Arduino ile çok fonksiyonlu araç ( Yardım )

Kodla Büyü

okanbaris

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Arduino ile engelden kaçan, çizgi izleyen ve Bluetooth kontrollü araç yapılabiliyor. Benim şöyle bir fikir var aklımda bu üç fonksiyonuda sunan bir araç. Yani istendiğinde engelden kaçan istendiğinde Bluetooth kontrollü veya çizgi izleyen olabilen bir araç. İlk aklıma gelen Arduino ya 3 adet buton koyarak çözülebilir oldu daha sonra ise bir android programı ile bu işin yapılabileceğini düşündüm.
Fakat sorunum şu android programlama hakkında pek bilgim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

App İnventor uygulaması işinize yarayacaktır hocam. Turkcell zeka gücü ya da diğer video paylaşımlarında appinventor ve arduino bağlantısı ile ilgili örnekler bulabilirsiniz. Blok tabanlı olduğu için öğrencilerde daha rahat kullanabiliyor.

karmaşık uygulamalarda bluetooth bazen basılan tuşu algılamıyor, kızılötesi ile kumanda etmenizi öneririm hem daha ucuz, hem kodları daha basit, hem algılama sorunu olmaz.

App İnventor uygulaması işinize yarayacaktır hocam. Turkcell zeka gücü ya da diğer video paylaşımlarında appinventor ve arduino bağlantısı ile ilgili örnekler bulabilirsiniz. Blok tabanlı olduğu için öğrencilerde daha rahat kullanabiliyor.
Hocam appinventor ile deneyeceğim. Cevap için teşekkürler.
karmaşık uygulamalarda bluetooth bazen basılan tuşu algılamıyor, kızılötesi ile kumanda etmenizi öneririm hem daha ucuz, hem kodları daha basit, hem algılama sorunu olmaz.
Hocam şimdilik Bluetooth ile denemek istiyorum eğer düzen tutmazsa mecbur kızılötesi ile deneyeceğim.

Geri