arduino ses sensörü

Kodla Büyü

arduino

Aktif Üye
merhabalar.
resimdeki sensörün değerlerini mblockta anlık okutuyorum 1016 oluyor. üzeirndeki potla oynuyorum bazen 76 ya düşüyor ama ses geldiğinde üzerindeki led yanıp sönüyor ancak verdiği değerlerde herhangi bir değişiklik olmuyor.
bendeki 3 bacaklı bunun bir de 4 bacaklısı var sanırımoda dijital girişli

Ekli dosyalar

• 116589124_495087492.jpg
    116589124_495087492.jpg
    143.6 KB · Görüntüleme: 32
  • Beğen
Tepkiler: nmk
Hocam geçen sene ses sensöründen çok çektim. Bende 4 bacaklısı vardı. O üzerindeki potla sürekli oynadım. Yanıp yanıp sönünce amacıma ulaşmıştım. Sen de o ayarla uğraş hocam düzelecektir inşallah.

Hocam potla oynuyorum aynı anda ürettiği değeri izliyorum elle tutulur bir değişiklik olmuyor. Sen dijital girişten sinyal almistin Analog girişten mi.

Arkadaşlar kodları yazın ve arduinoya yükleyin. Ses sensörü, arduino kipinde kodlar yüklenerek çalışıyor. Daha sonra ortama göre eşik değerini ,üzerinden ayarlıyacaksınız. Kullanımı diğer sensörlere göre biraz karışık.

hocam zaten arduino kipinde çalıştırıp denedim. anlık olarak ses modülünden gelen veriyi lcd ekrana atıp okudum bu sırada potla da oynadım .ama somut bir veri elde edemedim.
yarın tekrar dener kodları atarım.

Hocam belli bir değerin üzerine çıkarsa led yak. Ben en son öyle çözmüştüm. Değer okutmana gerek kalmıyor. 500 gibi bir değer yaz. Zaten potla oynayınca eşiğini ayarlayınca her değerde çalışıyor

Geri