arduino ile bluetooth tamam mblock ile olmuyor???

Kodla Büyü

Ahber

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hc-05 bluetooth modülü ile mblockla led yakmaya çalışıyorum. ama bir türlü olmuyor. arduino ile sıkıntısız çalışıyor. mblock ile yapmak için eklenti falan mı lazım. bluetooth eklentisi yüklü.

Bu iki eklentiyi kullan hocam olmazsa kod atarım size.

Ekli dosyalar

• bt eklenti.png
    bt eklenti.png
    8.5 KB · Görüntüleme: 448
  • bt2.png
    bt2.png
    19.9 KB · Görüntüleme: 373
Hocam ben Arduino Uno ile Mbot'u bluetooth ile birbirine bağlamaya çalışıyorum. Henüz tam olarak başaramadım.

Arduino unodan bluetooth ile Mbota sinyal gönderip Mbotun motorları çalıştırmak veya durdurmak istiyorum aynı şekilde Mbotdan da Arduino unoya sinyal gönderip Arduinoda bağlı olan motorları çalıştırmak veya durdurmak istiyorum.

Bu konuda fikri olan hocamız var mı acaba?

Bu kod bende hali hazırda çalışan koddur hocam bunu aynen deneyin.
hocam çalışmadı ne eksik bakınca eksik yok. kodlaması kolay. yükleme yaparken kabloları da çıkarıyorum. ama olmadı. hc-05 modülü. bir klasöre birşey falan mı atmamız gerek. eklentiyi ekledim. ama olmuyor.

hocam çalışmadı ne eksik bakınca eksik yok. kodlaması kolay. yükleme yaparken kabloları da çıkarıyorum. ama olmadı. hc-05 modülü. bir klasöre birşey falan mı atmamız gerek. eklentiyi ekledim. ama olmuyor.
Hocam mblock arduino baglantiniz tam mi?
Mblock arduinoyu goruyor mu?
Bluetoothtan seri portta veri okuyup BT saglamligini test ettiniz mi?
BT kablo bağlantılarıniz doğru mu?
Mblock arduino kütüphanesini güncelleyip deneyiniz mı?
Tüm bunlari yaptiysaniz bir de arduino programıyla BT nizi örnek bir kodla test edin.
Çalışan mblock kodu ve devresi.
Devredeki baglanti koddakiyle aynı degilse pinleri ona göre ayarlayın.

Ekli dosyalar

• Btkontrol.zip
    197 KB · Görüntüleme: 191
Son düzenleme:
hocam Bluetooth da RX 'i arduinoda TX' e bluetootda TX yazanı arduino da RX e bağlamanız gerekli alıcı verici şeklindi. bende de çalışmıyordu sonradan bunu farkettim. kolay gelsin

Geri