Arkadaşım Kaza Yaptı

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşım direksiyonunu ilerletmek için babasının arabasını kullanıyordu.(ehliyeti temmuzda alacak) Yolda beraber giderken önümüze aniden bir hayvan çıktı son anda direksiyonu kırdı. Fakat, far ve hafif çizikler var onları teknik serviste babasının haberi olmadan yaptırmayı düşünüyor. Teknik servis ehliyet filan soruyor mu? sadece arabanın ruhsatı olsa birşey olur mu? hep onu düşünüyorda arkadaşım. Arabanın kaskosu yok bu arada.

para olduktan sonra sıkıntı değil. Ancak yetkili serviste yaptırırsa kayıtlara işlenir ve babası görebilir. En iyisi kaskosu varsa babasına anlatsın oradan yaptırsın.

yani ehliyeti olmasa bile teknik serviste tamir ettirebilir dimi hocam :mrgreen: hani para olduktan sonra diyince o yüzden teyit alayım dedim :)

akdenizkanki' Alıntı:
yani ehliyeti olmasa bile teknik serviste tamir ettirebilir dimi hocam :mrgreen: hani para olduktan sonra diyince o yüzden teyit alayım dedim :)

ben buraya takıldım ya :D bilerek mi yazdınız yoksa mesleki hastalık mı :D

akdenizkanki' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Kişisel fikrim söyleyin gitsin kimse malını oğlundan çok sevmez. Teknik servis derken yetkili serviste yaptırmayı kasdediyorsan para verdikten sonra her yerde yaptırırsın. Ama söylemeyecekseniz eğer yetkili servisde yaptırmayın derim, sonradan araç sahibini arayıp memnuniyetini sorabilir hemde daha pahalı olur. ayrıca ruhsata da ihtiyaç olmaz. Tek ihtiyaç para

akdenizkanki' Alıntı:
Arkadaşım direksiyonunu ilerletmek için babasının arabasını kullanıyordu.(ehliyeti temmuzda alacak) Yolda beraber giderken önümüze aniden bir hayvan çıktı son anda direksiyonu kırdı. Fakat, far ve hafif çizikler var onları teknik serviste babasının haberi olmadan yaptırmayı düşünüyor. Teknik servis ehliyet filan soruyor mu? sadece arabanın ruhsatı olsa birşey olur mu? hep onu düşünüyorda arkadaşım. Arabanın kaskosu yok bu arada.

Hocam "teknik servis" değil "yetkili servis". :D Bu bilgisayar bizim içimize işlemiş yahu :lol:

fatihkultukturkan' Alıntı:
akdenizkanki' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Kişisel fikrim söyleyin gitsin kimse oğlunu malından çok sevmez. Teknik servis derken yetkili serviste yaptırmayı kasdediyorsan para verdikten sonra her yerde yaptırırsın. Ama söylemeyecekseniz eğer yetkili servisde yaptırmayın derim, sonradan araç sahibini arayıp memnuniyetini sorabilir hemde daha pahalı olur. ayrıca ruhsata da ihtiyaç olmaz. Tek ihtiyaç para

kimse oğlunu malından çok sevmez? tam tersini mi söylemek istediniz :?

ya teknik servis muamelesi görünce yetkili servis yerine teknik servis yazmısım :) bende çok güldüm bu lafıma :) saolun verdiğiniz bilgiler için arkadaşlar.

yetkili servise hiç gitmeyyin derim elinde parçası olan işin ehli uz olan bir usta bulun size arabayı 2 saatte versin yetkili servis çok pahalı tamam işleri garantili ve sağlam fakat pahalı ayrıca aracın herşeyini kayıt altına alıyorlar ne gerek var şimdi siz yaptırsanızda kayda girecek , en iyisi babaya durumu anne varsa annesinin yanında açıklamak, Anneler bu konularda her zaman arkadaşınızın tarafında olur

Geri