Okul Zil Tasarım Değerlendirme ve Yorumlama

Kodla Büyü

mrtsntrk

Aktif Üye
Yeni çıkartmayı düşündüğüm ve üzerinde uzuuunca bir süre çalışma yapıp eksiklerini tamamladığım, tasarım konusunda bir tık problem yaşadığım programı piyasaya çıkartmadan önce görüşlerinizi ve yorumlarınızı almak istedim. Şuan iki ekran paylaşım tasarımı yapmak istiyorum çünkü fazla içerik paylaşımı bulunmak aşırı bir spoiler içerir. Uygulama tamamen kişiselleştirilebilir olacak. Yazılım piyasaya çıkmadan önce BETA kapsamında bir kaç okulda test amaçlı dağıtım yapacağım. İsteğiniz olursa ekstra olarak gelmesini düşündüğünüz bir sistem veya değişiklik bunları özelden iletişime geçerek iletirseniz sevinirim.

Ek olarak uygulamada bir sorun oluştuğunda (tabi çekirdek sistem dışında) ufak bir kaç uyarı sistemi sessiz çalışma özelliği bulunmaktadır. Örneğin Evet-Hayır seçenekleri içeren bilgi kutuları genelde karşınıza geldiğinde çok yüksek sesle bildirimli şekilde uyarı verir ama bu tasarımımda minimuma indirgemek istedim ve sessiz bir şekilde uyarıyı yalnızca sizin kullanım esnasında görebilmenizi sağlamak için yapıyı değiştirdim. Windows işletim sistemlerine ek Linux sistemlerinde de ek bir yazılım geliştirme sürecinde yakında stabil halini paylaşırım.

Karşılama Ekranı;
Karşılama ekranı

Durum Ekranı;
screenshot_20221017_143408.png

• Beğen
Tepkiler: hnf
Hocam bence zil ekranı ayrı olsa, durum ekranı pano gibi olsa , daha hoş olabilir. O pano okuldaki tv veya monitörde gözükür. Nöbetçi öğrenci-öğretmen, ders saatleri , zile kalan süre ,özlü söz vs. gibi şeyler olabilir durum ekranında

Hocam bence zil ekranı ayrı olsa, durum ekranı pano gibi olsa , daha hoş olabilir. O pano okuldaki tv veya monitörde gözükür. Nöbetçi öğrenci-öğretmen, ders saatleri , zile kalan süre ,özlü söz vs. gibi şeyler olabilir durum ekranında
Bu konu çok aklımda ufak bir çalışmam mevcut. Onu da aynı zamanda yayımlayacağım.

O amfiye özel olarak basit bir arduino çalışmam var eğer tüm amfi sistemlerine aynı kurulumu yaptırabilirsem telefondan bile uzaktayken bağlanıp kontrol etme şansınız olacak. Ek olarak manuel oldukça detaylı LPT port kontrol sistemi entegre üzerinde çalışıyorum.

1 Kanal 5 V Röle Kartı - USB Kontrollü diye aratırsanız internette ucuz ve arduino gerekritmeyen bir kart bulabilirsiniz. Hangi dille uygulamanızı kodlanız bilmioyurm ama ben c# ile kolaylıkla konrol edebilmiştim. Progmam içine port (COM) sa olduğunu tanımlanacak bir yer koyarsanız kolayca anfi kontrolü sağlayabilirniz.

Elinize sağlık, hava durumuna gerek yok bence. Lisans bilgileri bence ana sayfada görünmesin, okulun adı falan. Yazı tipleri daha güzel olabilir mi , İnsanlar daha çok iphone gibi yazı karakterleri, ikonları vs arıyor artık. Bu tamamen benim görüşüm tabii.

Anfi kontrolü şart.
Anfi kontrolü seçenek olarak konulsa daha iyi olabilir. Benim şimdiye kadar çalıştığım tüm okullarda doğrudan ses kablosu bağlantısı ile kurulmuş sistem kullanılıyordu. Hiç denk gelmedim doğrudan anfiyi kontrol eden zil sistemine.

Elinize sağlık, hava durumuna gerek yok bence. Lisans bilgileri bence ana sayfada görünmesin, okulun adı falan. Yazı tipleri daha güzel olabilir mi , İnsanlar daha çok iphone gibi yazı karakterleri, ikonları vs arıyor artık. Bu tamamen benim görüşüm tabii.
Tasarım konusunda esneklik ekledim istemediğiniz alanları aktif veya pasif edebileceksiniz. Ama düşünceniz çok hoşuma gitti aslında o tarz bir ikon seti ve tasarım dahil edebilirim.

Anfi kontrolü seçenek olarak konulsa daha iyi olabilir. Benim şimdiye kadar çalıştığım tüm okullarda doğrudan ses kablosu bağlantısı ile kurulmuş sistem kullanılıyordu. Hiç denk gelmedim doğrudan anfiyi kontrol eden zil sistemine.

Sistemde Anfi kontrolü olmadığı zaman ses sisteminde uğultu olmaktadır.
Bu sebeple bu sektörde önde gelen firmalrın tamamında anfi 3-5 sn önce açılır. Saati geldiğinde zil çalar. Anfi tekrar kapanır.

Yoksa koridorlarda uğultu olmakta.

Geri