ARA TATİL VE BTR

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 16 Kasım Pazartesi itibarıyla başlayacak ara tatilde, öğretmenlerin mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerini bildirdi.

Bildirdi tamam da btr olanlar ne yapacak?

1- Bizim mesai saatlerimizi öğrencilerimizin çıkış saati belirliyor. Tatilde öğrenci olmadığına göre?
2- Ara tatillerde 18 saat değil 15 saat ücret ödeniyor. Demek ki tatilde seminere katılmamız gerekiyor.
Bence tatilde seminere katılıyoruz.

C
1- Bizim mesai saatlerimizi öğrencilerimizin çıkış saati belirliyor. Tatilde öğrenci olmadığına göre?
2- Ara tatillerde 18 saat değil 15 saat ücret ödeniyor. Demek ki tatilde seminere katılmamız gerekiyor.
Bence tatilde seminere katılıyoruz.
Çarşamba okulda öğrenci yokken niye okula gidiyoruz o halde?
Tabi umarım sizin dediğiniz gibi olur da okula gitmeyiz. Ancak yazıya bakarsak okul var.

Seminer döneminde görevlendirilen okula değil kendi okulumuza gittiğimize göre, 18 saat değil 15 saat aldığımıza göre, uzaktan eğitim olmayacağı için Eba destek noktası da açık olmayacagina göre
BTR nin okula gitmesine gerek yoktur.

Ben ekim döneminde başvurdum btr için. Ek başvurular açıldığında, bana gelen görevlendirme yazısında burada paylaşmış olduğum evrak var. Neyse çok konuşup da kendimizi yormaya gerek yok, bir iki güne belli olur nasıl olsa.

Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmamaktadır. Her bir görevlendirme dönemi kendi içerisinde bütünlük oluşturmaktadır. Bu sebeple yapılan görevlendirmeler I. ve II. öğretim dönemi içerisinde yapılan seminer dönemlerini kapsayacaktır.

Yani seminere biz dahil değiliz

Ekli dosyalar

• 10022020-02969663.jpg
    10022020-02969663.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 217
Bizim ek ders geçen sene ara tatil döneminde 18 yattı. Ayrıca bugün il koordinatörü watsapp gurubundan yazdı "BTR'ler ara tatil döneminde de göre başında olacak" diye.
Yani okulda olacağım ben.

Öğrenci yok ,öğretmen yok okulda ne yapacaksınız?, müdür yardımcısı ile çay mı içeceksiniz?

Eğitim öğretim saatlerinde okulda oluruz. Yoksa olmayız. Geçen sene pandemide de görevimiz devam ediyordu ama okulda değildik. Görevin devam etmesi gitmek zorunda olduğumuz anlamına gelmez. Her neyse herkes bildiği gibi yapsın.

Bakanlığın "Görevlendirmeler 1.ve 2.seminer dönemini kapsayacaktır." yazısından nasıl bir anlam çıkarıyosunuz anlamak güç.btrler ara tatilde de btr net.yoksa öğrenci yok btr napacak mantığında olunsaydı 1.ve 2. seminer dönemlerinde görevlendirmelere ara verilecektir denirdi.seminer dönemi btr görevini yapmaya devam eder ve 18 saat ek dersini alır.mantığınıza uysun ya da uymasın bakanlığın açıklaması bu yönde.

Arkadaşlar ne kadar kraldan çok kralcı var aramızda

1.bizim görevlendirmemiz tüm dönemi kapsıyor seminer dönemi de dahil haftalık 18 saat ek ders verilmek zorunda hakkınızı yedirmeyin

2. Bt Rehber öğretmeni eğitim öğretim olduğu süre boyunca okulda durur, yani öğrenciler okula gelmiyor ve ders yapılmıyorsa sizin de okulda olmanıza gerek yok. Hakkınıza lütfen sahip çıkın ondan sonra işte bilmem kim geliyor şu okulun bilgisayar öğretmeni şöyle yapıyormuş diye kendinizden feragat edip farklı yorumlara sebep vermeyelim lütfen

Bizim müdür ilçe olarak btrlerin hepsi seminer döneminde okula gelecek dedi. Müdürler kendi aralarında konuşup karar vermişler. Görevlendirme kağıdında tarih aralığı olmaması sebebiyle geleceksin dedi ve noktayı koydu.

Bilişim teknolojileri rehber Öğretmeni olduğumuza göre ve tüm öğretmeler seminer döneminde ücret aldığına göre biz de çevrimiçi olarak seminerimizi yaparız.

Bize gelen sene başı görevlendirme yazısında BTR ek dersi ile ilgili 1.Dönem ara tatili ve yarıyıl tatili hariç görevlendirildikleri okulda göreve başladığı tarihten itibaren ek ders ödemesi yapılır diye yazıyor yani ara tatilde BTR olarak çalışmıyoruz ek dersimizde BTR olarak verilmiyor diğer öğretmenler ne yapıyorsa onu yapıyoruz en azından MERSİN için durum bu :)

2020 Şubat ayında BTR yazısında yazan pandemi döneminde aynen uygulanıyor. gerçekten acayip. EBA Destek Noktası boş, sınıflar boş, öğretmenler odası ama BTR gelsin. bize hiçbir şey yok ya, çalıştığım her okulda idareci yancısı gibi gözüküyorum. müdür yardımcısı gibi iş yapıyorum. ya bari seminere öğretmen "gibi" çıksaydık.

Geri