Arçelik Faz3 tahtalar için Windows İmaj

Kodla Büyü

mugemmel

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba,
Okulumuzda tahtası eksik sınıflara Arçelik Faz3 tahtalardan takıldı. Öğretmenlerin etkileşimli kitapları .exe formatlı olduğu için pardus açmıyor. WİNE yükledim ama wine programı da bazi .exe leri açıyor bazılarını çalıştırmıyor. Bu sebeple İdare tüm tahtalara windows yüklememi istedi. Öncelikle bu tahtalara windows yüklemem bir sorun oluşturur mu ? Windows imaj atabilmem için FAZ3 uyumlu imaj var mı yoksa faz2 imajı da yüklenir mi ? daha önce böyle bir uygulama yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Arçelik Pardus kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Pardus la daha önce çalışmadığım için işin içinden çıkamadım. Formatörlüğe gittiğim okula arçelik akıllı tahtalar takıldı. Öğretmenlerden biri Lazerjet m1132 mfp yazıcısını kurma mı rica etti. Yazıcı ayarları kısmından eklemeye çalıştım ama bu model çıkmadı. Yakın modeli seçip yapmaya çalıştım. Yazdırıyor diyor yazıcıyı görüyor ama yazıcı çıktı vermiyor hiç bir hareketlilik olmuyor.
Yazıcıların ekstra driverları oluyor mu pardus ta. Bu durum için nasıl bir yol izlemeliyim. (hp sitesinde Linux Linux diye seçtiğimde hiç bir şey gelmiyor.)

Arkadaşlar merhaba,
Okulumuzda tahtası eksik sınıflara Arçelik Faz3 tahtalardan takıldı. Öğretmenlerin etkileşimli kitapları .exe formatlı olduğu için pardus açmıyor. WİNE yükledim ama wine programı da bazi .exe leri açıyor bazılarını çalıştırmıyor. Bu sebeple İdare tüm tahtalara windows yüklememi istedi. Öncelikle bu tahtalara windows yüklemem bir sorun oluşturur mu ? Windows imaj atabilmem için FAZ3 uyumlu imaj var mı yoksa faz2 imajı da yüklenir mi ? daha önce böyle bir uygulama yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Teorik olarak soruşturma açılabilir.
Hatta inşallah açılır. Halkın vergileriyle alınmış devlet malına zarar veriyorsunuz.
İdareye söyle kendi amirlerinden resmi görüş istemişlermi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hatta inşallah açılır. Halkın vergileriyle alınmış devlet malına zarar veriyorsunuz.

Öğretmenlere söyle okulda özel yayınevlerinin Pardus uyumlu içeriklerini kullansınlar. Yoksa kullanmasınlar. Zaten özel yayınevlerinin içeriklerinin kullılması istenmiyor.

Arçelik tahtalara Windows kurmak için emek harcayanrı da rüyalarında Bill Gates öpsün.

Cahil dost düşman başına..
Hocam kendim Pardus eğitmeniyim ve sınıfımda Pardus-Windows birlikte kullanırım. Okullarında Pardus kullanan her okula ve hocaya da yardımcı olurum. Ama...
Sizin gibi tehditvari veya zoraki bir dayatmaya karşıyım. Uzun süredir Faz3 için Windows 10 imajı hazırlamış olmama rağmen yayınlamadım. (Bakanlık sistem değişikliğini il milli eğitimlerin inisiyatifine bıraktığı yazı mevcut).
Yayınlamayı düşündüğüm imaj içinde de Pardus öncelikli olmak üzere Windows 10 ile dual boot şeklinde yer alıyor. Bolu imajı üzerinde değişiklikler ve güncellemeler yaparak hocaların rahat kullanımını sağlamaya çalıştım. Pardus yüklü olan bazı okullar krizin eşiğinde; kullanamadıkları için. Bunu sizler de biliyorsunuz.
Kullanıp kullanmama kararı ve işin sorumluluğu okulların olacaktır.

Hocam kendim Pardus eğitmeniyim ve sınıfımda Pardus-Windows birlikte kullanırım. Okullarında Pardus kullanan her okula ve hocaya da yardımcı olurum. Ama...
Sizin gibi tehditvari veya zoraki bir dayatmaya karşıyım. Uzun süredir Faz3 için Windows 10 imajı hazırlamış olmama rağmen yayınlamadım. (Bakanlık sistem değişikliğini il milli eğitimlerin inisiyatifine bıraktığı yazı mevcut).
Yayınlamayı düşündüğüm imaj içinde de Pardus öncelikli olmak üzere Windows 10 ile dual boot şeklinde yer alıyor. Bolu imajı üzerinde değişiklikler ve güncellemeler yaparak hocaların rahat kullanımını sağlamaya çalıştım. Pardus yüklü olan bazı okullar krizin eşiğinde; kullanamadıkları için. Bunu sizler de biliyorsunuz.

Tehtitvari değil hocam "Açık sözlü" tehdit haddim değil. Ülkem için yanlış yapıldığını düşünüyorum. Üslubumun sebebi bu?

Öğretmenler neyini kullanamıyor?
Chrome mu açamıyor?
Ebayamı giremiyor?
VLC yimi açamıyor?

Aptamı bunlar? Tabiki değil işlerinegelmiyor?
Hepside "zorunda" kalırsa öylebi öğrenirki. Aklın şaşar.
Değişmek istemiyorlar.
Exe dosyalar işlerini kolaylaştırıyor. Tek sorun bu?

Rahatına düşkün toplum olduk vesselam.

Öğretmenlere söyle okulda özel yayınevlerinin Pardus uyumlu içeriklerini kullansınlar. Yoksa kullanmasınlar. Zaten özel yayınevlerinin içeriklerinin kullılması istenmiyor.

Arçelik tahtalara Windows kurmak için emek harcayanrı da rüyalarında Bill Gates öpsün.

Cahil dost düşman başına..

uslubunuz hiç hoş değil, ayrıca hiç bir mala zarar vermiyorum !!! burada fikir beyan etmek, bilmediğim bir şeyi sormak fikir almak suç mu oldu. ya da siz başkasına hakaretvari konuşarak kendinizi çok havalı falan mı hissediyorsunuz. Öğretmenseniz yazık, değilseniz daha çok yazık !!!

Tehtitvari değil hocam "Açık sözlü" tehdit haddim değil. Ülkem için yanlış yapıldığını düşünüyorum. Üslubumun sebebi bu?

Öğretmenler neyini kullanamıyor?
Chrome mu açamıyor?
Ebayamı giremiyor?
VLC yimi açamıyor?

Aptamı bunlar? Tabiki değil işlerinegelmiyor?
Hepside "zorunda" kalırsa öylebi öğrenirki. Aklın şaşar.
Değişmek istemiyorlar.
Exe dosyalar işlerini kolaylaştırıyor. Tek sorun bu?

Rahatına düşkün toplum olduk vesselam.
Uğraşmayan birisi için her şey zor gelir. İnsanların rahatlarına düşkün olduğu da doğrudur. Fakat öğretmenlerin efor sarfetme öncelikleri başka şeyler olabilir. Günlerini saatlerini bunu öğrenerek geçirme ile uğraşmak yerine kendisi için öncelikli başka şeyler ile uğraşmak istiyordur belki de. Exe kolaylığı vardır; Pardus'un exe'lere olan üstünlüğünü bir şekilde anlatmamız gerekiyordur o vakit.
BT öğretmeni dışındaki diğer branş hocaları sadece sonuç ile ilgilenir. Kullanıp kullanmamaya bakar.

uslubunuz hiç hoş değil, ayrıca hiç bir mala zarar vermiyorum !!! burada fikir beyan etmek, bilmediğim bir şeyi sormak fikir almak suç mu oldu. ya da siz başkasına hakaretvari konuşarak kendinizi çok havalı falan mı hissediyorsunuz. Öğretmenseniz yazık, değilseniz daha çok yazık !!!

Evet hocam üslubum hoş değil. Ama hakaretvari de değil.
Dilek ve temennilerimi yazdım. Şahsınızı tanımıyorum sadece olayla ilgileniyorum.
Siz gene bildiğiniz yapın.
Arçelik tahtalarda, Pardus olmasını gerekli kılan teknik şartnameyi hazırlayanlar keyfi karar almışlar demek ki.

Ülkemizin genel problemi. "Kervan yolda düzülür" mantığı ile pardusu zorunlu yapalım herkes kullanarak öğrensin..!

Önce eğitimini versek kullanımını öğretsek daha doğru olur.

Ülkemizin genel problemi. "Kervan yolda düzülür" mantığı ile pardusu zorunlu yapalım herkes kullanarak öğrensin..!

Önce eğitimini versek kullanımını öğretsek daha doğru olur.

Sorun kullanamama değil ki?
Yapılan iş sınırlı.
Chrome , VLC , EBA,

Yayın evlerinin exe formatındaki uygulamaları çalışmadığı sürece bir şey değişmez.
Yayın evlerinin uygulamasını kullanan öğretmen aynı arayüzü Pardus'ta kullanırken eğitimim yok kullanamıyorum dermi sizce ?
Aynı arayüz Pardus'ta farklı Windows'ta farklı mı kullanılıyor?

Sorun belli çok severek kullandığı uygulamaların Pardus versiyonu yok.
Gerisi bahane...

Size iki sorum olacak.
Birincisi verginizi her alanda bu kadar sorguluyor musunuz?
İkincisi hayat felsefesi yapılacak bir sorudur bence.
İşi doğru yapmak ve doğru işi yapmak?
Biraz cesur olmak lazım:)

Son düzenleme:
Sizin için üzüldüm gerçekten...
Hocam kişi ile ilgili değilde konuyla ilgili yazarsanız birşeyler katmış olursunuz. Hem belki bende hatamı görürüm.
Benim için doğru olanı yapmış olursunuz. Yoksa yazdığınız "tarafım belli olsun" türünden bir cümle olmuş.

Size iki sorum olacak.
Birincisi verginizi her alanda bu kadar sorguluyor musunuz?
İkincisi hayat felsefesi yapılacak bir sorudur bence.
İşi doğru yapmak ve doğru işi yapmak?
Biraz cesur olmak lazım:)

İlk sorunuz ., fakati ikincisorunuz çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim.

Fakat konuyu dağıtmanın sizin için faydası olabilir , bana yok.

O nedenle bende şunu merak eder oldum.
Bu sorulara vereceğim cevap yada benim kişiliğim karakterim vb.
gerçekleri değiştir mi?

Bence siz konuya odaklanın benim yanlışlarımı göstermeye çalışın.

Ama önce tüm yazılanları okuyun lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Resmi yazıyı paylaşır mısınız ?
Bir de ilaçlı mı hocam windows

Son düzenleme:
alpaygunes hocam pardus yüklü tahtalara windows kurulmaması gerektiğini yazmış, ben de aynı görüşteyim, sizin okulunuza microsofttan bir yetkili gelse gerekli izinleri alıp tahtalarınızı denetlese çok büyük sıkıntı yaşarsınız. bakanlığın resmi olarak paylaştığı imajlar hariç hepsi sıkıntılıdır. yayınevlerinin z-kitapları yavaş yavaş pardusa uyumlu oluyor yayınevleri bu durumun farkında. niye kendinizi riske sokuyorsunuz, müdürünüz yine de ısrar ediyorsa, milli eğitime resmi yazı yazın, cevap gelmeden windows kurmayın, kendinizi garantiye alın, bir problem olduğunda müdürünüz kendini kurtarır ama siz kurtaramazsınız. işte alpaygunes hocam bunu demiş, az bile demiş yazdıklarında.

Resmi yazıyı görmüştüm ama şu an elimde değil hocam, alır almaz paylaşırım.
Windows etkinleşmemiş bir şekilde, içinde herhangi bir key yok.

Sayın hocam çalışmanızı paylaşmadan önce resmi yazıyı paylaşırsanız bakanlığın illere gönderdiği, arkadaşları mağdur etmemiş olursunuz. Sebeplerini açıklamak gerekirse ;

Bir çok yerde tahtada sorun oluştuğunda arçelik servisi müdahale edilmiş kullanıcı hatası vs sorunlar çıkartıyor.

Tahtaların kabulu, üzerinde lisanssız bir işletim sistemi ile mümkün değil.

Tahtalar uzaktan lider ahenk alt yapısı ile kontrol edilmek üzere planlandı. Bakanlık tahtalara erişemediği taktirde öğretmen arkadaşlar bahsettiğiniz FAZ3 tahtalarda istenilen işletim sisteminin kurulabileceği yazısını YEGİTEK e göstererek sıkıntı yaşamaktan kurtulurlar.

Karşımızda soyut ifadeler ile somut veriler var. Bir tarafta öğretmenler isyan ediyor cinnet geçirecek gibi ifadeler. Diğer tarafta işverenin kararı.

Şimdi bahsettiğiniz yazıyı bulduğunuzda olaylar bir nebze kolaylaşmış olacak. Aksi durumda işletim sistemini değiştirdiği için mağdur olan herkesin arkasında kimse olmayacak.

İdarenin talebi var diyen arkadaşlar için ciddi bir önerim olacak (devletin dili ile yazacağım tehdit değil) lütfen idareden yazılı talep isteyin. Yazılı talep almadan bu işlere girmeyin. En ufak sorunda idareden ilk duyacağınız şey "bizim haberimiz yok arkadaş kendi kendine yapmış".

Öğretmenler sorun yaşıyor ise eğitim düzenleyeceğim deyin bakın kaç kişi katılıyor. Z kitap çalışmıyor (bolu imajı ile çoğu çözüldü) bi zahmet yayınevinden yayın satın alan aracılık eden öğretmen para kazandırdığı yayınevinden linux/gnu uyumlu yayın istesin. Bir çoğu da yaptı bunu zaten haklarını vermek lazım.

Unutmayın pardus logosunu kaldırıp Windows logosu koyun sonrada Windows 12 etkileşimli tahta versiyonu deyin emin olun süper olmuş diyen öğretmenler oldukça fazla olacaktır.

20. Yılıma yaklaşmış bir öğretmen olarak genç arkadaşlara özellikle tavsiyemdir. Yazılı metin olmadan veya tereddüte düştüğünüz konularda yazılı görüş almadan iş yapmayın.

Sayın hocam çalışmanızı paylaşmadan önce resmi yazıyı paylaşırsanız bakanlığın illere gönderdiği, arkadaşları mağdur etmemiş olursunuz. Sebeplerini açıklamak gerekirse ;

Bir çok yerde tahtada sorun oluştuğunda arçelik servisi müdahale edilmiş kullanıcı hatası vs sorunlar çıkartıyor.

Tahtaların kabulu, üzerinde lisanssız bir işletim sistemi ile mümkün değil.

Tahtalar uzaktan lider ahenk alt yapısı ile kontrol edilmek üzere planlandı. Bakanlık tahtalara erişemediği taktirde öğretmen arkadaşlar bahsettiğiniz FAZ3 tahtalarda istenilen işletim sisteminin kurulabileceği yazısını YEGİTEK e göstererek sıkıntı yaşamaktan kurtulurlar.

Karşımızda soyut ifadeler ile somut veriler var. Bir tarafta öğretmenler isyan ediyor cinnet geçirecek gibi ifadeler. Diğer tarafta işverenin kararı.

Şimdi bahsettiğiniz yazıyı bulduğunuzda olaylar bir nebze kolaylaşmış olacak. Aksi durumda işletim sistemini değiştirdiği için mağdur olan herkesin arkasında kimse olmayacak.

İdarenin talebi var diyen arkadaşlar için ciddi bir önerim olacak (devletin dili ile yazacağım tehdit değil) lütfen idareden yazılı talep isteyin. Yazılı talep almadan bu işlere girmeyin. En ufak sorunda idareden ilk duyacağınız şey "bizim haberimiz yok arkadaş kendi kendine yapmış".

Öğretmenler sorun yaşıyor ise eğitim düzenleyeceğim deyin bakın kaç kişi katılıyor. Z kitap çalışmıyor (bolu imajı ile çoğu çözüldü) bi zahmet yayınevinden yayın satın alan aracılık eden öğretmen para kazandırdığı yayınevinden linux/gnu uyumlu yayın istesin. Bir çoğu da yaptı bunu zaten haklarını vermek lazım.

Unutmayın pardus logosunu kaldırıp Windows logosu koyun sonrada Windows 12 etkileşimli tahta versiyonu deyin emin olun süper olmuş diyen öğretmenler oldukça fazla olacaktır.

20. Yılıma yaklaşmış bir öğretmen olarak genç arkadaşlara özellikle tavsiyemdir. Yazılı metin olmadan veya tereddüte düştüğünüz konularda yazılı görüş almadan iş yapmayın.
Dediklerinizin her cümlesine katılıyorum.

Windows 10 imajını uzun zaman önce yapmış olmama rağmen paylaşmadım. Kullanacak arkadaşlar yasal olarak zor durumda kalmasın diye. Özelden talep edenlere de göndermedim.

Yazıda; yüklü bulunan işletim sistemi değişiklikleri, illerin bilgi işlem birimlerinde değerlendirilerek uygun görüşü alınarak yapılabilecektir diyordu. Bu durumda okul idaresi, il milli eğitimlerden görüş istemeli ve buna göre hareket etmelidir. Muhtemelen il milli eğitimler de kararsız kalıp bakanlıktan görüş isteyecektir.
Arçelik servisinin yazılımı bahane ederek donanım arızasını kullanıcı hatası olarak belirtmesi ise ayrı bir fırsatçılıktır.

Windows imajları hazırlamama rağmen okulumda tahtalar Faz-2 ve kendi sınıfımda Pardus kullanıyorum. Sadece üzerinde durduğum nokta 'zorla güzellik olamayacağıdır'.

-Niye derse geç geliyorsun?
-Niye ödevimi yapmıyorsun?
-Akşam dizi-film izleyeceğim derken ders çalışmak aklına gelmedi dimi?
-Hep oyun hep eğlence, ileride duvara toslayınca...
-KENDİNİZİ GELİŞTİRİN.
-Kitap okuyun....
Liste uzar gider. HER BRANŞTAN ÖĞRETMENİN öğrencilerine genel olarak söyledikleridir...

Sonra okul idaresine, bilişim öğretmenine
Ama benim emekliliğim geldi bu saatten sonra uğraşamam bunlarla! (Yüzüme söylendi. Emekliliğiniz geldiyse bırakabilirsiniz. Böyle ÇİFTLİK bırakılır mı dedi pişkin pişkin.)
Hocam araba fiyatları uçtu (Android veya IOS yani linux üzerinde koşan cihazından bütün gün araba satış sitelerinde...)
Hocam altı-dolar bu ay ne olur acaba (yine aynı cihazlardan haber okur, youtube dan saatlerce video izler)
Hocam yurt dışı projemiz vardı biz onla uğraşıyoruz (İngilizce yok.. Ama öğrenci öğrenmelidir. Zira kendisi şimdiden emeklidir.)
Benim yüksek lisans çalışmalarım var (Okul yazıcısından anket çıktısı..)
Akşam maç ne oldu ya? (bunlarla pek muhattap değilim.. Zevk meselesi.)
Hocam benim çocuğu bırakacağım yer yok bana az ders yazın, iyi sınıflar olsun.. (İstisnalar hariç. Bazen gerçekten pozitif ayrımcılık lazım.)
Tubitak falan uğraşamam ben bu okulda hiç bir şey yapılmaz! (4006 projesi..)
Hocam okul çok kötü, bunlara ne yapsan bir işe yaramaz. (öğrenci profili daha iyi bir okula gitmek yerine evine yakin okulu tercih etti. hala aynı bahane. evet puanı yetiyordu. mesafe çok uzak degildi.. sayısalcıydı.)
Dosyayı şöyle düzenlerseniz kullanırken zorluk çekmezsiniz. (Hocam sen yapıver şimdi uğraştırma beni..)

Özet geç diyenler için;
Samimi olarak yazanlara lafım yok zira hayat herkese adil davranmıyor, istisnalar vardır.
Yayın evleri pardus için elbette geliştirme yapacaktır. MUHTAÇ müşteriyi ve reklam (açık kaynak yükselişte. daha iyi geliştiriciler bulabilir) şansını niye kaçırsın. (Verimli kullananlar çok azınlıkta.)
Riske girmemek en iyisi.
Bir dönem ders anlatacaklar sadece eski usulde. Kendi uzmanı olduğu branştaki dersi. Kendi branş dersini. Kendi..
Ancak bir de kendi çocuğunuzu emanet etmeyeceğimiz bir tayfa var... Zaten problem burada diye düşünüyorum.

edit;
Konuyu dağıtmayalımcılar için. Garanti şartlarına dikkat ediniz.

İşte hocam zorla güzellik kavramı bireysel tercihlerde reddedilen bir ifade. Şuan okulum kapalı dersler uzaktan veriliyor. Olmuyor uzaktan. Yüzyüze vermek istiyorum ama keyfimi soran yok. Yarın dersim komple kaldırılabilir veya her kademeye konabilir bana soran yok. Ders içeriklerini ben belirlemiyorum. Kazanımlar belli. Meslekte ona göre çalışıyorum.
Evimde ne yaptığım beni ilgilendirirken; çalışırken işverenimin koyduğu kurallar ne yazık ki bağlayıcı oluyor. Buna zorla güzellik de denilebilir, yönetmelik kanun da. Bende öğretmenlere yapılan anket var 2000 kişi civarıydı sanırsam %70 e yakın olumlu görüş var.

Süreçler sıkıntılı olabilir ama aşılıyor. Sorunlar yaşandığında topluluk ile bağlantılı olunduğunda çoğu sorun çözülüyor diye düşünüyorum.
Telegram grubunda hergün yüze yakın soru cevaplanıyor.

Ben özgür yazılımcıyım yarın bakanlık tüm tahtalar Windows olacak dese hepsine windows kurarım çünkü konu mevzu ben değilim. Kararı da ben veya siz veya başka bir arkadaşımız vermiyor.

Sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma tavsiyem topluluktan destek almaları...

İyi çalışmalar dilerim...

-Niye derse geç geliyorsun?
-Niye ödevimi yapmıyorsun?
-Akşam dizi-film izleyeceğim derken ders çalışmak aklına gelmedi dimi?
-Hep oyun hep eğlence, ileride duvara toslayınca...
-KENDİNİZİ GELİŞTİRİN.
-Kitap okuyun....
Liste uzar gider. HER BRANŞTAN ÖĞRETMENİN öğrencilerine genel olarak söyledikleridir...

Sonra okul idaresine, bilişim öğretmenine
Ama benim emekliliğim geldi bu saatten sonra uğraşamam bunlarla! (Yüzüme söylendi. Emekliliğiniz geldiyse bırakabilirsiniz. Böyle ÇİFTLİK bırakılır mı dedi pişkin pişkin.)
Hocam araba fiyatları uçtu (Android veya IOS yani linux üzerinde koşan cihazından bütün gün araba satış sitelerinde...)
Hocam altı-dolar bu ay ne olur acaba (yine aynı cihazlardan haber okur, youtube dan saatlerce video izler)
Hocam yurt dışı projemiz vardı biz onla uğraşıyoruz (İngilizce yok.. Ama öğrenci öğrenmelidir. Zira kendisi şimdiden emeklidir.)
Benim yüksek lisans çalışmalarım var (Okul yazıcısından anket çıktısı..)
Akşam maç ne oldu ya? (bunlarla pek muhattap değilim.. Zevk meselesi.)
Hocam benim çocuğu bırakacağım yer yok bana az ders yazın, iyi sınıflar olsun.. (İstisnalar hariç. Bazen gerçekten pozitif ayrımcılık lazım.)
Tubitak falan uğraşamam ben bu okulda hiç bir şey yapılmaz! (4006 projesi..)
Hocam okul çok kötü, bunlara ne yapsan bir işe yaramaz. (öğrenci profili daha iyi bir okula gitmek yerine evine yakin okulu tercih etti. hala aynı bahane. evet puanı yetiyordu. mesafe çok uzak degildi.. sayısalcıydı.)
Dosyayı şöyle düzenlerseniz kullanırken zorluk çekmezsiniz. (Hocam sen yapıver şimdi uğraştırma beni..)

Özet geç diyenler için;
Samimi olarak yazanlara lafım yok zira hayat herkese adil davranmıyor, istisnalar vardır.
Yayın evleri pardus için elbette geliştirme yapacaktır. MUHTAÇ müşteriyi ve reklam (açık kaynak yükselişte. daha iyi geliştiriciler bulabilir) şansını niye kaçırsın. (Verimli kullananlar çok azınlıkta.)
Riske girmemek en iyisi.
Bir dönem ders anlatacaklar sadece eski usulde. Kendi uzmanı olduğu branştaki dersi. Kendi branş dersini. Kendi..
Ancak bir de kendi çocuğunuzu emanet etmeyeceğimiz bir tayfa var... Zaten problem burada diye düşünüyorum.

edit;
Konuyu dağıtmayalımcılar için. Garanti şartlarına dikkat ediniz.
Hocam öyle tayfa her zaman olacak. Ben şunu diyorum, çocuğumun öğretmeni en kötü de benim kadar, en iyi de benim kadar olsun. Ben çabalıyorsam o da çabalasın, ben yan gelip yatıyorsam o da yatsın. Ama ben çabalayıp o yatıyorsa ya da ben yan gelip yatıp o çabalıyorsa o zaman olmaz işte.

alpaygunes hocam pardus yüklü tahtalara windows kurulmaması gerektiğini yazmış, ben de aynı görüşteyim, sizin okulunuza microsofttan bir yetkili gelse gerekli izinleri alıp tahtalarınızı denetlese çok büyük sıkıntı yaşarsınız. bakanlığın resmi olarak paylaştığı imajlar hariç hepsi sıkıntılıdır. yayınevlerinin z-kitapları yavaş yavaş pardusa uyumlu oluyor yayınevleri bu durumun farkında. niye kendinizi riske sokuyorsunuz, müdürünüz yine de ısrar ediyorsa, milli eğitime resmi yazı yazın, cevap gelmeden windows kurmayın, kendinizi garantiye alın, bir problem olduğunda müdürünüz kendini kurtarır ama siz kurtaramazsınız. işte alpaygunes hocam bunu demiş, az bile demiş yazdıklarında.

hocam ne söylenirse söylensin uslup çok önemli
ikinizde aynı şeyi söylüyor, savunuyor olabilirsiniz ama sizin yazdığınız cümleler kimseyi incitmezken aynı ifadeyi bir başkası uslupsuzca "inşallah soruşturma açılır, rüyasında billgates öpsün" gibi terbiyesizce ifadeler bir eğitimciye (ki inşallah eğitimci değildir) yakışmıyor.

Ben bilmediğim bir şeyi soruyorum ve fikirlerinizi istiyorum, yaptığım yada yapacağım şeyin doğru veya yanlış olup olmadığını bilmediğim için fikirlerinize başvuruyorum. istediğim şey hakaret olsaydı "hadi bana hakaret edin" diye başlık açardım !

bu arada alpaygunes isimli kullanıcının yorumu yöneticilerimiz tarafından DÜZENLENMİŞ sayın hocam, muhtemelen siz kendi yazdığı yorumu görmediğiniz için bu yorumu yapmışsınız.

hocam windows kurmanız sorun olabiliir idarecimiz bana kesinlikle kurmayın dedi ve bolu imajını faz3 e kurunca exeler açılıyor artık siz de kurabilirsiniz .

Bill Gates ' in rüyada "Devlet malına farkında olmadan zarar verenleri" yada "Ülke stratejilerinden bihaber" birilerini öpmesi neden sakıncalı görülmüş :)
Ayrıca "Birinci sorunuz banal" cümlesindeki "banal" kelimesi de silinmiş.
Rica etsem bu düzenlemeleri yapan robot değilse , gerekçesini de yazabilir mi ?

Pandemi kuralları gereğince öpüşmek yasak olduğundan mı Bill amcanın öpmesi sakıncalı görüldü?
"banal" kelimesindeki son dört harf mi dikkatinizi çekti ?

Geri