Araba Ön Cam Değişimi - Acil

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Komşu evinin anahtarını arabamın ön camına 5 kattan düşürdü. Cam çatladı. Kaskom var. Yarın görüşeceğim. Kasko yetkili serviste mi yaptırır, özel serviste mi yaptırır. Ne fark eder. ? Araç değer kaybı yaşar mı. ? Kasko paketi içerisinde 1 kez cam değişimi yapılıyor. Komşum gerekeni yaparız diyor. Araç Nissan micra 2011.

Saygılar

Hocam geçmiş olsun. Kasko kapsamında genelde ücretsiz değişitirilir. Yıllık yıpranmadan kaynaklı görüş açınız iyi olmalı zamanla cam bozulur. Önemli olan kasko firmanız ile cam firmanızın anlaşması olması nerede isterseniz değiştirin önemli olan iyi işçiliği kim yapıyorsa o, tabi yetkili servis orijinal takar. Ekspertiz anlar, Kaskoda cam değişimi diye yazar.

Siz nerde nasıl isterseniz yaptırır ve yılda 1 cam değişim hakkınizdan ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz

Siz nerde nasıl isterseniz yaptırır ve yılda 1 cam değişim hakkınizdan ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz

Nissan yetkili servislerde de değişim yapabilir miyiz hocam. Kasko şirketinin anlaştığı servisleri tercih etmezsek eğer. ?

Not: Bir cam kırılma ihtimali de cep de duruyor hocam. Bu da kaskonun bozulması anlamına gelmiyor mu. ?

Öncelikle geçmiş olsun. Kasko Şirketinizin anlaşmalı olduğu yerleri öğrenin isterseniz. Belki yetkili servis de vardır listede.

Poliçenizde ilgili klozda ayrıntılarıyla yazılıdır. Sigorta şirketiniz belirlediği servislere yönlendirebilir, yada herhangi bir yerden temini ile ilgili belli bir tutar üstü size yansıtılabilir. En iyisi sigorta temsilcinizle ayrıntıları görüşmeniz.

geçen yıl değiştirdim, direk servise gittim sordum, kasko poliçenizi alıp servise gidin bence oraya sorun başka yerde taktırmayın
hem ön cam önemli kaliteli olmalı hem de dışarıda takamıyorlar, bir arabamızın arka camını sanayide değiştirmiştik bir düzen tutmadı su kaçırıp duruyor
bir de ben araç alacağım zaman mutlaka camlarını kontrol ederim orjinalmi değilmi diye özellikle ön cam orjinal değilse sıkıntı vardır diye düşünürüm
geçen yıl ben sorduğumda sanayide benim aracın ön camına 300 tl fiyat verdiler, servisten kaskoya 1350 tl fatura yazdılar hatta dedi sizin cam yine ucuz çünkü eski model üstünde sensör falan yok
kasko bozulmadı bu yıl kaskoda fiyat artışı olmadı hasar olarak işlendi mi bilmiyorum ama iyi ki serviste yaptırmışım

arkadaşalr gerekli cevabı vermiş zaten de cam değişimi ücretsiz yıllık 1 kere hakkınız var diye biliyorum değer kaybı yaşanmaz yanlız kasgo şirketine sorunuz hasar kaydı oluşur mu diye bende cam değilde arabama çarpıt %100 karşı suçlu çıktı karşı taraf yaptırmasına rağmen 1000 tel hasar kaydı çeıktı arabada değerkaybı aldım ama çarpma işimden dolayı 2500 tl değer kaybı almıştım

Bulunduğunuz yerde servis varsa bence kasko şirketiyle görüşüp yetkili servise yaptırın ve senede bir kez cam değiştirme ücretsiz diye biliyorum..

Kasko delinmiş olmuyor bu size verilen bir hak lakin bu ndan sonra kirilirsa bu sene içinde kasko delinmiş olur seneye 2019 da hakkını sıfırlanır tekrar 1 hakkını daha olur.

Not: şirketin yönlendirmesi değil siz nerede isterseniz orada değiştiriniz. Örneğin dünya turuna çıktınız Japonya'da aracinizin cami kirildi sigorta şirketine mi soracaksınız nerede yaptırabilirim diye memlekete gelip mi yaptıracaksiniz tabiki de hayır siz istediğiniz yere gidip yaptırın ve kasko karşılayacak deyin şirketle yaptırdığınız yer görüşüp bu işi hallederler.. bu is de de size yardımcı olmuyorsa kasko şirketi derhal şirketinizi değiştirmenizi öneririm bu en basit işlem cam değişimi daha büyük kazalarda şirket arkanızda durmayacaktir.

Kasko delinmez fakat hasar kaydında gözükür. Komşunuz gekeni yaparız demişse ona yaptırın. Cam tamiratı mümkünse öncelikle bu yola başvurun. Değilse aracın değer kaybını hesaplayıp (Örneğin cam değişiminin yarı fiyatı gibi) komşunuzdan tahsil edip kaskoyla yaptırabilirsiniz.

arkadaşalr gerekli cevabı vermiş zaten de cam değişimi ücretsiz yıllık 1 kere hakkınız var diye biliyorum değer kaybı yaşanmaz yanlız kasgo şirketine sorunuz hasar kaydı oluşur mu diye bende cam değilde arabama çarpıt %100 karşı suçlu çıktı karşı taraf yaptırmasına rağmen 1000 tel hasar kaydı çeıktı arabada değerkaybı aldım ama çarpma işimden dolayı 2500 tl değer kaybı almıştım

Hasar kaydı olarak işleniyor anladığım kadarıyla değil mi hocam. ? 5664 ile sorguda çıkıyor mu. ?

Kasko delinmez fakat hasar kaydında gözükür. Komşunuz gekeni yaparız demişse ona yaptırın. Cam tamiratı mümkünse öncelikle bu yola başvurun. Değilse aracın değer kaybını hesaplayıp (Örneğin cam değişiminin yarı fiyatı gibi) komşunuzdan tahsil edip kaskoyla yaptırabilirsiniz.

Hasar kaydında gözükmesi hiç iyi olmadı, cam değişim fiyatını yaptırdığım yerde alıp yarı fiyatını isteyim. Peki bu halde camın resmini de çekeyim. Satarken alıcıya gösteririm. Ön cam çok değer düşürür mü. ?

Sigorta şirketi ile görüştüm arkadaşlar;

%25 muafiyet söz konusu olmakla birlikte, Nissan Bayii tüm ücreti benden alacağını , sonrasında benim sigortadan ödeme alacağımı söyledi. İkinci bir seçenek ise anlaşmalı cam değişim yerlerinde orijinal olmayan bir cam değişimi yapılacağı ve bunun kasko ile karşılanacağı. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Saygılar.

Serviste yaptır. Tam tutarı öğren güvenilir bir adamsa komşuna durumu izah et bak kardeşim kaskodan bir hakkim var cam değişim ücreti 1600 lira bunun. 400 lirasını verirsen kaskodan yaptıracam. Bu sene içinde bir daha kırılırsa kalan 1200de verirsin o zaman üstünü ben koyarım. Yok işine gelmiyorsa gidelim yetkili servise yap sen pazarlığı öde ücreti deyin.

Araç alırken camın orjinal olmasina bende dikkat ederim. Orjinal olmayan cam varsa o aracın güvenirliliği şüphelidir. Kasko sorgusu temiz diye o araca direk atlamamak iyi bir inceleme yaptırmak gerekir.

Serviste yaptır. Tam tutarı öğren güvenilir bir adamsa komşuna durumu izah et bak kardeşim kaskodan bir hakkim var cam değişim ücreti 1600 lira bunun. 400 lirasını verirsen kaskodan yaptıracam. Bu sene içinde bir daha kırılırsa kalan 1200de verirsin o zaman üstünü ben koyarım. Yok işine gelmiyorsa gidelim yetkili servise yap sen pazarlığı öde ücreti deyin.

Teşekkür ederim hocam. Peki bu hasar kaydı olarak gözükmüyecek değil mi. ? 5664 ile sorgulama yaptığımızda "0" tl olarak mı çıkacak karşımıza. ? Yetkili serviste yaptırmadan yanayım. Düşüncemde servisten fiyat almasını söyleyeceğim ücretini ödemesini isteyeceğim. Bunu yapacağım sanırım. Senin fikrin de güzel ama 400 lira verip kaskodan orijinal olmayan cam takılacak o zaman. Bu da bir seçenek sayın hocam.

Hasar konusunda tecrübeli arkadaslar yazarsa bilgileniriz. Benim 400 versin dediğim seçenek misal olarakti. %25 muafiyet dediniz ya. Kasko orjinal cam taktirmaniz durumunda %25i cebinizden ödeyeceksiniz diyor. Eger yan sanayi taktirirsaniz kaskonuz tamamını karşılıyor.

Hasar konusunda tecrübeli arkadaslar yazarsa bilgileniriz. Benim 400 versin dediğim seçenek misal olarakti. %25 muafiyet dediniz ya. Kasko orjinal cam taktirmaniz durumunda %25i cebinizden ödeyeceksiniz diyor. Eger yan sanayi taktirirsaniz kaskonuz tamamını karşılıyor.

Evet hocam. Yarın servisi arayıp bilgi isteyeceğim. Hayırlısı olsun. Cam da olsa insanı uğraştırıyor.

komşun ödüyorsa kaskoyu hiç işe katma. ödemiyorsa kaskoda yaptır komşuna rücu ettirmek üzerere kaskonun hukuk birimine bir dilekçeyle havale et.

Bu tam olarak nasıl oluyor hocam. Mantık nedir bunda. Biraz açar mısınız. ? Saygılar.
görgü şahitlerinin imzalı tutanakları, kamera kayıtları , polis çağırdıysanız ifade tutanağı bunların hepsiyle kaskonun bir şubesine gidin sizi yönlendirirler.
yada müşteri hizmetlerini arayın onlarda yardımcı oluyorlar.
hal böyle olunca iş kolaylaşıyor sigorta avukat masrafları mahkeme masrafları hasar gideri yasal faizi ve değer düşüm mahkemsi de ayriyeten açılıyor baştan uzlaşmayan başına gelecek olanlar bunlar..

geçmiş olsun, komşunuzla aranızdaki münasebeti bilmiyorum ancak benim başıam gelen durum şu şekilde..
farklı zamanlarda taş çarpması sonucu iki kez cam değişimi yaptırdım, cam değişim hakkınız var ise yetkili serviste değiştirin orjinal cam takıyorlar. kaskonun yetkili servis ile anlaşması yoksa çıkan faturayı odüyorsunuz ardından faturayı acenteniz vasıtasıyla kasko firmasına gönderiyorsunuz onlar size bedeli geri ödüyorlar. Bu arada iki kez cam değişimi yaptırmama ragmen tramer sorgusunda görünmüyor bilginize...

geçmiş olsun, komşunuzla aranızdaki münasebeti bilmiyorum ancak benim başıam gelen durum şu şekilde..
farklı zamanlarda taş çarpması sonucu iki kez cam değişimi yaptırdım, cam değişim hakkınız var ise yetkili serviste değiştirin orjinal cam takıyorlar. kaskonun yetkili servis ile anlaşması yoksa çıkan faturayı odüyorsunuz ardından faturayı acenteniz vasıtasıyla kasko firmasına gönderiyorsunuz onlar size bedeli geri ödüyorlar. Bu arada iki kez cam değişimi yaptırmama ragmen tramer sorgusunda görünmüyor bilginize...

Yetkili serviste değiştirmek istiyorum hocam. 1710 Tl lik faturayı ödeyip sonradan bu mevlayı almama durumu da olabilir mi. ? Çalıştığım kasko şirketi Doğa sigorta. Bu konuda tereddütlerim var. Faturayı ben ödemiş olduğumda madur duruma düşersem işin içinden nasıl çıkarım. ? Komşumun hiç oralı olduğu yok. Muayene zamanı da yaklaşıyor. Cevaplarsanız sevinirim.

Not: Kasko şirketinden kasko şirketine değişiklik gösteren bir durum mu bu. ?

Son düzenleme:
Senelik ücretsiz 1 cam değiştirme, yetkili serviste mi özel serviste mi değiştirme gibi maddelerin kesin hali poliçenizde yazar.
Kasko tekliflerindeki fiyat farkı da bu ve benzeri maddelerden kaynaklanır zaten. Poliçenizin (camla ilgili) maddelerini incelemelisiniz.

Yetkili serviste değiştirmek istiyorum hocam. 1710 Tl lik faturayı ödeyip sonradan bu mevlayı almama durumu da olabilir mi. ? Çalıştığım kasko şirketi Doğa sigorta. Bu konuda tereddütlerim var. Faturayı ben ödemiş olduğumda madur duruma düşersem işin içinden nasıl çıkarım. ? Komşumun hiç oralı olduğu yok. Muayene zamanı da yaklaşıyor. Cevaplarsanız sevinirim.

Not: Kasko şirketinden kasko şirketine değişiklik gösteren bir durum mu bu. ?

@SYSOP dedğini gibi poliçenizde yapabilecekleriniz ile ilgili bir madde vardır. poliçenizi bir okuyun derim, sonrasında kasko yaptırdığınız acenteniz ile görüşün. Bu arada camdaki çatlaklar görüşü etkilemeyecek şekilde ise muayeneden geçiyor tuvturk in sitesinden bakabilirsiniz.

Geri