Arkadaşlar bi yardım lütfen

Kodla Büyü

safi6003

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar nasıl anlatacağımıda bilmiyorum ama dilim döndüğünce anlatmak istiyorum.Elimde excelde hazırlanmış bir uygulama var ve üzerinde bir değişiklik yapmak istiyorum.Bir hücreye D HARFİ GİRİNCE O HÜCRE BAŞKA SAYFADAN BİR DEĞER GETİRİP o değeri aynı hücrede göstermesini istiyorum ben yapamadım.Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Bir hücreye "D" değerini girdiğimde aynı hücreden farklı hücreye geçtiğimde d değerini girdiğim hücrede başka sayfadan d değerine göre atadığım değerin belirmesini istiyorum.Bu olabilirmi?

Ekli dosyalar

• 9-A S¦-n¦-f¦- S¦-nav Analiz Program¦-.rar
    50.7 KB · Görüntüleme: 27
Bir hücreye D girip, başka hücreye geçtiğinizde o hücreye yeni bir değeri normal yollardan aktaramazsınız. Makro kullanmanız gerekir, daha doğrusu kod kullanmanız gerekir.
Aşağıda sizin için gerekli kodu yazdığım dosya var. İndirip, açtıktan sonra 1. Sınav sayfasında F5:AI30 aralığında d girerseniz A ya da B grubuna göre puanı neyse onunla değiştiriyor.
1. Sınav sayfasının sayfa adına sağ tıklayıp, kodu göster dediğinizde yazdığım kodu ve açıklamalarını görürsünüz. Yalnız sistemin çalışabilmesi için dosya açıldığında güvenlik için içerik etkisizleştirilmiştir diyecektir, bu soruya içeriği etkinleştir demeniz gerekir.

Ekli dosyalar

• 9-A Sinifi Sinav Analiz Prgrami.zip
    74.4 KB · Görüntüleme: 25
yakuphan' Alıntı:
Bir hücreye D girip, başka hücreye geçtiğinizde o hücreye yeni bir değeri normal yollardan aktaramazsınız. Makro kullanmanız gerekir, daha doğrusu kod kullanmanız gerekir.
Aşağıda sizin için gerekli kodu yazdığım dosya var. İndirip, açtıktan sonra 1. Sınav sayfasında F5:AI30 aralığında d girerseniz A ya da B grubuna göre puanı neyse onunla değiştiriyor.
1. Sınav sayfasının sayfa adına sağ tıklayıp, kodu göster dediğinizde yazdığım kodu ve açıklamalarını görürsünüz. Yalnız sistemin çalışabilmesi için dosya açıldığında güvenlik için içerik etkisizleştirilmiştir diyecektir, bu soruya içeriği etkinleştir demeniz gerekir.

Hocam ellerinize sağlık.Çok teşekkür ederim.

Merhabalar hocam.İlginize çok teşekkür ederim.Dediğiniz eksiklikleri giderdim ve dosyayı size tekrar yolladım.Aynı olayı 2. ve 3. sınav için de gerçekleştirmek istyiorum ve NOT Ba. sayfasına A-B bölümlerini ekledim hocam.Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 9-A Sinifi Sinav Analiz Prgrami-son.rar
    66.9 KB · Görüntüleme: 21
Son hali ekte

Ekli dosyalar

• 9-A Sinifi Sinav Analiz Programi-son.zip
    93.3 KB · Görüntüleme: 26
Geri