Arduino projesi Acil yardım lazım

Kodla Büyü

deriko09

Üye
Sokak hayvanları için otomatik mama kabı projesi hazırlamaya çalışıyorum ancak arduino bilgim yok denecek kadar az, kendimce mantıklı bir resim çizdim. Sensör ve motor olarak ne tercih etmeliyim , başlangıç seti alsam yeterli olur mu önerileriniz nelerdir yada daha farklı bir yol izleyebilir miyim?

Ekli dosyalar

• 20180408_223350.jpg
    20180408_223350.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 174
Aynen kart okuyucu ne oluyor normalde sensör kullansan daha mantıkli olur birde mama kabı dolu mu boş mu ağırlık basınç sensör vs.

RFid kiti alıp onu kullanmayı düşünüyorum. Mama kabı boş dolu olayına hiç girmeyi düşünmedim. Hayvan yaklaşınca kartı okuyup motora sinyal göndersin mama dökülsün, araya minumum 25 dk çalışmama şartı koyarsam sorun çözülür sanırım.

az önce videodada gördüm , öyleymiş , sorun değil. Zaman az kalınca çözüm odaklı düşünmeye mecbur kaldım, teşekkürler

Rfid işine hiç girmeyip, mesafe sensörü ile hayvan yaklaşınca mamanın dökülmesini sağlarsınız. Bir sonraki için belli bir süre koyarsınız. Hem daha az maliyetli hem de mantıklı olur.
Boru kullanarak sistemi yaparsanız, kapak açıp kapatmak için sg90 gibi küçük bir servo kullanabilirsiniz. Olmazsa sg995 gibi metal dişli olanlardan kullanırsınız.

Geri