ANKET: İdareniz canlı ders veriyor mu ?

Kodla Büyü

İdarenizde canlı ders veren var mı ?

• Evet

Oy: 55 54.5%
  • Hayır

Oy: 46 45.5%

• Kullanılan toplam oy
    101

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okullar arasında farklılık gösteren bir uygulama da idarelerin canlı derse girip girmemeleri. Sizlerde durum nedir hocalarım?

Bugüne kadar yüzyüze derse giren idareci görmedim, canlı dersi geçtim. Ey bakanlık, sistemden görüyorsun neyin ne olduğunu, adaletine hayranım.

Bizim idare kendi işini bile bize yaptırıyor ne canlı dersi. Okul yanıyor deseler alır ceketlerini çıkarlar o derece

Hocam, yarama parmak bastın resmen!
Bir insan öğlen eve gitmek için saat 11 i bile bekleyemezmi? Okul yansın, insanlar birbirini kırsın, adamın elinde bir kıytırık belge olsun, gerisini umursamıyor. Hiçbirşey olmasa, ben görmedim deyip işin içinden çıkıyorlar. Allaha havale ediyorum hepsini, sinirlerimi bozdular resmen.

Peki şunu sormak istiyorum. Okul matematik öğretmenimizin müdür yardımcısına sitemini ileteyim.

"Biz 15 saat ile maaş karşılığını dolduruyorken siz 6 saat ile dolduruyordunuz geçen sene.
Nasıl oluyor da biz bu sene 12 saat canlı derse girip ek ders alamıyoruz, siz ise hiç canlı ders yapmadan full ekders alabiliyorsunuz ? "

Kafamda deli sorular..

Peki şunu sormak istiyorum. Okul matematik öğretmenimizin müdür yardımcısına sitemini ileteyim.

"Biz 15 saat ile maaş karşılığını dolduruyorken siz 6 saat ile dolduruyordunuz geçen sene.
Nasıl oluyor da biz bu sene 12 saat canlı derse girip ek ders alamıyoruz, siz ise hiç canlı ders yapmadan full ekders alabiliyorsunuz ? "

Kafamda deli sorular..
İdareci dersin, sorumluluk dersin ya rehber öğretmen? Okula geliyor cay icip gidiyor 18 aliyor, garibim ana dersler cani ciksin 0 alsin...

Şu zamana kadar canlı ders yazılmadı bana hiç ama pazartesiden itibaren yazılacakmış.

Hocam, yarama parmak bastın resmen!
Bir insan öğlen eve gitmek için saat 11 i bile bekleyemezmi? Okul yansın, insanlar birbirini kırsın, adamın elinde bir kıytırık belge olsun, gerisini umursamıyor. Hiçbirşey olmasa, ben görmedim deyip işin içinden çıkıyorlar. Allaha havale ediyorum hepsini, sinirlerimi bozdular resmen.
Milli eğitime dilekçe ile havale etmeniz lazım hocam. Düzenlerine çomak sokmazsanız onlardan farkınız ne? Şu devirde idarecilik yapmak ateşi çıplak elinde tutmaktan farksız. Çok küfür de yerler çok dua da alırlar.

Telafide her sınıfa haftada iki saat verdiler, okulun ilk haftası 6.sınıflara 2, 5.sınıflara 1 saat taımladılar. Haftalık ders saati toplamaı 35 saatten 24 saate düşünce fazla birşey diyemedim.
İki gün önce gelen yazıya göre haftalık ders çizelgesindeki kadar ders saati tanımlamak zorundalar.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 43769797-10.07.01.E.13666070 sayılı 29.09.2020 tarihli ve İlkkokul ve Ortaokulda Canlı Dersler Konulu yazısı

Yazıyı https://bilgisayarbilisim.net/konul...-saat-mi-2-saat-mi.175807/page-2#post-1874299 konusunda bulabilirsiniz.

Hatta gelen yazıya göre eba canlı ders + açık kaynak kodlu bir yöntem diyor. İdarelerin ekdersleri ayarlayabilmeleri için bir program yapmak zorundalar. Bunu öğretmenler yapsa bile ekders hesabının yapılması ve çakışmanın olmaması için okul idaresinin onayından geçmesi lazım.

Geri