Ara tatil ek ders

Kodla Büyü

fatih85gs

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar meb öğretmenlere ara tatilde idari izin verdi.Normalde idari izinde ek ders ödeniyor diye biliyorum. Merakımdan soruyorum ara tatilde ek ders ödenecek mi? Eğer ödenecekse kendi adıma hak etmediğimi düşünüyorum çünkü.

Arkadaşlar meb öğretmenlere ara tatilde idari izin verdi.Normalde idari izinde ek ders ödeniyor diye biliyorum. Merakımdan soruyorum ara tatilde ek ders ödenecek mi? Eğer ödenecekse kendi adıma hak etmediğimi düşünüyorum çünkü.
Öyle düşünüyorsan haketmemişsindir. Aldığın 15 saatlik ekdersi ihtiyaç sahibi birine verirsin gönlüm rahat olur.

İstifa edip özel sektörde iş bulup hakettiğin ücreti de alabilirsin.
Asgari ücret 4000 TL nin üstüne çıkınca piyasaya tekrar zamlar gelince sizde hakettiğiniz parayayı aldığınızı düşünüyorsanız söyleyecek bir şey yok. 9 yıllık öğretmenim 5200 TL maaşım var ek ders yok kurs zaten yok piyasadaki pahalılık belli 500 dolar bile almıyoruz ve bunu hakkettiğimizi düşünmüyorum.

Maaş + ek dersin hakettiğinden az düşünmen gayet normal bende alabilirsin ifadesini kullandım. Alanımız bilişim mesela bir arkadaşım işinde çok iyi ben öğretmen maaşı ile geçinemem dedi ve su anda özel bir firmada aylık 13000 TL ücret ile çalışıyor. Arkadaş beni sormuş bende bir maaş ve Btr olarak bir okulda görev yapıyorum.

İstifa edip özel sektörde iş bulup hakettiğin ücreti de alabilirsin.

Özel sektör emeklerin hakkını veriyorsa neden asgari ucret orani %45lerde? Ayrica hak savunmak neden zoruna gitti? Üslubunu degistir ogretmen isen, biraz geliştir kendini, ufkunu ac!

Ah ahhh, bir de anlatabilsek şu ekders durumunu idaricelere.... 15 saat yazılır diyor müdür yardımcım...
her dönem birşey çıkıyor bizim ekderslerle ilgili, çok sıktı artık beni bu ekders düzeltme ve karşı tarafın anlamaması, sanki cebinden çıkarıp veriyormuş gibi yapması...
Bulunduğum ilde birçok ilçe ara tatil için 18 yazarken , benim okul 15 yazmış... parasında değilim ama bir uygulama birliği olmaması çok saçma geliyor...

Özel sektör emeklerin hakkını veriyorsa neden asgari ucret orani %45lerde? Ayrica hak savunmak neden zoruna gitti? Üslubunu degistir ogretmen isen, biraz geliştir kendini, ufkunu ac!
Üslubumda ne var ki hakaret mi veya küfür mü var. Ayrıca kendimizi geliştirmeyi ve ufkumuzu açmayı maddiyata bagliyorsan benim diyecek bir şeyim yok sayın hocam

ne tuaf bir soru ya arkadaşım hak etmediğini düşünüyorsan git birine ver burda bunu yazınca kendi vicdanını mı rahatlatmayı düşünüyorsun amacın ne..valla hiç kusura bakmayın ama çevremde sizin gibi konuşup ta yatan parayı çatır çatır yiyen bir dünya arkadaşım var.. istemem yan cebime koy misali

Siz kimsiniz de özel sektörde çalış diyorsunuz.İşi siz mi veriyorsunuz.İnsanların ücretlerini yeterli görmemesi kadar doğal olan bir şeyi özelde çalışın demek saçmalıktır.Sanırım sizde 3 maaş alanlardan birisiniz.......
bunlar şükürcü tayfa ses çıkartmayın köşede konuşsunlar

Üslubumda ne var ki hakaret mi veya küfür mü var. Ayrıca kendimizi geliştirmeyi ve ufkumuzu açmayı maddiyata bagliyorsan benim diyecek bir şeyim yok sayın hocam
ne alakası var verdiğin cevabın.. burda hakkını arayanların kendini geliştirmediğini nerden biliyorsun.. şahsım adına alanımda yapabildiğim en iyi şeyleri yaptım ki ben hakkım olanı aldığıma inanmıyorum ve bunu heryerde dile getiririm ki bu dönemde bunları dile getirmek daha da önemli hale geldi. ay sonunu getiremezken siz ne ufkundan bahsediyorsunuz.. evde bekleyen çocuk ve eş dururken maaş sorgusu yapmak suçmu oluyor.. ama sizin gibi konuşanları artık anlamaz oldum anlamakta istemiyorum olabildiğince sizin gibilerden uzaklaşmak istiyorum

Maddiyat değil hocam, ozluk hakkidir. Daha ne dedigini bilmiyorsun kalkmis uslubunu savunuyorsun. İyi aksamlar.

Hocam lütfen bir yere yatırip dekontu ismini kapatıp paylaşırmisin,dediklerinde ciddiysen.

Arkadaşımız burada kendi düşüncesi çerçevesinde yatan parayı hak etmediğini düşünüyor. Herkesin fikrine saygı duymak lazım. Ama daha bu kadar basit bir konuyu bile, "yok özel sektör", "yok kendini geiliştirememe" gibi konu ile alakası olmayan yerlere çekmenin konuyu sündürmenin bir amacı yok. Hocamız sormuş "ek ders ödeniyor mu?" Evet hocam ödenir. bitti, cevap bu kadar. Hocamız yatan parayı istediği gibi kullanır. Birbirinize sataşmanın, seviyeyi düşürmenin bence daha fazla anlamı yok.

Ne çekiyorsak ya bu şükürcülerden, ya da gözü doymayanlardan çekiyoruz. Normalleşin yahu

konuyu açan arkadaşımızın hassasiyetini tebrik ederim. bu düşünce sizi çalışkan bir öğretmen yapacak ilerde bu sancılar güzel sancılar. arkadaşların yazdıklarını takmayın normal olarak herkes düşüncelerini dile getirmiş. aldığımız parada bir sıkıntı yok dilediğin gibi kullan.

Hocam bakanlık size ve tüm öğretmenlere özellikle gelmeyin, bir gün uzaktan eğitim alın dediyse herkes verilecek 15 saatlik seminer ücretini bence hak ediyor.

2009 yılıydı, ilk görev yaptığım yerde bt formatörlüğü sömestr tatilinde de devam ediyordu, ben iş olmadığı için (gerçekten iş yok, tahta yok, öğrenci yok, müdür 3 günde bir gelir, yardımcı erken çıkar, ilçeye evrak yetiştirmek için vs.) okul idaresinin de gayri resmi onayıyla okula gitmedim, ama okul ek dersi yazdı görevlendirme olduğu için. Ben de o hak etmediğim ücreti hesaplayıp, hem kendi labıma, hem de fen sınıfına birer tane 2+1 hoparlör aldım. Siz de yine de içiniz rahat etmiyorsa, bilgisayar labına bir malzeme alabilirsiniz, okulunuzdaki ihtiyacı olan öğrencilere uygun şeyler alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bizim il koordinatörümüzün ek ders konusunda söylediği okula gitti iseniz 18 saat değilse 15 saat şeklinde oldu. Aynı ilde 18 saat ödeme yapan okullarda var tabi. Bizim branşın belirsizlikleri bitmez.

Geri