Arabamı dolu vurdu. Ne yapmalıyım?

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bayramda Mersinde aracımı dolu vurdu.
Dolu ceviz kadar vardı. Battaniye örtmeme rağmen elek gibi oldu araba.
Özellikle tavan, motor kaputu ve bagaj kapağında çok sayıfa göçük var.

Pars oto 5000 TL istedi düzeltmeye.
Otto Zennith ise 4000-5000 civarı dedi. (Her bir göçük 12Tl+kdv)

Aracım 2009 jetta. Kaskom var.

Tecrübe ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

Resmen soygun gibi bir fiyat. Arkadaş koskoca cerrahlar hayat kurtaran ameliyatlarda bu paraları alıyorlar, adamların istediği fiyata bak. Sanırım her kasko karşılamiyor bu dolu hasarını.

Kasko karşılıyor ama Tramerde "Sel-Doğal Afet" yazıyor artık.
Hocam benimde aracıma daha önce aynı durum oldu. Dolu üst tavan, kaput, yanlar, far kırılması vs. Aracımı mahvetti kaskom vardı kaskoya yaptırdım 10000 TL hasar kaydı görünüyor tarammerda. Kaskosu olmayip dışarda yaptiranlar 3000 TL civarında yaptırdılar. (Araç düzeltmeyle olmadı boyada yapıldı) geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun hocam.
Bence En iyisi hiç kasko yaptırmamak.Kaskoya 5-6 yılda ödeyeceğiniz para ile bu hasarı zaten karşılardınız.
Ben 7 yıl kaskosuz kullandım. Ne kaza ne de böyle bir felaketim oldu. (Dolu dan hep korkmuşumdur. Zaten onu da ödemiyorlarmış.Öğrenmiş oldum.)

Hocam aracı ilk aldığımda 1.600-2000 arası kasko istemişlerdi. 3 yıl yaptırmadım ve başına hiçbir şey gelmedi. 5000 civarı da kazancım oldu.
2 yıldır kasko yaptırıyorum.Geçen yıl sol taraf komple boyandı. (Çarpma) Bu yıl da bu başıma geldi.(Dolu)

İnsan bilemiyor hocam.

Aracım 50bin para edecekken 40a zor gidecek artık. Kısmet. Ev almayı planlıyordum. Şimdilik erteledim.

Öncelikle geçmiş olsun hocam.
Bence En iyisi hiç kasko yaptırmamak.Kaskoya 5-6 yılda ödeyeceğiniz para ile bu hasarı zaten karşılardınız.
Ben 7 yıl kaskosuz kullandım. Ne kaza ne de böyle bir felaketim oldu. (Dolu dan hep korkmuşumdur. Zaten onu da ödemiyorlarmış.Öğrenmiş oldum.)
Doluyu kasko karşılıyor. Ne zaman ne olacağı belli olmaz aracın yuksek model kafam rahat olsun dersen kasko yaptırmak en iyisi. 7 yil bişey olmaz 8. Yılın 1. Günü olur. Kimse bilemez tabi kasko yaptırip yaptrimamak kişiye bağlı. Dolu sonrasi en basiti den yaptirmayanlar çok pişman oldu.
Velhasıl, Allah kaza bela vermesin kimseye.

Biz itfaiyeye tutanak tutturduk kaskoya yaptırdık geçen yazki İstanbul dolusu vurdu bizi de sattık 3-4 bin kayıp oldu satarken

Yapıldıktan sonra gram anlaşılmıyordu dolu vurduğu bizimkide kevgir gibiydi gittiğinde

Tramer kaydın görünse ne olacak. Araba değer kaybedecek diye mi üzülüyorsunuz? Arabayı alırken alıcı size sorduğunda tavanı söylemeyecek misiniz?
Kaskoya verilen parayı acımam. 3-5 liradan kaçıp karnını ovuşturmaya gerek yok. Trafikte risk her zaman var. 70 binden aşağı araç yok artık. Kaskodan kaçıp arabayı pert eden çok adam gördüm.

Kasko bu durumlar için yapılmıyor mu? Bu arada hasar kaydı oluşup değer kaybından çekiniyorsunuz sanırım, kayıt dışı yaptırdığınızda satarken alıcıyı bilgilendirmemeyi düşünmüyorsunuzdur herhalde. Bir kaç aya 10 yaşında araç olacak elden öderseniz kaskoya ödediğiniz paraya yazık bence.

Kasko bu durumlar için yapılmıyor mu? Bu arada hasar kaydı oluşup değer kaybından çekiniyorsunuz sanırım, kayıt dışı yaptırdığınızda satarken alıcıyı bilgilendirmemeyi düşünmüyorsunuzdur herhalde. Bir kaç aya 10 yaşında araç olacak elden öderseniz kaskoya ödediğiniz paraya yazık bence.
Kesinlikle doğru.
Bu devirde herkes ekspertiz yolu ile 2. el araba alıyor zaten.

Gün itibariyle Otto Zenith firmasına arabamı teslim ettim.
Tahmini 6000i bulur dediler.

Sonucu paylaşacağım. Kaskodan halledilecek.

Doğru tercih hocam, fotoğraflamayı yapmışsınızdır, elden çıkaracağınızda gösterirsiniz alıcıya hiç de sorun olmaz. Bugün bir iki yaşında arabayla köpeğe çarpsanız tampon çamurluk serviste değişse tramere 5-6k hasar yazıyor, aklı olan kaza fotosuna bakıp dertsiz tasasız alıyor aracı.

Hocam mersinden adana ya gel ordakilere bi sor. Yada fotosuni gonder fiyat al. Gecen gun ben kaza dolayisiyla 2 kapi 1 camurluk duzelttirdim 500 tl ye. Dolu orda oldugu icin firsatcilik yapiyorlardir. Yaz internete auto namli diye fiyat sor

Geri