ANKET : Sizce Nasıl bir koalisyon olmalı?

Kodla Büyü
Bence birden fazla seçeneğin işaretlenebildiği bir anket olmalı :lol:

Seredar kardeş benim kızdığım böyle ciddiyetsiz partiler sadece Türkiyede olur.Sen hükümete her türlü eleştiriyi yap yerin dibine sok.ben talibim hükümete de .uçuk vaatler yap.sonra ekonomi çok kötü gelmek istemiyorum de.bu sadece bizim ülkemizde olur.yorumsuz... :verymad:

Seçim sürecinde ihanet eden 3 dönemlikler ve yazarlar var.Bunlar kesinlikle partiden uzaklaştırılmalı.

Diğer koalisyonları bilmem ama 3 büyük parti hdpyi yanına alırsa bi sonraki seçimde baraj altında kalır...

akp ile niye kimse koalisyon yapmak istemiyor. evdeki hesap çarşıya uymadı. seçimin bu manzarası aslında akp nin eseridir. eğitimin, hukukun nasıl içine ettiyseniz siyasetinde geldiği nokta budur.

Din propagandası başladı yine. Muhattap alarak kabahat işleyen benim. Kendiniz çalın kendiniz oynayın.

Seredar' Alıntı:
Zatı alinizin din propogandası sandığı bu topraklardaki Türklerin değer verdiği sözlerdendir.
Tabi siz bunlardan bihaber olduğunuz için din propagandası sandınız.
Ben akp nin olası bi durumu için söz yazdım.
Bu günlerde gösterdiğiniz milliyetçilik duyguları gözlerimi yaşartıyor.

Kürşat_58' Alıntı:
akp ile niye kimse koalisyon yapmak istemiyor. evdeki hesap çarşıya uymadı. seçimin bu manzarası aslında akp nin eseridir. eğitimin, hukukun nasıl içine ettiyseniz siyasetinde geldiği nokta budur.

o zaman kendi aralarinda ittifak etsinler. Ak parti ona da mi engel oluyor ? :) Secimden.once ne de guzel anlasiyorlardi. E tabi muhalefette iken saydirmak kolay. İcraata gelince tıss.

erken seçim şu an olmaz..
meclisteki vekillerin 4 te üçü yeni vekil oldu..
önce kıyak emeklilikleri kapsınlar sonra erken seçim..
siz 550 vekilin sizin çıkarınız için orada olduğunu mu sanıyorsunuz..

MHP ile hdp asla bir araya gelmez. bırakın koalisyonu karşı karşıya sohbet bile etmezler. insanları bu noktaya getiren pkk ya bu kadar taviz veren kutuplaşma oluşturan akp dir. şımarık tavırlarınızın sonu geldi. şapkanızı önüne alın ne yaptıklarınızı bir düşünün

erken seçim olmaz milletvekilleri özlük haklarını elde edebilmek için 2 yıl vekil kalmak zorundalar ayrıca erken seçim seçmenin tercihini gözardı etme gibi bir durum ortaya çıkarır halk erken seçimi dillendiren partileri cezalandırablirde

Seredar' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Zatı alinizin din propogandası sandığı bu topraklardaki Türklerin değer verdiği sözlerdendir.
Tabi siz bunlardan bihaber olduğunuz için din propagandası sandınız.
Ben akp nin olası bi durumu için söz yazdım.
Bu günlerde gösterdiğiniz milliyetçilik duyguları gözlerimi yaşartıyor.
Milliyetçilik konusunda Sana yaptığım kapakları kaybettin heralde :wink:
O söz akp nin olası bir adımına karşı olabilecek bi durumu anlatan sözdür.

milliyetçiliği ayaklar altına alan bir lideriniz varken sizin kapak yapmaya ihtiyacınız mı var. bence siz bu işten çıkamıyorsunuz. yenilmeyide hazmedemiyorsunuz. 63 tane akil insanlar şu an akp ve hdp saflarında hazır bekliyor çağırın bu millete yine akıl versin. 2002 de bitmiş pkk yı bu hale siz getirdiniz.

Akp ile chp koalisyon yaparsa akp'nin üstünü çizerim diyen arkadaşlar, yada mhp ile hdp koalisyon yapamaz diyen arkadaş size diyorum (kendimi de katıyorum bu arada);

partilerimizi bu şekilde yargılarsak, onlarda sizlerden oy kaybetmemek için koalisyon yapmaz, ve ülke kaosa gider. Bakın almanya'yı koalisyon yönetir ve seçimlerden 1. ve 2. çıkan birbirine zıt görüşlü partiler. Biz yani taban; partilerimizi bu şekilde oy baskısı altında bırakmazsak, onlarda seçmeni değil, tüm ülkeyi düşünen akılcı işler yapabilir.

Özellikle devlet bahçeli'ye çok kızdım. Daha seçimin akşamı erken seçim diyor. Erken seçime gittiğinde bu parti barajın altında kaldı, hala ders almıyor.

okanformula' Alıntı:
Akp ile chp koalisyon yaparsa akp'nin üstünü çizerim diyen arkadaşlar, yada mhp ile hdp koalisyon yapamaz diyen arkadaş size diyorum (kendimi de katıyorum bu arada);

partilerimizi bu şekilde yargılarsak, onlarda sizlerden oy kaybetmemek için koalisyon yapmaz, ve ülke kaosa gider. Bakın almanya'yı koalisyon yönetir ve seçimlerden 1. ve 2. çıkan birbirine zıt görüşlü partiler. Biz yani taban; partilerimizi bu şekilde oy baskısı altında bırakmazsak, onlarda seçmeni değil, tüm ülkeyi düşünen akılcı işler yapabilir.

Özellikle devlet bahçeli'ye çok kızdım. Daha seçimin akşamı erken seçim diyor. Erken seçime gittiğinde bu parti barajın altında kaldı, hala ders almıyor.

devlet bahçeli seçime mecbur kalırsak gidelim dedi. daha seçim biter bitmez akp MHP koalisyonu dillendirilmeye başlanınca bahçeli mecbur kalmıştır. erken seçim olursa akp nin oyları zannedildiği gibi artmaz dahada düşer

Kürşat_58' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

devlet bahçeli seçime mecbur kalırsak gidelim dedi. daha seçim biter bitmez akp MHP koalisyonu dillendirilmeye başlanınca bahçeli mecbur kalmıştır. erken seçim olursa akp nin oyları zannedildiği gibi artmaz dahada düşer

Hocam bende tam tersi fikirdeyim senle. Çünkü eğer erken seçim olursa, akp yine çok iyi mağdur edebiyatı oynar. Biz hükümet kurmak istiyorduk ancak kimse bizimle koalisyon kurmadı, kendileri de kuramadı, ülkeyi karanlığa götürdüler laflarını duyar gibi oluyorum. Ne kadar istemesem de akp nin olduğu bir iktidar olmasından yanayım ben. Hatta ekonomi, ticaret ve maliye bakanlıkları akp'de kalmalı. Nasıl batırdılarsa, öyle çıkartsınlar. Başkalarının üstüne atmasınlar.

okanformula' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Hocam bende tam tersi fikirdeyim senle. Çünkü eğer erken seçim olursa, akp yine çok iyi mağdur edebiyatı oynar. Biz hükümet kurmak istiyorduk ancak kimse bizimle koalisyon kurmadı, kendileri de kuramadı, ülkeyi karanlığa götürdüler laflarını duyar gibi oluyorum. Ne kadar istemesem de akp nin olduğu bir iktidar olmasından yanayım ben. Hatta ekonomi, ticaret ve maliye bakanlıkları akp'de kalmalı. Nasıl batırdılarsa, öyle çıkartsınlar. Başkalarının üstüne atmasınlar.
akp de kaynayan kazanı görseydin sende benle aynı fikirde olurdun. düşenin dostu olmaz

Kürşat_58' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

akp de kaynayan kazanı görseydin sende benle aynı fikirde olurdun. düşenin dostu olmaz

Valla hocam, ne diyeyim hayırlısı. Ancak bugün haberlerde koalisyonun, siyasileri nasıl değiştirdiğini görünce mutlu oldum. Dediğim dedik, çaldığım düdük diyen akp kurmayları, artık diğer partileri de dinler, düşünür oldular. Bugün birisi diyor ki; Devlet Bahçeli bize koalisyon kapısını kapattı ancak öyle düşünmemesi gerekir. Siyaset bu, milletin bekası için her türlü alternatifler değerlendirilmeli diyor. 13 yıldır akıllarına gelmeyen geldi sonuçta. Hocam zaten halkında istediği de buydu. İnsanlar özgürlüklerinin kısıtlanmasından, fikirlerinin dikkate alınmamasından bıktı. Bu forumda bile durumlar değişti farkında mısınız?

HDP kimlerle koalisyon yapar kimle yapmaz? Bence cevabı basit:

Seçimden hemen öncesi meydanlara bakınız. Kim eleştirmiş HDP'yi, kimler çık bile çıkarmamış elemanlara.

Arife tarif gerekir mi bilemem.

en modern, akılcı yönetim şekli aslında koalisyondur, kimse tek başına borusunu öttüremez. Birbirlerinin sivri politikalarını uygulamalarını engellerler. her kesimi tatmin edecek orta yollu politikalar uygulanır. akp-chp veya akp-mhp koalisyonu olmasını isterim.

Akp chp koalisyon un bu cercevede en doğrusu olacagini düşünüyorum. Akp 3 de 2 bakanlıkları alacak ve chp 3 de 1 bakanlıkları alarak birbirini denetleme fırsatı oluşacak. Hatta ve hatta bazı kurumlarda oluşan kadrolasmada bu sayede önlenmiş olacak düşüncesindeyim.

Mhp koalisyonunda bakanlillarin 4 te 1 mhp ye kalir ki buda mhp.nin hükümet soz konusunda chp kadar etki gösterememesi demektir.

Oyle bir muhalefet anlayisimiz var ki evlere Seni senlik dun "oy verin gitsinler" diyenler bugun yonetime gelmekten kaciniyor :)

Bir digeri ekonomiyi egitimi vs kendileri bozdu kendileri duzeltsin ellemeyelim diyor :puhaha:

Adamlar oncelikle biz niye en az %41 alamadik diye kendilerini elestireceklerine 4 donem ustuste en yuksek oyu alan partiyi elestirebiliyor :) hey allahim akil fikir ver bunlara :mrgreen:

Bu bu arada mevcut iktidara oy veren biri olarak son zaamanlarda bazi hosuma gitmeyen icraatlari oldugu icin secim sonucunun hayirli olduguna inaniyorum

paradiso' Alıntı:
Oyle bir muhalefet anlayisimiz var ki evlere Seni senlik dun "oy verin gitsinler" diyenler bugun yonetime gelmekten kaciniyor :)

Bir digeri ekonomiyi egitimi vs kendileri bozdu kendileri duzeltsin ellemeyelim diyor :puhaha:

Adamlar oncelikle biz niye en az %41 alamadik diye kendilerini elestireceklerine 4 donem ustuste en yuksek oyu alan partiyi elestirebiliyor :) hey allahim akil fikir ver bunlara :mrgreen:

Bu bu arada mevcut iktidara oy veren biri olarak son zaamanlarda bazi hosuma gitmeyen icraatlari oldugu icin secim sonucunun hayirli olduguna inaniyorum

Hocam tabiki ekonomi ile ilgili bakanlıkları akp almalı. 13 sene boyunca şişirme ekonomiyle, halkı kandırdınız. saçma sapan kalemleri hesaba katarak enflasyonu düşük gösterdiniz, imf'ye olan borcu ödedik dediniz, ancak cari açıktan hiç bahsetmediniz. Şimdi 2 gün içerisinde dolar,euro aldı başını gittiyse bunun tek sorumlusu 13 yıldır ekonomiyi yönetenlerdedir. Bu ekonomiyi başka parti 4 yılda düzeltemez. Akp ile koalisyon yapacak parti, kesinlikle bu taşın altına elini koymaz. Ancak milli eğitim, içişleri, adalet bakanlığını alarak, çözüm sürecini yürütebilir yada türkiyedeki derin adalet boşluğunu kapatabilir. Yani halkın yaşam tarzını değiştirebilir.

Görevden kaçan ak partiyi eleştiremez.madem herşey bozuk zaten düzeltecez diye geldiniz.şimdi düzeltme vakti.düzeltiniz ve vaadlerinizi yerine getiriniz.

Memura Seçim Piyangosu!
Memur ve memur emeklilerine yapılacak yeni zamların görüşüleceği toplu sözleşme masasının yasa gereği 3 Ağustos’ta kurulması gerekiyor. Bu tarihekadar partiler arasında uzlaşma sağlanırsa memur, zam pazarlığını koalisyon hükümetiyle yapacak. Koalisyon kurulamazsa masaya seçim hükümeti oturacak, memur içinbüyük zam şansı doğacak.
bu ise bakın boşverin kim diye

Geri