Antalya F@tih Pardus ETAP v.3.0

Kodla Büyü
hocam wine ile hangi kullanıcıda kurduysanız sadece onda çalışır office. ayrıca windows ta olduğu gibi programfiles tan ulaşabilirsiniz. /home/kullanıcı/.wine/

wine gizli dosyadır. gizli dosyaları göstererek wine altından programfiles a erişebilirsiniz

Ramazan hocam, diyelim ki programı ogretmen kullanıcsında kurdum, ben flashımı takınca benim kendi oturumum açıldı o zaman o oturumda kullanamayacakmıyım programı?
birde şöyle bir durum var bir dosya kopyalar ya da taşırken taşıma işleminin ilerleme barametresi gelmiyor, işlem bitti mi ne kadar kaldı göremiyoruz, var mıdır bunun bir yolu?

bilosimci61 hocam bir dosya kopyalar ya da taşırken taşıma işleminin ilerlemedini en kisa yoldan ekranın sağ alt köşesindeki bildirim simgesinden takip edebiliyoruz

Ekli dosyalar

• 2018-01-24-21-57-02.jpg
    2018-01-24-21-57-02.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 61
Arkadaşlar tahtaların bazılarında paket yükleyicisi den program kurarken çok uzun sürüyor normalde diğer tahtalarda aynı paket saniyeler içinde yüklenirken bazılarına fotoğrafta olduğu gibi saatler sürebiliyor, neden olabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20180130_141755.jpg
    IMG_20180130_141755.jpg
    316.4 KB · Görüntüleme: 37
Ramazan hocam, diyelim ki programı ogretmen kullanıcsında kurdum, ben flashımı takınca benim kendi oturumum açıldı o zaman o oturumda kullanamayacakmıyım programı?
birde şöyle bir durum var bir dosya kopyalar ya da taşırken taşıma işleminin ilerleme barametresi gelmiyor, işlem bitti mi ne kadar kaldı göremiyoruz, var mıdır bunun bir yolu?

geç yazdığım için kusura bakmayın. Bir süre izindeydim. Öğretmen kullanıcısına kurar flash ile oturum açarsanız flash ile açılan oturumda çalışmaz. Wine bir sanal virtual sistem kuruyor. o kurulan sistem her oturum için ayrı kurulur. dolayısıyla öğretmen kullanıcısına kuracağınız bir program oradaki vine üzerinde ki windows için geçerli olacak.
Ama sizin oturuma flash taktıktan sonra kurarsanız sizin flash dizkte ki oturumda kullanabilirsiniz. umarım açıklayabildim.

dosya kopyalarken sağ altta bildirim sekmesinde bu kopyalamayı görebilirsiniz

hocam oradaki linux debian paketi indirip kurmaya çalıştığınızda ne tür bir hata alıyorsunuz? Paylaşır mısınız
Hocam robotik atölyesinde aynı marka ve model 12 adet all in one pc var bunlara son sürüm pardus 17.2 yükledim.
Ancak bazılarında mblock kurulumu sorunsuz çalışıyor. bazılarında simgeyi tıklayınca hiçbirşey gelmiyor.
kurulum sırasında depo eklemeden kurulum yaptım. sorun bundan kaynaklanabilir mi?

Geri