Arkadaşlar Fikirlerinize İhtiyacım var

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar elimde 2008 yılınca aldığım asus f3e notebook var. 5 yıl kullandıktan sonra kardeşime vermiştim. notebookun kasasında,bataryasında ve şarj kablosunda sorunlar vardı. Kardeşim kullanırken ekran menteşelerinde sorun oluşmuş. açmaya denediğimde açılış sağlanıyor ancak ekran beyaz halde. siz ne öneririsiniz? elimdeki bitkisel hayattaki bilgisayarın fişini çekip çöpe mi atayım? harddiskini çıkardım. hdd kutusu alığ harici hard disk olrak kullanmayı düşünüyorum. Bu sizce mantıklı mı?

Ekli dosyalar

• 2017-07-31 11.18.34.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 549
HDD'yi taşınabilir olarak kullanabilir hale getirmek haricinde artık miadını doldurmuş diyorum hocam. Vedalaşın bence...

DaMieN' Alıntı:
HDD'yi taşınabilir olarak kullanabilir hale getirmek haricinde artık miadını doldurmuş diyorum hocam. Vedalaşın bence...
Peki hocam bilgisayarın diğer parçaları bi işe yarar mı? Marka marka farklı modeller var.hdd kutularında belirgin bir fark olur mu?

Yorumun için de teşekkür ederim ayrıca

Benimde başıma geldi benzeri bir durum notebook tamiri yapan yere 200 TL ye satıp harddisk içindeki verileri yedekletmistim

ofkar' Alıntı:
Benimde başıma geldi benzeri bir durum notebook tamiri yapan yere 200 TL ye satıp harddisk içindeki verileri yedekletmistim

Ben harddiskini hariciye çevirmeyi düşünüyorum. bilgisayarın diğer parçaları işlerine yarar mı ki?

daha yeni laptop umu tamirciye verdim, benim de menteşe kırıldı yeni menteşe sipariş ettiler 80 tl ye , yaklaışık 100 tl ye yapıp verecekler. menteşe haricinde bi sorunu yoktu yalnız.

Ekranın kablosu çıkmış, kırılmış olabilir. Belki temin edilebilir. Veya sıfırdan yeni ekran alırsınız. 150-180TL bir fiyatı vardı. 2008 model bilgisayar için değer mi derseniz, bence hiç gereği yok.

Benimde 2007 model f3sc model vardı. Kasa, menteşe ve akran kartı kronik sorunları bu serilerin. Bence ekran kartı ile alakalı bir sorun. Açıp ekran kartının soğutucusu çıkararak fön makinası ile bir ısıtıp bir deneyin derim.

Bende gg dan 10 liraya bir kutu aldım, 3 yıldır felan film dizi vs izlemek için kullanıyorum harddiski.

Sayın hocam, büyük ihtimalle ekranı, ekran kartına bağlayan flex kablo kırılmıştır. Değiştirilirse ekrana görüntü gelecektir.
İsterseniz laptobu normal bir ekrana veya TV'ye VGA ya da HDMI portu üzerinden bağlayın. Eğer görüntü gelirse bilgisayarın ekranını söküp, kasa kısmını harici bir ekrana bağlı olarak masaüstü bilgisayar tarzında kullanmaya devam edebilirsiniz.
Eğer laptobu gözden çıkardıysanız da hdd'sini 20-30 TL'ye alacağınız usb 3.0 destekli harici hdd kutusuna koyup, kullanabilir, diğer parçalarını da lets go ya da benzeri yerlerde satışa çıkarabilirsiniz.

Bu sabah hdd kutusu siparişi verdim. ben zaten pcden geçmiştim. sonra harddiskinin içindekiler aklıma geldi. Onun için arayışa girdim. yoksa tam bir bilgisayar olarak bu saatten işime yaramayacağı kesindi. ram ve pervaneyi sökerim. bi gün belki işime yarar diye ;) gerisinde de işime yarayacak bi şey çıkar mı bilmiyorum.

bence umutlanma hocam hard diski kullan gerisini ver bir biligsayarciya parcalarini kullansin sana dua etsin :)

hocam böyle bir alet vardı ekran bir şekilde parçalanmış . hdmi ile tv ye aktardım baktım sıkıntısı yok multimedia istasyonuna çevirdim. zaten küçük boyutlu bir bilgisayardı tvnin duvar askı aparatı arasına yerleştirdim. tv ye bağlı olarak çalışıyor.gayet memnunum

Bence tv ye bağlayıp kullanın tvnin smartından daha kullanışlı olur masraf yapmayın

Geri