Arçelik Faz3 Kurulumu

Kodla Büyü

ilkbilir

Üye
Okulumuza 30 tane Arçelik faz3 akıllı tahta kuruldu. İnternet alt yapımız yok. İçinde sanırım pardus yüklü. Windows lu imajlar var. Ancak tahtalarda lisans olmadığı için windows lu imajdan kurulum yapsak sorun olur mu? Garanti ve lisanssız yazılım kullanmaktan. Mevcut haliyle mi kullansak. Ya da ekleme neler kurabiliriz. Teşekkürler.

Hocam Faz 3 Arçelik tahtalara PARDUS ETAP yüklenmesi bir tesadüf ya da lisans ücretinden kaçmak değil. bu bir proje. tamamı milli olmasa da (ki buna gerek yok) pardus işletim sisteminin yaygınlaşmasını sağlamak. siz de pardus konusunda kendinizi geliştirip öğretmelerimize bunun windows tan çokta farkı olmadığını anlatabilirsiniz. zaten lisanssız bir yazılım kullanmak suçtur. okulunuz 30 tane windows lisansı karşılaşa bile kurulması konusunda bakanlıktan onay almanız gerekir. buna da izin vereceklerini düşünmüyorum.

Okulumuza 30 tane Arçelik faz3 akıllı tahta kuruldu. İnternet alt yapımız yok. İçinde sanırım pardus yüklü. Windows lu imajlar var. Ancak tahtalarda lisans olmadığı için windows lu imajdan kurulum yapsak sorun olur mu? Garanti ve lisanssız yazılım kullanmaktan. Mevcut haliyle mi kullansak. Ya da ekleme neler kurabiliriz. Teşekkürler.

Ben format atıp yüklemeye kendiem ait 0 imaj yapmaya başladım.

34 adet tahtada bize geldi.

bizde tahtalarin kurulumu 1 aydir bitmiyor nasil hizlandiririz hep bir bahane uyduruyorlar servisciler.

Bizim tahtaların kurulumları da bu hafta yapılacak. Bu durumu bende kurulum yapacak kişilere sorduğum ve Windows yüklendiği taktirde garantiden çıkacağını söylediler.

Bizim tahtaların kurulumları da bu hafta yapılacak. Bu durumu bende kurulum yapacak kişilere sorduğum ve Windows yüklendiği taktirde garantiden çıkacağını söylediler.

Sorunlu, sorun bitmeyen pardus - Bolu imajı -donmalar...
Kullanıpta kesinlikle geçen çok iyi diyen yok.

Arçelik Pardus Faz3 - Telegram grubunda her gün şu nasıl yapılacaklar yazılmakta.

windowsa geçecekseniz kesinlikle resmi olarak izin alın öyle geçin, sonra problem yaşamayın.

Pardus kurulu sistemde sürekli donmalar oluyor. Düzgün çalışan imaj var mı? Onu yüklesek madem windows kullanımı yasak. Bu arada ilginize teşekkürler.

Biz 2 yıldır kullanıyoruz. Öğretmenlerimiz bazen şikayet ediyorlar ama sanki Windows kullanırken hiç sorun yaşamıyorlardı. Bence tahtaların işletim sistemini değiştirmek işgüzarlık olur.

Biz 2 yıldır kullanıyoruz. Öğretmenlerimiz bazen şikayet ediyorlar ama sanki Windows kullanırken hiç sorun yaşamıyorlardı. Bence tahtaların işletim sistemini değiştirmek işgüzarlık olur.

Hocam dünden beri kullanıyoruz. Pdf dosya açıyorum sadece. Tahtalar donuyor. Yoksa 30 tane tahtaya yazılım atmak kolay değil. Durduk yere kendimize iş çıkarmayız.

Hiç işimiz yok
Can sıkıntısından format atıyoruz.

34 tahtayı yeniden kuruyoruz.

arkadaşlar bizim geçen hafta arçelik tahtalarımız kuruldu, okulda fatih ağı yok.
tahtaları daha kullanmaya başlamadık.
kabul için ekip gelecek dediler. sizde de böyle mi oldu.
çaresizce bekliyoruz. biz okul olarak herhangi bir yazı falan yazmamıza gerek var mı?
süreç hakkında bilgi verebilir misiniz?

arkadaşlar bizim geçen hafta arçelik tahtalarımız kuruldu, okulda fatih ağı yok.
tahtaları daha kullanmaya başlamadık.
kabul için ekip gelecek dediler. sizde de böyle mi oldu.
çaresizce bekliyoruz. biz okul olarak herhangi bir yazı falan yazmamıza gerek var mı?
süreç hakkında bilgi verebilir misiniz?
Hocam sizin yazı yazmanıza gerek yok. Muayene ve kabul komisyonu kurulmuş ve onayı alınmıştır zaten çoktan. Kurulumlar bittikten sonra muayene ve kabul komisyonu gelir okula tahtaları inceler ve bir sorun yoksa kabulünü yapar. Sonra da kullanmaya başlarsınız. Ama bu muayene ve kabul işi bazen uzayabiliyor. Bu durumda sizin kurulumu yapan servis eğer insiyatif kullanır ve tahtaların anahtarlarını verirse hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bizim ilçede hemen kullanmaya başladı okullar. Muayene ve kabulü sonra yapılacak. Tabi bu gibi durumlarda sorumluluğu servis almaz, okul müdürü sorumluluğu kabul etmesi lazım.

Bu arada ben de bişey sormak istiyorum. Faz3 Arçelik tahtalarda yayın evlerinin fasiküllerinin bulunduğu dosyalar açılmıyormuş. Bunun çaresi nedir?

Arkadaşlar bize de Arçelik- Faz3 etkileşimli tahtalar geldi. Sanırım yakında kurulumu gerçekleştirilecek.
Ben de hangi programların kurulması gerektiğini sormak istiyorum. Özellikle kilit programı olarak neyi kullanmalıyız?
Kullanabileceğimiz bir imaj dosyası vs var mı? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler

Son düzenleme:
2 ay olacak hala bitiremedi arcelik kurulumu yarim birakti gitti bazi tahtalar oyle duruyor nereye ne desek hızlanir seminerden 1 ay once basladilar hala bitmedi.

Arkadaşlar bize de Arçelik- Faz3 etkileşimli tahtalar geldi. Sanırım yakında kurulumu gerçekleştirilecek.
Ben de hangi programların kurulması gerektiğini sormak istiyorum. Özellikle kilit programı olarak neyi kullanmalıyız?
Kullanabileceğimiz bir imaj dosyası vs var mı? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler
Program olarak neler önerirsiniz arkadaşlar

Bize 34 adet tahta geldi.

Exe dosyalarını açmaz.

1 - Bolu İmajı var. Hata çok.
2 - Arçeliğin kendi imajı var. Donms vs hata ile karşılaştık.

3 - EXE dosyaları açması için "Wine" kurmanoz gerekmektedir.

Kesinlikle size katılıyorum hocam, Bolu imajında ben de de çok hata çıktı, Arçelikte de arada donma oluyor.

Arçelik Pardus Faz3 telegram grubuna katılmak istiyorum yardım eder misiniz arkadaşlar?

merhaba arkadaşlar,
2 yıldır Faz3 Arçelik Pardus ETAP kullanıyorum,
20 Adet ET var okulumda,
yukarıdaki adresteki adımları uygulayarak wine kurulumu yaptım tahtalara tüm akıllı kitapları ve .exe dosyalarını açabiliyorum,
wine kurulumunu bu adresteki adımlar ile yapmanızı önemle tavsiye ederim,
başka video ve makalelerden bir çok wine kurulumu yaptım başarısız, eksik oldu,

benim okulda yaşadığım en büyük sıkıntı 2 saatlik blok derslerde öğretmenler 1. dersi işleyip tenefüste açık ET nin üzerine sürgülü kapağı kapatınca ve 2. ders tekrar bu kapak açılınca donma oluyor,

Geri