Apartman Yönetim Programı

Kodla Büyü
Öncelikle bir yönetim ve yönetime ait bir blok tanımlamalısınız.

Bu bilgiler girilirken sonra varsayılan yönetim ve blok kısımları güncellenecektir. Bu kısımlar seçim yapmak içindir, bilgi girişi yapamazsınız.
Program dışında tuttuğunuz karar defteri, muhasebe defteri vs varmı?

Evet her ikisi de var. Bu programla hesabı yapıp, işletme defteri sayfalarının çıktısını alabiliyorum. İşletme defterine tek tek elle yazmak zorunda kalmıyorum.

Mükemmel bir program. Çok emek vermişsiniz. Ve konuya oldukça hakimsiniz. Ayrıca böylesi değerli bir çalışmayı paylaşmanız ayrıca takdire şayan. Çok çok teşekkür ederim.

Iyi gunler.

Apartman takip programınızı indirip kullanmaya başladım. Fazlasıyla kullanışlı.

Zorlandığım ve çözemediğim birkaç noktayı size sormak istiyorum.

"Gelirler" kismina örneğin "01" nolu daire için hem "sarfiya" hem de "demirbaş" aidatı giriyorum.
Daha sonra "02" nolu daire için aynı işlemi yapıyorum.

En son işletme defterine bakıyorum, "01" nolu kaydı silmiş onun yerine "02" nolu dairenin gelirlerini yazmış. Neyi yanlış yapıyorum aceba?

Bir de işletme defterinin gelirler kısmında başlık "BERK APARTMANİ" yaziyor ve bizim sitenin ismi orda gorunmuyor.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Iyi calismalar. Tesekkur ederim ayrica paylasiminiz icin.

Daire bazında aidat tanımlaması yapıldıktan sonra gelirler kısmından yeni bir kayda yatırılan tutar girilip, altta ise girilen tutarın hangi aidatlara ne kadar dağıtılacağı girilmelidir. Mesela birisi 500 tl yatırmış, gelirlerde 500 tl girildi gösterip, alt tarafta atıyorum daha önceden yapılan tanınlamalara göre 2 nolu daire için 2018 1 ay için 100 tl sarfiyat 2 ay için 100 tl sarfiyat, 3 ay için 100 tl sarfiyat, 4 ay için 50 tl sarfiyat 50 tl demirbaş, 5. Ay için 50 tl sarfiyat 50tl demirbaş gibi girilmelidir. Toplamda alt tarafa 7 satır girilir.
Siz yeni kayıt girmeyip, varolan kaydı değiştiriyorsunuzdur. Büyük ihtimalle gelirler penceresinde aidat filtresini kullanıyorsunuz, filtre çalışınca daha önce girdiğiniz aidat bilgi satırları boş görünür hale gelince, onları değiştiriyorsunuzdur. Onlara hiç dokunmadan yeni satırdan kayıt ekleyin.

Bu bilgiyi forumda konu altına yazarsanız diğer arkadaşlara da faydalı olacaktır.

Raporda görünen berk apartmanı ismine gelince, onu sanırsam rapora gömülü yapmışım. Raporu düzenleme modunda açıp değiştirebilirsiniz. Raporun başka kısmına ve yerleşmelere dokunmayın, a5 formundadır bozulabilir.

Hocam bana 8 dairelik bir apartmanın elektrik su sayaç endexlerini yazıp farkını alıp birim fiyatı hesaplayabilecek ve bunu daire 1 daire2 ... 8e kadar ay ay hemen pratik olrak göz önüne getirecek bir program lazım.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Ara ara gelen mesajlarla bu programın birçok apartmanda ve çok bloklu sitede faal olarak kullanıldığını bilmek güzel.
Bende hala faal olarak kullanıyorum...

Hocam bana 8 dairelik bir apartmanın elektrik su sayaç endexlerini yazıp farkını alıp birim fiyatı hesaplayabilecek ve bunu daire 1 daire2 ... 8e kadar ay ay hemen pratik olrak göz önüne getirecek bir program lazım.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
Bu program incelerseniz bahsettiğimiz işi kolayva yapabilir.

27.12.2023 Güncelledim. KMK da yer bulan gecikme tazminatını ekleme işlevi eklendi. Son ödeme tarihi geçen ödemeleri anında yakalayıp hesaplanan gecikme tazminatını tanımlayabiliyor. Bu işlem toplu olarak da yapılabiliyor.

Geri