartsız destek veren biri olsam evimin yanındaki idareciliğe devam eder, yukarıda verdiğim örnek gibileri görmezden gelir, a şöyle de bir durum varmış, ona istinaden haklıymış derim. Fark ettiyseniz, yazılarımı dikkatle okuduysanız, ben elimden geldiğince tepkimi veriyorum.
   
  buzdagi83 bunu beğendi.
 13. corvus

  corvus Site Gezgini

  Kayıt:
  22 Eylül 2013
  Mesajlar:
  51
  Beğeni:
  16
  Cimere yazdım 18 saat ek ders vereceklerini söylemişler. Baya tırt bir şey her zamanki gibi.
   
  mehmet1548 ve Unis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal