ARDİUNO KARTLAR MBLOK 5 DE NEDEN BAĞLANTI HATASI VERİYOR?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
Merhabalar. Robotik kodlama sınıfında kurulu olan i5 işlemcili AİDATA PC ler de yeni aldığımız temel seviye ardiuno başlangıç seti ile Robotik Kodlama kursu veriyorum. 17 adet set aldık. Bunlardan sadece 5 tane ARDİUNO kart MBLOK 5 tarafından bağlanıyor ve kodları yüklüyor. Geriye kalan 12 tanesinde ya bağlantı noktalarını hiç göstermiyor ya da sadece COM 1 gösteriyor ve yine bağlantı hatası veriyor.
aynı durum FAZ 2 ET de de oluyor.
Bu bağlanmayan 12 tane ARDİUNO kartı aldım. Yine İ5 işlemcili kendi QUADRO bilgisayarıma bağladım. MBLOK 5 de çok rahat bir şekilde COM3 ya da COM 4 noktalarını görerek bağlandı ve kodları yükledi.
Robotik kodlama atölyesindeki hiçbir PC ARDİUNO kartları göstermiyor. (MBLOK 5 DE)
Ben bu sorunu anlayamadım. Bunu nasıl çözeceğiz? Kartlar bozuk desem benim bilgisayarda gördü.

Merhaba hocam benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. PC ler bazı klon Arduino UNO ları farklı bir donanım gibi algılıyor. Aşağıdaki programla ben sorunu çözmüştüm. Umarım sizde de işe yarar.

Ekli dosyalar

• CDM21228_Setup.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 15
hocam eğer kartlar başka makinede çalışıyor ancak aidata larda çalışmıyor ise kuvvetle muhtemel driver problemi.

Geri