ANKET e-okuldaki FET ders dağıtım programı kullanım oranı..

Kodla Büyü

Okulda FET (Free Timetabling Software) programı kullanım durmunuz..

• Deneme amaçlı idare ile denedik beğenmedik ve okul eski programa devam ettik.

Oy: 3 10.3%
  • Deneme amaçlı kendim denedim, beğendim ama okul eski programa devam etti.

Oy: 2 6.9%
  • Deneme amaçlı kendim denedim, beğenmedim .. okul eski programa devam etti.

Oy: 6 20.7%
  • Denemedik bile. Eski Haftalık Ders Dağıtım programıyla devam ettik.

Oy: 10 34.5%
  • Deneme amaçlı idare ile denedik beğendik ama okul eski programa devam ettik.

Oy: 1 3.4%
  • Okulda bu programı kullandık. Sıkıntı yaşadık ama bedava olduğu için..

Oy: 0 0.0%
  • Okulda bu programı kullandık, eh iç güveysinden hallice..

Oy: 1 3.4%
  • Okulda bu programı kullandık. Memnun kadık..

Oy: 6 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    29

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
2011-2012 eğitim öğretim yılı 1. dönem için dersleri öğretmenlere dağıtırken hangi yolu izlediniz?
e-okul ana sayfada kullanım klavuzu ile verilen FET (Free Timetabling Software) programı kullanım oranı ne kadar merak ettim. Bilsa, promatik, ASC Timetable .. vs
Bir ümit, Milli Eğitim Bakanlığında çalışan ilgili arkadaşlar bu konuyu görür de , bu konu vasıtasıyla FET programını daha da güzelleştirirler (yada daha iyi bir program bulurlar/üretirler) ve her yıl okul başına yüzlerce lira harcamaktan kurtarır düşüncesiyle..

Ankette şıklar biraz uzunca, mümkün olduğunca net ifade olmasına çalıştım..

İlgili konu : idari-programlar-ders-dagitim-okul-zili-vs-f107/e-okulda-ders-dagitim-programi-t54597.html

çevirisi iğrenç. Yabancı bir programın çarpık çurpuk çevirisi ile uğraşacaklarına MEB bize uygun bir ders dağıtım programı yazdırsın, yada mevcutlardan biriyle anlaşsın. Rahatça kullanalım.

program güzel ama önce oturup neyin nerde olduğunu bulmak gerekiyor, ya da çeviren vatandaşın biraz daha ciddi bir şekilde yapması lazım çeviriyi

yadigartbaykal' Alıntı:
anketin amacını ve çıktısının ne kazandıracağını anlamadım ama fet programı adam akıllı milli eğitim bakanlığı tarafından çevrilirse daha verimli olurdu örneğin "boşluk" diyor, boşluktan kastı "derslik" aktiviteden kastı ders..
Kafa biraz dağınık olunca cümlelerimde, özne-yüklem-nesne vs uyumsuzluğu hat safhaya ulaştı. Biraz daha anlaşılır hale getirmeye çalıştım.

Yeni atandığım okulumda bu programı kullandık. Eski okulumdakilere de bu programı kullandırdım. Eski okulumda bilsa kullanıyorduk. Yeni okulumda da önceden progmatik kullanıyorlarmış.

Fet 'in avantajları olduğu gibi dezavantajları da var.

Ben iyi olmayan taraflarına rağmen programı beğendim. Ücretsiz bir program, e-okula nasıl olsa girilmiş olan bilgileri alıyor ve programdaki her şey tanımlanmış oluyor. Sadece rehberlik sosyal kulüp gibi dersleri belli bir zamana atamak ve öğretmenlerin boş günlerini falan belirlemek kalıyor. Hiç bir ayara gerek kalmadan dersleri 2 şer saatlik bloklar halinde ataması da güzel. Diğer programlarda ilk tanımlamalarda bunun için uğraşmak gerekebiliyor.

Programın bir çok özelliği var ama en basit yukarıda yazdıklarımı öğrendikten sonra programı kullanmak çok kolay. Ders programı oluşturması ise birkaç saniye gibi kısa bir zamanda tamamlanıveriyor. Sonra da o bilgileri e-okula aktarmak da e-okuldaki ders çizelgesini girmemizde büyük kolaylık sağlıyor.

Ama çeviri güzel değil. Yarısı İngilizce yarısı Türkçe. Ayrıca ders programı oluşturduktan sonra çıktı almak için raporları bulmak epey karışık. İlk yaptığımda baya bir aramıştım. Ve çıktı olacak raporlar da görsel olarak çok güzel değil. Bu da başka bir kötü yan.

Ben geliştirildiğinde bu programın çok kullanışlı olacağını düşünüyorum. Denemenizi tavsiye ederim.

denedik müdür yardımcım ile ama görsellikten uzak olması, yarısı inglizce yarısı türkçe olması ve çevrilen kısmı ile de anlamsız olması sebebiyle (ne demek istiyor bunu diyerek düşündük ilk kullanırken) kullanmamaya karar verdik tek kolay yani bilgileri hazır alması bence diğer açılardan kullanılabilri değil

Geri