Araba almak ne kadar zor!!!

Kodla Büyü
uzun yolda rahat ettirecek en iyi araba toyota corolladır hocam ama eski modelleri biraz yere yakın sanırım yeni modellerde bu sıkıntı olmuyor

sibel80' Alıntı:
kafası karışıktı şimdi net bir fikir oluşmuştur sanırım yardımlarınız sayesinde :)
:puhaha: :puhaha:
Çok haklısın Hocam insanın aklı iyice karşıyor aslında. En güzeli imkanın varsa bulabildiğin arabaları bir sürüp denemek, sonra hangisi hoşuna gidiyorsa ondan alırsın.

sahibinden.com'a bakmayın bence adamın moralini bozuyolar 25 lik arabalara 28 29 lira çekmişler. Gidin oto pazarına gerçek değerlerin çok daha aşağıda olduğunu görürsünüz. Bence megane 2 privilate olabilir 2007 sersinin son ürünlerinden itibaren megane 3 e kadar bakabilirsin. Fiyat 25 26 27 arası gider gelir. Bir arkadaş daha yeni aldı çok memnun. 25500 e aldı ama sahibindene baktım hem kilometre olarak hemde yaş olarak daha altta olan araçlar 27 den başlıyor. yuhh yani...

2004-2005-2006
Toyota Corolla 1.6 Terra Sedan
Çok az yakıyor,çok sağlam,konforlu,japon harikası
Ama araba zevk meselesi
kişiden kişiye fark gösterebilir

syangela' Alıntı:
2 ay dizel astra baktım. forumdaki arkadaşlarin da çok başını agrittim. 20 gün oldu yaklaşık golf 5 aldım. aynen yaşadığın baş agrisini yaşadım. herkes bişey söyler. gözünü karartıp alican alınca da keşke şunu alsaydım demiycen. allah kolaylık versin. paranla perişan oluyosun.
peki sizde durum ne hocam pişman mısınız?

aslında bu araba işi biraz nasip işi sanırım çevremdeki bir çok kişi hepsi kendi arabasından memnun.Sanırım en iyi araç kendi aracı oluyor kişinin ki buda haklı bir düşünce :) ama burda üstadlardan bilgi almak güzel beyin fırtınası yapıyoruz güzel oluyor yani :D

ucamus' Alıntı:
aslında bu araba işi biraz nasip işi sanırım çevremdeki bir çok kişi hepsi kendi arabasından memnun.Sanırım en iyi araç kendi aracı oluyor kişinin ki buda haklı bir düşünce :) ama burda üstadlardan bilgi almak güzel beyin fırtınası yapıyoruz güzel oluyor yani :D

hocam sen olayı yakalamışsın.En iyi araba senin olandır, o yüzden herkes kendi arabasını metheder.O yüzden araba alırken herkese değil bilgisine samimiyetine güvendiğin yakın bir arkadaşınla gidip ilk beğendiğin arabayı alacan,bunun başka yolu yok...

sinerjique' Alıntı:
ucamus' Alıntı:

hocam sen olayı yakalamışsın.En iyi araba senin olandır, o yüzden herkes kendi arabasını metheder.O yüzden araba alırken herkese değil bilgisine samimiyetine güvendiğin yakın bir arkadaşınla gidip ilk beğendiğin arabayı alacan,bunun başka yolu yok...
hocam çözdük de gene icraat yok işte sıkıntı orada :D

ucamus' Alıntı:
sinerjique' Alıntı:
ucamus' Alıntı:

hocam çözdük de gene icraat yok işte sıkıntı orada :D

hocam nasıl çözdün ne karar verdin okudukça kafam karıştı :?
gidip sıfır almayı ciddi ciddi düşünüyorum ben?

hocam golf alacağım sanırım kararı onda kıldım yine sedan olarakda toyota corolla yada honda civic yada focus bakacağım bunlardan birisini düşünüyorum ama bakalım...

hocam aynı durumu bende yaşadım, eylül ayından beri araba arıyordum hatta kredisini bile çekmiştim.
ilk arabam acemiyim dedim 2. el temiz bir araba aradım.
sonuç haziran sonunda neredeyse sıfır faiz ile 3 yıl vadeli sıfır fiesta aldım.
2. el de temiz araç karaborsa gibi.
kampanyaları takip edin ve sıfır araç alın derim.
şimdi acemiliği attım sayılır, endişeniz olmasın sıfır araç kullanmak bambaşka.

Bütün samimiyetimle söylüyorum, 2011 Kia ceed al hocam. 2 yıldır kullanıyorum, emsallerinden çok üstün bir araç ama, kimse farkında değil... Dizel,6 vites,ortalama 4,5 yakıtı var,10 havayastığı var.. Focus,golf,c4 hepsinden haci olarak geniş.. Fiyat olarakta daha uygun, ama şimdi kime sorsan kia'da neymiş, 2.eli yok, servisi yok, parçası pahalı der. Önemli olan halk ağzıyla genel konuşmak değil, birebir kullanandan öğremek.. Nacizane fikrimi belirttim.. Saygılar...

Not: Herkesin arabası kendine Q7 görünür :oops:

honda civic 'ciler ile toyota corolla 'cılar sanki rekabet halindeler.. her ikisi de güzel araba az yakan japon harikaları ben de toyotacıyım çünkü corolla kullandım çok zevkli uzun yolda yormayan tam bir asfalt arabası zaten orta halli öğretmenin alacağı da bu tür arabalar bir arkadaşın dediği gibi herkesin arabası kendine Q7 gibidir..

uxexes' Alıntı:
hocam aynı durumu bende yaşadım, eylül ayından beri araba arıyordum hatta kredisini bile çekmiştim.

hocam ben de ilk arabam olduğu için otomatik Ford Fiesta Trend düşünüyorum.. Ford bayii 35bin TL diyor.. .. Sizin model neydi acaba ve ne kadara aldınız?
Bir de Trend ile My Fiesta arasında fazla bir fiyat farkı yok, lastik büyüklüğü, jant kalitesi vb.. değişiklikler varmış.. Siz hangisini önerirsiniz?

tqwert' Alıntı:
uxexes' Alıntı:

hocam ben de ilk arabam olduğu için otomatik Ford Fiesta Trend düşünüyorum.. Ford bayii 35bin TL diyor.. .. Sizin model neydi acaba ve ne kadara aldınız?
Bir de Trend ile My Fiesta arasında fazla bir fiyat farkı yok, lastik büyüklüğü, jant kalitesi vb.. değişiklikler varmış.. Siz hangisini önerirsiniz?

Ford fiesta Trend dizelini alırmıydınız arkadaşlar.. yoksa fiesta titanyum benzinlimii?? fiyatları aşağı yukarı aynı...

Geri