Anket-Yeni Yönetmelik ile FP-BTR Görevlendirmesi İsteyecekmi

Kodla Büyü

ismailt

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yeni yönetmeliği okuduk ve görülen o ki bizim branş hala bize sinir olanlar tarafından yönetiliyor.Bakalım bizim bu duruma bakışımız nedir?

Hocam 2400 tl kredi borcum var (1400 konut kredisi, 1000 tl ihtiyaç) eş çalışmıyor 2 de çocuğum var. Biri anaokuluna başladı. haftada 12 saatte dersim var ne yapabilirim

mustafa5885' Alıntı:
Hocam 2400 tl kredi borcum var (1400 konut kredisi, 1000 tl ihtiyaç) eş çalışmıyor 2 de çocuğum var. Biri anaokuluna başladı. haftada 12 saatte dersim var ne yapabilirim
Hocam Allah yardımcınız olsun.Hayatınızdaki zorluklar tabi size istemediğiniz şeyler yaptırabilir.Siz bu anketi doldururken bu yönetmeliği beğendiğiniz için mi btr isteyeceksiniz yoksa mecbur olmasanız istemezmisiniz bunu düşünerek ankete cevap verin.Sizin gibi olan arkadaşımız çoktur onlarda anketi doldururken durumlarına göre değil de düşüncelerine göre doldursunlar :wink:

Bilim Sanat Merkezinde görev yapıyorum. Şimdi Bilim Sanat Merkezlerine BTR görevlendirmesi olmayacak diyor. Olacak iş mi bu?

En yakın zamanda idarecimle görüşüp bundan sonra okulda bilişim ile ilgili hiçbir işe karışmayacağımı, sadece dersime girip çıkacağımı söyleyeceğim. Çok sıkışıyorlarsa bakanlığa iletsinler sorunlarını.

BTR olmamak çözüm ama kimsenin almaması lazım. Buda bu kölelik düzeninde imkansız. O yüzden o btr olmayan günler nöbet verilebilir maddesini dahi destekleyen arkadaşlar 2 saat ekdersin hesabını yaparlarsa -kendi adıma hakvermesemde- kendi açılarından haklıdırlar... 30 saat 40 saat meselesini çözsek bile bizim için büyük gelişme olur. Burda forumda tartışmak birşeyi değiştirmez. Resmi yazıda 30 saat yazmadıkça müdürüyle papaz olmayı göze alamayan birçok öğretmen 40 gerekirse 50 saat dahi okula gelir. Haftasonu çağırsın müdür yine gelir. O yüzden bu yayınlanan yazılarda il koordinatörleri dernek ve acil olarak sendikalar aracılığıyla yeğitekle görüşmemiz gerek. Eğer bunların hiçbirini yapamıyorsak son önerim https://twitter.com/Yusuf__Tekin yusuf tekinin twitter adresi. Yazıyı bakan adına yusuf tekin imzalamış. Dolayısıyla tweet bombardımanına tutabiliriz kendisini. En azından bunu yapabiliriz.

mustafa5885' Alıntı:
konuyla alakası yok ama nasıl geçiniyorsunuz aylık 700 tl ile..
niye o kadar kredi çektiniz tek maaşla :shock:

Sayın hocam ben formatörlük belgesi ile görev alıyordum. Kendi branşım Teknoloji ve Tasarım. Konya'ya eş durumundan geldim. Okulum yok. İlçe Milli Eğitim emrindeyim. Eşim doğum izninde. Büyük oğlum konuşma problemi dolayısıyla kreşe gidiyor. (doktor tavsiyesi ile ve de faydasını görmeye başladık. Şükür.) 1400 ev kredisi. 703 ihtiyaç kredisi. 550 kreş. 620 kira. Gerisini siz düşünün. Şimdi alanı bilgisayar olan öğretmen arkadaşlar bize kızıyorlar da, bizim derslerin içine de ettiler. kitap yok. müfredat yok. ders saati azaltı. sınıfçılar alan değişikliği ile doldurdu.
Allah sonumuzu hayretsin inşallah. Ne yapacağımızı bilemez olduk.

kim keyfinden btr olur ki. herkesin kendince haklı sebebi var, çoğu da ekonomik

Ekonomik durumum elverse bir dakika yapmam BTR görevini. İdarenin angarya işleriyle uğraşmaktan, kimseyle kötü olmayalım diye çabalamaktan ruh sağlığımız bozuldu bundan kimsenin haberi yok. Bizi koruyan, kollayan, arkamızda duran kimse de yok. Bilgisayar öğretmenliği bölümünü seçtiğime defalarca lanet ettim. Görev çizgilerimizi net olarak belirlemeyen, bizi idarenin kulu , kölesi yapmaya çalışan, hazırladıkları yönergeyle bizleri tehdit edenlere hakkımı helal etmiyorum.

Ankete cevap veren sayısını ve cevaplayanların daha çok tepki sahipleri olduğunu düşünürsek çoğu arkadaşımız görev alacak gibi. Ekonomik sebepler önemli tabi ki. Ben de angarya ve idari işlerin yüklenmesi sebebiyle istemeyi düşünmüyordum ki yeni yazı bu düşüncemi daha da kuvvetlendirdi. Hepimiz hakkında hayırlısı.

wanagot' Alıntı:
Ankete cevap veren sayısını ve cevaplayanların daha çok tepki sahipleri olduğunu düşünürsek çoğu arkadaşımız görev alacak gibi. Ekonomik sebepler önemli tabi ki. Ben de angarya ve idari işlerin yüklenmesi sebebiyle istemeyi düşünmüyordum ki yeni yazı bu düşüncemi daha da kuvvetlendirdi. Hepimiz hakkında hayırlısı.
:+1:

bence bu ekonomik durumum iyi degil diyenler abartiyorlar. bu ulkede asgari ucrette 4~ 5 cocuklu aileler var bunlar nasil geciniyor. ha kredi odeyen varsa yapsin tabi ona bisi demem. suan btr olmak akil kari degil. adamlar vurucim size kirbaci diyor sanki. nede olsa birsuru okul gene bosta kalacak diyorlar. fatihi onemsediklerinide zannetmiyorum. bu gidisle proje dibi vurur.bilisimci arkadaslara sordum btr olmam ne yaparlarsa yapsin diyorlar. dunde bir haber vardi.internet sitelerinde.ogrenciler ellerindeki tabletleri satiyorlarmis.sahibinden com gittigidiyorda falan.is baya kotuye gidiyor.

yahu 6 aylık bebeğim var toplam 24 ay 55 bin lira borcum var. Ben 2 yıldır btr olmadan halk eğitim kursu ve özel matematik kursu ile işimi götürüyorsam bu maddiyatı bahane edenlere herşey müstehak diyorum. Yahu sadece toplu halde 1 dönem bırakabilseniz zaten şartlarınız iyileşecek ama tutturduk bir türkü gidiyoruz. Neyse biz birlik olamıyorsak sorun bizdedir deyip uzaklaşıyorum

Kimse kimseyi anlayamaz yaşadıklarını yaşamadıkça Allah hepimize kolaylıklar versin inşallah ben olmam gerisi içinde yorum yapmam

Geri