Arduino Alternatifi Platformlar...

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar herkese... 4-5 yıldır okulumda Arduino kursu (setler aldırarak) veriyorum. Mblock üzerinden Blok tabanlı. Ancak belli bir seviyeden sonra öğrenciler de bir heves azalması oluyor:). Açıkçası bende başka bir uygulama -geliştirme karti- denemek göstermek istiyorum. Ortaokul seviyesine uygun arduino benzeri uygulamalar var mı tavsiye edebileceğiniz ya da daha önce denemesini yaptığınız..

Microbit v2 kullanıyorum ilkokulda.20 modüllük setlerden aldık. Eğlenceli bir sürü proje çıkıyor. Blok tabanlı yada JavaScript ve python kodlama yapılabiliyor.

Hocam aldığınız setin linki yada örneği var mı elinizde? Biraz bilgi edinmeye çalıştım. Üzerinde mikrofon Led hoparlör entegre olması iyi gibi duruyor. Bir de başka sensör ya da arduino parcasi eklenebiliyor mu merak ettim.? Yaptığınız çalışmaları da kullandığınız kaynak hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Linkteki set ile başladım. İlkokul 3.sınıf ile. Sensörlü zil, akıllı trafik lambası, yangın alarmı,akıllı otopark girişi gibi onlarca proje yaptık.

Geri