Arduino Örnek Projeler

Kodla Büyü
Arkadaşlar, sıfırdan başlıyabileceğimiz bir site önerebilir misiniz? Çok güzel bir örnekler yapılmış, başlamak isterimde

akdenizkanki' Alıntı:
Arkadaşlar, sıfırdan başlıyabileceğimiz bir site önerebilir misiniz? Çok güzel bir örnekler yapılmış, başlamak isterimde

Youtube da meraklı maymun kanalına bakın hocam. Projeler için ise Lezzetli robot tarifleri kanalına bakabilirsiniz.

Sargon' Alıntı:
akdenizkanki' Alıntı:

Youtube da meraklı maymun kanalına bakın hocam. Projeler için ise Lezzetli robot tarifleri kanalına bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz youtube kanallarını takip etmeye başlıyayım.

arduino merakım yeni başladı. öğrenmek ve kendimi geliştirmek istiyorum. yalnız öğrencilere kullanmak için bir kart programlamam uzun sürecek gibi. :? 4 adet yarışma butonu ile çalışacak bir sistem yapmak istiyorum. butonların hangisine önce basılırsa o masanın ledi 5 sn boyunca yanacak diğer butonlar bu süre içinde basılsa dahi yanmayacak. bu 5 sn sonrasında yine aynı şekilde hangisi önce basılırsa o yanacak. yalnız iki buton aynı milisaniye içinde basılırsa yanmayacak. böyle bir yarışma düzeneği elektrikçi bir arkadaşla kurduk ama arduino ile değil. iki buton aynı anda basılınca yanıyor ve reset butonu var sistemi resetlemek için. bahsettiğim sistemi yapmak çok zor mudur? kodları benimle paylaşacak arkadaş var mı?

muhammet061' Alıntı:
arduino merakım yeni başladı. öğrenmek ve kendimi geliştirmek istiyorum. yalnız öğrencilere kullanmak için bir kart programlamam uzun sürecek gibi. :? 4 adet yarışma butonu ile çalışacak bir sistem yapmak istiyorum. butonların hangisine önce basılırsa o masanın ledi 5 sn boyunca yanacak diğer butonlar bu süre içinde basılsa dahi yanmayacak. bu 5 sn sonrasında yine aynı şekilde hangisi önce basılırsa o yanacak. yalnız iki buton aynı milisaniye içinde basılırsa yanmayacak. böyle bir yarışma düzeneği elektrikçi bir arkadaşla kurduk ama arduino ile değil. iki buton aynı anda basılınca yanıyor ve reset butonu var sistemi resetlemek için. bahsettiğim sistemi yapmak çok zor mudur? kodları benimle paylaşacak arkadaş var mı?
Hocam yapmak istediğiniz projeyi biraz daha net aciklamaniz gerekebilir.
Anlattiklarinizdan Ardunio ile butonlu led kontrol devresinin bir tık üst versiyonu olarak tanimlanabilir belki. Incelemek gerekir..

Kod:
int led1 = 4;
int led2 = 5;
int led3 = 6;
int led4 = 7;
int buton1 = 8;
int buton2 = 9;
int buton3 = 10;
int buton4 = 11;
int buton1Durum = 0;
int buton2Durum = 0;
int buton3Durum = 0;
int buton4Durum = 0;

void setup() {

pinMode(led1, OUTPUT);
  pinMode(led2, OUTPUT);
  pinMode(led3, OUTPUT);
  pinMode(led4, OUTPUT);

pinMode(buton1, INPUT);
  pinMode(buton2, INPUT);
  pinMode(buton3, INPUT);
  pinMode(buton4, INPUT);

}
void loop() {

buton1Durum = digitalRead(buton1);
  buton2Durum = digitalRead(buton2);
  buton3Durum = digitalRead(buton3);
  buton4Durum = digitalRead(buton4);

if (buton1Durum == HIGH) 
    {

digitalWrite(led1, HIGH);
    delay(5000);
    digitalWrite(led1, LOW);
    } 
    else if (buton2Durum == HIGH) 
    {

digitalWrite(led2, HIGH);
    delay(5000);
    digitalWrite(led2, LOW);
    }
  else if (buton2Durum == HIGH)
    {

digitalWrite(led2, HIGH);
    delay(5000);
    digitalWrite(led2, LOW);
    }
    else if (buton3Durum == HIGH)
    {

digitalWrite(led3, HIGH);
    delay(5000);
    digitalWrite(led3, LOW);
    }
    else if (buton4Durum == HIGH)
    {

digitalWrite(led4, HIGH);
    delay(5000);
    digitalWrite(led4, LOW);
    }
}

HATA OLABİLİR ŞİMDİ YAZDIM AMA Bİ KONTROL ET HOCAM...

tuşa bastıgında döngüde kaldıgı için diğer ledler 5sn. yanmaz. elseler sayesinde de döngüden çıktıgı için diğer ledleri yakmaz..

inanin.ozu' Alıntı:
tuşa bastıgında döngüde kaldıgı için diğer ledler 5sn. yanmaz. elseler sayesinde de döngüden çıktıgı için diğer ledleri yakmaz..

en kısa zamanda denerim hocam çok sağolun zahmet ettim size.

RGB ledli projeyi yaptık ama beklediğim gibi olmadı. Renklerin birleşim yerleri iki rengin karışımı gibi görünmüyor

SoNMeZ' Alıntı:
RGB ledli projeyi yaptık ama beklediğim gibi olmadı. Renklerin birleşim yerleri iki rengin karışımı gibi görünmüyor
hocam çalışmanıza ait video veya resim paylaşımı yapabilir misiniz
fikir vermesi açısından

fikir olmasi acisindan soyluyorum, eski bir cihazdan sokulen ir alici ile cesitli aletlerin kontrolunu herhangi bir uzaktan kumanda ile yapmaya olanak veren bir proje yapilabilir. bu mantikla yaptigim devre ile evde tv kumandasindan isiklari acip kapatabiliyorum.

aydınDr' Alıntı:
SoNMeZ' Alıntı:
hocam çalışmanıza ait video veya resim paylaşımı yapabilir misiniz
fikir vermesi açısından

bununla birlikte yaptığımız 7 proje daha var. inşallah sergi gerilimini atlatırsak paylaşmayı düşünüyorum.

Geri