Arduino Phone yapan ve kullanan var mı?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar sim kart ile uygulamalar yapmak için bu tür arduino yapılar kullanmak mantıklı mı . Kabataslak araştırmalar yaptım fiyatı fazla sanki .

Daha yeni öğreniyorum. Wifi ile acaba böyle uzaktan kontrol yapılabilir mi arduino ile Sim kart kullanmadan

Biz bi projede kullandık hocam. Sadece mesaj atıp, mesajın içeriğine göre işlem yaptırmada kullandık. Konuşma işinde kullanmadım o yüzden bilmiyorum. Ara sıra mesaj almama sorunu oluyordu. Operatör seçiyormuş baya. Pahalı da bir shield.

Biz bi projede kullandık hocam. Sadece mesaj atıp, mesajın içeriğine göre işlem yaptırmada kullandık. Konuşma işinde kullanmadım o yüzden bilmiyorum. Ara sıra mesaj almama sorunu oluyordu. Operatör seçiyormuş baya. Pahalı da bir shield.
Hocam zaten bana işlem yapmak için lazım.

Son düzenleme:
Uzak mesafe değilse wifi kullanmak daha mantıklı hocam. 20-30 lira bi wifi shield alt tarafı.

gsm shield, bloetooth module, wifi module kullandım hocam arduino ile. siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

12$ vererek aliexpresten aldim. biraz zahmetli olan imei olayini hallettim. tübitakta akilli ev projemizde kullandık.

Geri