Ardunioda klavye tuşuyla nasıl led yakarım

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni öğreniyorum. Adunio uno var elimde. Mblock ile programlayıp PC den bağımsız butonla led yakıp söndürmeyi vs vs becerdim. ama klavye tuşuna basarak arduniodan nasıl led yakarım. ?

Mesela aşağıdaki gibi butona bastıkça led parlaklığını arttıran yazılımı yükledim çalışıyor. sorun yok
3  deneme.jpg

Ama aşağıdaki gibi bir yazılım hazırlayıp yüklemeye çalıştığımda resimdeki gibi bir hata veriyor. halbu ki ders çalıştığım kitapta böyle yapılabileceğini anlatıyor. Yardımcı olurmusunuz. Anlamadığım ne var ?
4  deneme.jpg

Son düzenleme:
aynı kitapta aşağıdaki gibi bir uygulama yazılımı var. sözde mblock ekranındaki bir düğmeye kamera hareketiyle basarak arduniodan led yakıp söndürücem. zaten bana da mantıksız geliyor. bu yazılım ardunioya yüklenemiyor. ama böyle birşeyler yapılamaz mı. anlamadım bir türlü..
kamera hareketiyle led yakıp kapama.jpg

Hocam mblock ile iki türlü arduino içerisinde kod çalıştırabilirsiniz. 1.si sizin yaptığınız gibi arduino içerisine bilgisayardan bağımsız kodu yükleyip çalıştırma
2.si ise sizin yapmak istediğiniz şey yani bilgisayar destekli olarak kodu çalıştırma
bunun için arduinoyu "bağlan" ----"seri port" tan bağlayıp hemen menünün altında yer alan "aygıt yazılımını yükle" demeniz gerekiyor sonrasında bayrağa bastığınızda kodunuz çalışacaktır.

Hocam mblock ile iki türlü arduino içerisinde kod çalıştırabilirsiniz. 1.si sizin yaptığınız gibi arduino içerisine bilgisayardan bağımsız kodu yükleyip çalıştırma
2.si ise sizin yapmak istediğiniz şey yani bilgisayar destekli olarak kodu çalıştırma
bunun için arduinoyu "bağlan" ----"seri port" tan bağlayıp hemen menünün altında yer alan "aygıt yazılımını yükle" demeniz gerekiyor sonrasında bayrağa bastığınızda kodunuz çalışacaktır.
aynen hocamın dediği gibi . 1. uygulamanız bilgisayardan bağımsız butonla çalışıyor, ikinci uygulama ise klavyeden dolayısıyla yükleme metotları hocamın yazdığı gibi olacak.

dediklerinizi yaptım. yine olmadı:(

şimdi oldu. Sizin dediklerinizi yaptım. ayrıca Mblock'da şu menüyle bağlanmayı denediğimde oldu.
Bağlan ==>2.4 seri ==> Bağlan

Yardımınız için çok teşekkürler :)

Geri