Arçelik faz 3 kurulum hatası?

Kodla Büyü

egitimci.44

Site Gezgini
Etap 19 imajları ile denediğimde fotodaki hatayı alıyorum. Bolu imajını kurmaya çalıştığımda da sda error hatası alıyorum. İlk defa arçeliklerle çalışıyorum. Windows7 ile de kurulum yapmaya çalıştım. Harddiskler kilitli görünüyor. Silip bölüm oluşturamıyorum. Harddiskte problem mi var? Yoksa bir yerde hata mı yapıyorum?

Ekli dosyalar

• IMG_20240923_095247_680.jpg
    IMG_20240923_095247_680.jpg
    146.9 KB · Görüntüleme: 58
Sanırım aynı sorun... Servisi arayayım.

Etap 19 imajları ile denediğimde fotodaki hatayı alıyorum. Bolu imajını kurmaya çalıştığımda da sda error hatası alıyorum. İlk defa arçeliklerle çalışıyorum. Windows7 ile de kurulum yapmaya çalıştım. Harddiskler kilitli görünüyor. Silip bölüm oluşturamıyorum. Harddiskte problem mi var? Yoksa bir yerde hata mı yapıyorum?
Hocam Faz3 de Linux Pardus sistemler windowsun tanımadığı Extd4 formatlı eğer windows format atmak istiyorsanız Gparted ile diskin formatını değiştirip asgari NTFS yaparsınız windowsun tanıdığı FAT FAT32 ve NTFS formatlarıdır siz Gparted kurup çalıştırısanız bunlar da dahil 16 çeşit disk format biçimi görebilirsiniz

Hocam aynı hatayı ben de yaşadım.servis elemanlarının kullandığı dosya bu.bir cihazda yaşadıysanız muhtemelen diğerlerinde de yaşayacaksınız.sorun sürücülere harf atanmamasından kaynaklanıyor.tahtayı bu iso ile açın.arayüzde harf tanımlaması gerçekleşiyor.sonra imaj atın tahtaya ssd yi göreceksiniz

Hocam aynı hatayı ben de yaşadım.servis elemanlarının kullandığı dosya bu.bir cihazda yaşadıysanız muhtemelen diğerlerinde de yaşayacaksınız.sorun sürücülere harf atanmamasından kaynaklanıyor.tahtayı bu iso ile açın.arayüzde harf tanımlaması gerçekleşiyor.sonra imaj atın tahtaya ssd yi göreceksiniz

Teşekkür ederim deneyeyim hocam.

Denedim. Bu ISO yu çalıştırınca siyah bir ekran geliyor. Sonra geri menüye(ventoy) dönüyor. Bu şekilde mi oluyor farklı bir şey var mı?

hocam biraz detay verir misiniz? winpe yazılımını ben de açtım tahtada ancak açılışta set device programı çalıştı ve ssd 'ye güncelleme yapılması gerekiyor dendi ama program bir türlü ilerlemedi. harf atama nasıl olacak bu yazılımda biraz detay verir misiniz. 3-4 tahtada bu sorunum var ve servis bir türlü gelemedi.

resimleri attım.3.resimde mouse yardımı ile set device parameter i seçin.işlem bitince bildirim geliyor zaten başarıyla oluşturuldu diye.sonra imajınızı atabilirsiniz.ssd gözükecektir

Ekli dosyalar

• arıza.rar
    802.3 KB · Görüntüleme: 26
resimleri attım.3.resimde mouse yardımı ile set device parameter i seçin.işlem bitince bildirim geliyor zaten başarıyla oluşturuldu diye.sonra imajınızı atabilirsiniz.ssd gözükecektir
Teşekkür ederim hocam benim sorunum bu şekilde çözüldü... Siz yazmışsınız ama yine bende belirteyim. bu son işlemi yaparken klavye ile olmuyor. SADECE FARE kullanılarak set device parameter a tıklanabiliyor.

Teşekkürler hocam. Ancak benim tahtada işe yaramadı ne yazık ki. %5’te kalıyor tahta 2 saatten fazla beklememe rağmen ilerlemedi bir türlü. Servis bekliyorum muhtemelen ssd arızalı

Geri