Arduino Ağırlık Sensörü YARDIM

Kodla Büyü

kakamir

Site Gezgini
Arduino ağırlık sensörü kullanımında tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum arkadaşlar. Ağırlık Sensörü (Load Cell Sensör Hx 711 ) modelini aldık, üzerinde kırmızı, siyah ve bayaz kablolar var , bu sensörden sinyal almak için Ağırlık Sensör Kuvvetlendirici (Load Cell Amplifier) ye ihtiyaç var mı ? Bir de bağlantıları nasıl yapacağız yardımcı olursanız sevinirim ,Teşekkürler şimdiden.

Evet hocam HX711 gerekli, arkadaşın linkte paylaştığı şekilde bağlantıyı yapmanız gerekli. Biz baskülün kartını çıkarıp ağırlık sensörlerini HX711'e bağlayarak proje yapıyoruz şu anda. Tabi baskülden sökünce renkler biraz farklı olabiliyor.

teşekkürler hocam cevaplar için. Benim Projede 4 tane ağırlık sensörü kullanmam gerekiyor ve her birinden ayrı ayrı ağırlık var mı yok mu onu tespit etmem gerekiyor. Her sensör için hx 711 ayrı ayrı kullanmam mı gerekir. o zaman bağlantıyı nasıl yapacağım?

Bildiğim kadarıyla Hx711 tek çıkış veriyor hocam. Yani evet 4 farklı tartı yapmak için 4 tane Hx711 kullanmanız gerekir. Bağlantı için loadcell Hx711 bağlantı şeklinde Google görsel arama yapınca çıkıyor.

Evet hocam HX711 gerekli, arkadaşın linkte paylaştığı şekilde bağlantıyı yapmanız gerekli. Biz baskülün kartını çıkarıp ağırlık sensörlerini HX711'e bağlayarak proje yapıyoruz şu anda. Tabi baskülden sökünce renkler biraz farklı olabiliyor.

merhaba hocam baskül bağlantısını nasıl yaptınız paylaşabilir misiniz benim de projemde baskülden gelen bilgiyi kullanmam gerekiyor çözemedim işi.

baskül sensör.png

projede ağırlık sensörü kullanmaktan vazgectik malzeme eksikliğinden dolayı yine de yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Geri