Arduino ile bluetooth kontrollü araba

Kodla Büyü

ozlem2714

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar bluetooth kontrollü araba yaptım bağlantılarda ve güç kaynağında problem yok ama çalıştırmak istediğim zaman sol taraftaki tekerlekler dönüyor ama sağ tarafta hiç hareket yok o yüzden sadece kendi etrafında dönen araba yapmış gibi oluyorum oysa her yöne gitmesi, ileri geri gitmesi lazım yapamadım bu konuda fikri olan var mı acaba ?

BEnim yaptıklarım bunlar.

Ekli dosyalar

• Bluetout araba.JPG
    Bluetout araba.JPG
    88.7 KB · Görüntüleme: 112
  • bluetoutharaba.rar
    1 KB · Görüntüleme: 31
  • bluetoutharabaCS.rar
    1 KB · Görüntüleme: 16
hocam merhaba kodlar ve devre bu şekilde çizimin çok kötü kusura bakmayın :)

Ekli dosyalar

• araba kontrol.rar
    875.8 KB · Görüntüleme: 37
Hocam çizime göre arduionun 5v girişine 9v vermişsiniz çizim yanlış olmadıysa kart bozulmuş olabilir.

hocam bu arada motor sürücüye bağladığım pil 12v çizim uygulamasında göremediğim için 9v koydum

Hocam çizime göre arduionun 5v girişine 9v vermişsiniz çizim yanlış olmadıysa kart bozulmuş olabilir.
hocam bunu youtube da bir hocamızın çalışmasından birebir aynısını yaptım o da aynı şekilde 5v ye bağlamıştı. peki ben o bağlantıyı hiç yapmasam olur mu

hocam bunu youtube da bir hocamızın çalışmasından birebir aynısını yaptım o da aynı şekilde 5v ye bağlamıştı. peki ben o bağlantıyı hiç yapmasam olur mu
Hocam motor sürücü l298n nin 5v unu arduiono 5v ta bağlayabilirsiniz ama pilden gelen 9v doğrudan arduiona 5v a takarsanız çipi yanar.

12V yi vın pinibe bağlamam gerekiyormuş hocam sanırım buldum arabayı kontrol edip tekrar bilgi veririm umarım sorun bu kadar basittir:)

Çizdiğiniz gibi bağladıysanız arduiona çöp olmuş olabilir hocam. Blink yükleyin çalışmıyorsa bozulmuştur malesef.
hocam arduino ya başka bir program yüklemiştim çalıştı sorun yok tekrar kontrol ederim teşekkür ederim hocam eğer sorunsuz çalışırsa ya da çalışmazsa yine yazıp bilgi veririm

Hocam motor sürücü l298n nin 5v unu arduiono 5v ta bağlayabilirsiniz ama pilden gelen 9v doğrudan arduiona 5v a takarsanız çipi yanar.
hocam şimdi şöyle bir sorun var motor sürücünün out1 ve out2 girişlerine bağladığım motorlar çalışıyor ama out3 ve out4 e bağladıklarım çalışmıyor 3 farklı motor sürücü denedim hepsinde aynı şekilde

Geri