Arabaya lastik onerisi

Kodla Büyü
Mevsim belirtilmemiş ama petlasın kış lastiği çok kaliteli. 6. Sezonum ve gayet yeterli bir performansı var. Ama yazlık lastiğinin bir okadar kötü olduğunu duydum ancak deneyimlemedim

hocam burda bütün lastikler hakkında detaylı bilgi alablirsin.Ben lassa almıştım ıslak zeminde yol tutuması iyi ve yumuşak bir lastik.Sert lastik almayın sıkıntı olur.LAstik çok önemlidir.

hankook nokian arastırın derim hocam
hankook tavsiye etmem müşteri hizmetleri hiç oralı olmuyorlar. takım almıştım tekerlerde orantısız aşınmalar olduğunu bildirdim (3 ay içinde) resimler çektim, güzelce türkçe ingilizce meramımı yazdım cevap bile vermeye tenezzül etmediler.tabi bu 5-6 sene önce idi, şimdi nasıllar bir daha almadığım için bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
En ucuz lastik bile en az 5 sene gider. Ünlü marka diye tonla para vermeye gerek yok.

En ucuz lastik bile en az 5 sene gider. Ünlü marka diye tonla para vermeye gerek yok.
Yaptığınız kilometre,aracı kullandığınız yol şartları ve iklim gibi pek çok şey etkili hocam. 5 yılı neye göre belirlediniz anlayamadım. Ayrıca kaliteli lastikler etiket değerlerini yaklaşık olarak 5 yıl sürdürebilirken ucuz lastikler garantisi dolduktan sonra yani yaklaşık 2 yıl üzerinde etiket değerlerini öuhafa edemiyorlar malesef.

Hocam 185/60R/15 arabanın fabrikasyon lastik ebatı, bunun yerine 185/65R/15 taksak bir sıkıntı olur mu?

Hocam 185/60R/15 arabanın fabrikasyon lastik ebatı, bunun yerine 185/65R/15 taksak bir sıkıntı olur mu?
Sapma olarak +- %3 ün dışına çıkılmamalı diye biliyorum ben,lastikçiler çamurluğa sürtmüyorsa her şey takılır diyor.(bayi sıfır aracıma garanti belgesine göre %4,6 lık sapması olan lastik takmıştı zamanında sorun olmaz demişti 🤷‍♂️)
gösterge ile hız farkı oluyor ona dikkat ermek lazım eds ler affetmiyor.

Geri