anlayan varsa beri gelsin...

Kodla Büyü

tuncay_tuncez

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bugun ders anlatmak icin son siniflarin labinda yerimi aldim ilk saat 8 ogrenciyle derslendik,sonra ikinci saatte sayi bi anda yirmi oldu,bilin bakalim nerdeymis son oniki,deneme sinavinda ayni bina icinde ben 8 ogrenciyle ders islerken 12 ogrenci olimpiyatlara hazirlaniyorlarmis sir gibi bunun mevzuatta yeri var mi?nedir gorusleriniz yazarken elim titredi gulmekten ya neyse bu konuyu dagitmasin...

resmi olarak idari izinleri varsa bir şey yapamazsınız hocam.
gayri resmi ise bir şey deme hakkınız var ama idare bundan sonraki faaliyetler için önlemini alır ve bu sefer resmi yazıyla işlerini hallederler.
Olan size olur anlayacağınız, hocam eğitim çoktan ölmüş böyle şeylere kafaya takarak daha fazla yormayın kendinizi. söylenebilecek tonlarca ilginç yaşanmışlıklar var.

bugun ders anlatmak icin son siniflarin labinda yerimi aldim ilk saat 8 ogrenciyle derslendik,sonra ikinci saatte sayi bi anda yirmi oldu,bilin bakalim nerdeymis son oniki,deneme sinavinda ayni bina icinde ben 8 ogrenciyle ders islerken 12 ogrenci olimpiyatlara hazirlaniyorlarmis sir gibi bunun mevzuatta yeri var mi?nedir gorusleriniz yazarken elim titredi gulmekten ya neyse bu konuyu dagitmasin...
Niye bu kadar takıldınız ki hocam yok yaz dersini anlat sınavını yap geç.İdari izinli iseler zaten senle alakalı değil.

Hocam sınıfta ne kadar az öğrenci olursa kafa o kadar oluyor.
Ben bazen sınıfın birisinden kutlama-anma programları için öğrenci istediğimde çoğu arkadaşım "hocam isterseniz hepsini alın" diyorlar :)
Açıkçası ben kafaya takmam. Gelenlere, derste olmayanlara anlattıklarımı-yazdırdıklarımı söyleyin-verin der geçerim.

Hocam soylediğinizden anladığım kadarıyla çocuklar bilim olimpiyatına hazırlanıyorlar ve bunun için deneme sınavına girmişler. Muhtemelen idarenin de bilgisi dahilindedir okul içinde olduğuna göre.
Bu gayet doğal bir durum size niçin garip geldi ben de bunu anlayamadım. Okulun bilim olimpiyatında öğrenci hazırlamak için faaliyet yapması mevzuata uygundur tabii ki de. Bu durumda çocuk derse giremez ve izinli sayılır. Bu eğitime aykırı bir durum değildir.

Son düzenleme:
bilim olimpiyati degil universite sinavi bide secme sinif(sube ogretmenler kurulunda en cok dedikodusu edilen kotulenen sinif) bu sinif,isin ilginci sinavlar icin para da toplanmis yani benim aklim almiyir ayni ortamda derse giren ogrenci yaninda bi de sinava giren ogrenci var ayni subedegelelim ben ne yapiyorum isime bakiyorum tabii

bilim olimpiyati degil universite sinavi bide secme sinif(sube ogretmenler kurulunda en cok dedikodusu edilen kotulenen sinif) bu sinif,isin ilginci sinavlar icin para da toplanmis yani benim aklim almiyir ayni ortamda derse giren ogrenci yaninda bi de sinava giren ogrenci var ayni subedegelelim ben ne yapiyorum isime bakiyorum tabii
Tamam hocam. Ben ilk mesajda yazan olimpiyat kelimesini bilim olimpiyatı olarak yorumladım. :) şimdi anladım. Dediğin gibi boşver hiç uğraşma. Dediğin gibi işine bak. Kolay gelsin.

hocam yok yazarsın idari izinlilerse o şekilde geçer e-okula. idare, öğrenciler okulda yok yazma hocam derse işte onun mevzuatta yeri ne kadar var? onlar yok yazma dedi, öğrencinin birinin başına bir şey geldi koridorda yada başka bir yerde. yoklama kağıdında var yazıyor yani sınıfta ise sıkıntı çıkar. idare arkanda dursa da müfettiş yada veli (ki en tehlikelisi) sınıftayken nasıl olur da dışarıda başına iş geldi derse açıklama yapamazsın.

Hocam bence yoklama kısmını boş bırak çocukların güvenliğinden emin olduktan sonra doldur. Dersten sonra çocukları yanına çağır gör öyle doldur yani

Geri