Arduino malzemelerini nereden alıyorsunuz.

Kodla Büyü
Aynı malzemeleri söylediğiniz sitelerin sepetine eklediğimde Robolinkmarket kazandı.
Aynı malzemeler
Robotisranda =410 TL
Hobidevre =355 TL
Robolinkmarket:340 TL

buradan da anlaşılacağı gibi robotistan hepsinden kazık.

Malzemelerin kaliteleri nasıl acaba ? bir de bunu kıyaslamak gerekmez mi ?

hocam smd olanın üzerindeki atmega işlemcisi gömülü bir şekilde gekiyor. değişimi zahmetli koln olanınki ise sonradan değiştirilebilir.
smd olanın üzerinde usb dönüştürücü olarak ch340 var, eski işletim sistemlerinde driver bulmak gerekbilir. gerçi mblock iççinde arduino sürücü yükle deyince yüklüyor sorun olmuyor.
smd olanın üzerinde boşta fazladan pin delikleri fazlaadan 5v pinleri var. daha kullanışlı

hocam çok teşekkür ediyorum

Aliexpress uzun süreli bekleme olacak ise. değil ise

hobidevre.com
direnc.net
robolinkmarket.com

Birçok malzeme stoklarda yok. Kimse elinde malzeme tutmuyor. Hepsinde birşeyler eksik. Son günlerde ellerinde olan ürünlerinde stokları bitmekte. Bende öğrencilerim için sipariş vereceğim. Ama bir aydır siparişlerimi gerçekleştiremedim. Birazını ondan, birazını bundan sipariş edeceğim. Şimdi oturdum tüm sitelerin internet site fiyatlarını karşılaştırmalı olarak çıkartıyorum.

hocam ben daha yeni alışveriş yaptım, robotistan ve robolink yetti ki ben 16 kişilik bir lab kuruyorum
Parayı peşin mi ödediniz. Diğer taraftan f1depo, motorobit, direnc.Net fiyatları daha uygun görünüyor. Paraları istekli öğrencilerden topluyoruz. Bundan dolayı ince eleyip sık dokuyorum. Öğrencilerimizin maddi durumu iyi değil, okulumuzda yeterli para yok. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından destek istiyoruz. Şu ana kadar sonuç yok.

Bizim okulda maddi imkan var ama olsun, devletin parasını da idareli kullanmak lazım. Sonuçta tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. En uygun fiyatlı yerden almak en mantıklısı.

Alacağım malzemeleri karşılaştırıyorum tüm sitelerden. (Robotistan, Robiduck, Direnç.net, F1 Depo, Robitshop, Robotzade, Robotus, Robolink Market...) Çoğundan alışveriş yaptım ancak en uygunları bence F1 depo, Direnc.net ve Robitshop.

KARGO masrafını çıkarmasına göre tercih yapıyorum.
Ben sıklıkla öğrencilerim için alışveriş yapıyorum. Eğer alacağım ürün çoksa, kargo masraflarını çıkaracak şekilde 150TL'lik bir firmadan, 200TL'lik bir firmadan seçiyorum. Bunu yaparken de ucuz olan siteleri seçiyorum. Ama aldığım ürünler kargo masrafını çıkaramıyorsa; 150TL altında kalıyorsa(Ücretsiz kargo firmaya göre değişiyor bu arada) genelde ucuz olan tek firmaya yöneliyorum. Tabi o an alacağım parçalara göre de değişiyor.

Robolink marketten geçen hafta aldım ilçede olmama rağmen 24 saatte elime ulaştı, başlangıç seti gayet memnun kaldım

Arkadaşlar robotistan - f1depo - robitshop - motorobit - hobidevre - direnc.net ten indirim kuponu olupta paylaşmak isteyen var mı? Toplu bir alım yapacağım. İletişime geçtim bazılarıyla. Biraz indirim yaptılar ama en fazla yapan %5 yapıyor. İndirim kuponu olan varsa çok makbule geçer.

robotistan, motorobit, robolink, f1depo, hobidevre, direnc.net bunların hepsinden sipariş verdim. Hatta yapacağım projelerin parçalarını her birinden farklı farklı, ayrı ayrı bu e-ticaret platformlarından sipariş edip aldım. Ağırlıklı olarak f1depo'dan aldım. Yani f1depo'dan %70%80 buradan sipariş verdim.

Fakat öğrenci ile f1depo ile öğrenci arasında kaldım. f1depo tam bir sokak esnafı zihniyetinde. Her siparişimde ürünler hatalı, eksik veya fazla.
Telefonla arıyorum, mail atın diyorlar. Mail atıyorum son zamanlarda geri dönen yok. Benden anlayış bekliyorlarmış. Ben sadece bu firma ile öğrenci arasında aracıyım. Nasıl bir anlayış göstereceğiz ki? 11 tane öğrencim için 4WD araç kiti ve bunlara ait ek malzemeler sipariş ettim, bu ürünler tek bir koliye üst üste istiflenmiş. Her öğrenci için ayrı kutulanmasını ve sonra tek bir kolide gönderilmesini istemiştim. Bunu özellikle rica etmiştim, tamam efendim olur efendim diyorlar ama yine bildiklerini okuyorlar.

F1depodan aldigim 20 adet HC-05 Bluetooth modüllerinin hepsinin MAC adresleri aynı çıktı. Arayıp söylediğimde adreslerin aynı olmasının normal olduğunu söyledi.
Benim için f1depo bitmiştir.

Son düzenleme:
F1depodan aldigim 20 adet HC-05 Bluetooth modüllerinin hepsinin MAC adresleri aynı çıktı. Arayıp söylediğimde adreslerin aynı olmasının normal olduğunu söyledi.
Benim için f1depo bitmiştir.
Neden hocam adamlar MAC adreslerinin aynı olması normal demişler bu yüzden mi sizin için f1depo bitti. Ne güzel doğru söylemiş adamlar :)
Biz üç kuruş ucuza getiriyoruz diye herkes bizi seçmeye başladı biz de artık bizi seçenleri yolmak maksatlı iş yapıyoruz diyorlar açık açık :)
Valla hocam gerçekten kime güveneceğimizi şaşırdık herkes bir şekilde zengin olma peşine düşüyor.

Direnc.net ve hobidevreden aldığım uygun fiyatlı motor teker 6v takımlar da özürlü çıkmıştı . tekrar göndermeme ve değiştirmelerine rağmen yine kırıklar arızalılar vardı. Motorlarda ucuz oldu mu genelde kalitesizleri ucuza veriyorlar

Geri