Arkadaşlar yardım lütfen asp.net

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar.
Arkadaşlar en basit haliyle asp.net varsayılan şablonunu kullanarak hostinge atsam bile şu hatayı alıyorum. Yani siteye girişte sorun yok ama login olmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum. App_Data klasöründeki veritabanını kullanıyorum. Okuma/Yazma izinlerini de değiştirdim ama olmadı. Anlayamadım. Bir el atıverseniz..

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

Merhaba, SQL Server çalışıyor mu sunucuda? Çalışıyorsa web.configdeki bağlantı ayarlarınız doğru mu? Bir kontrol ediniz.

Hocam bağlantı stringi olarak bunu kullanıyorum, app data içinde veritabanı. serverden kullanmıyorum. hostingde de string bu şekilde bende bunu yazıyorum ama olmadı

data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\aspnetdb.mdf;User Instance=true

v.ofkeli' Alıntı:
Hocam bağlantı stringi olarak bunu kullanıyorum, app data içinde veritabanı. serverden kullanmıyorum. hostingde de string bu şekilde bende bunu yazıyorum ama olmadı

data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\aspnetdb.mdf;User Instance=true

datasource . yerine sunucunuzun IP adresini yazmanız gerekmektedir. sizin yazdıgınız ayarlar local için

sukrugaya' Alıntı:
v.ofkeli' Alıntı:

datasource . yerine sunucunuzun IP adresini yazmanız gerekmektedir. sizin yazdıgınız ayarlar local için

Hocam dediğinizi yaptım, bu sefer de şu hatayı verdi
Invalid value for key 'attachdbfilename'.

v.ofkeli' Alıntı:
sukrugaya' Alıntı:
v.ofkeli' Alıntı:

Hocam dediğinizi yaptım, bu sefer de şu hatayı verdi
Invalid value for key 'attachdbfilename'.

hocam app data yerine sunucudan hostinge veri tabanını taşımayı deneyiniz. database yolunu osterdiğiniz yerde hata veriyo sanırım. eger olmadıysa hosting firmanızla iletişime gecin

<add name="con" connectionString="Data Source=.\BURHAN;Integrated Security=true; AttachDbFilename=|DataDirectory|\Dekorcu.mdf;User Instance=true;" providerName="System.Data.SqlClient"/>

bu benim bir projemde yazdığım koddu hocam. kendine uyarla bi dene istersen.Yalnız bu yöntemin hostta çalışacağını pek düşünmüyorum. Yoksa hosting paketlerinin mantığı kalmazdı. İstediğim kadar veri tabanı eklerdim. Sizin yapacağınız şey hostingde bi veri tabanı oluşturup oraya kendi veri tabanı scriptinizi taşımanız.Eğer oradada bağlantı cümlesinde sıkıntı yaşarsanız ona göre bi çözüm üretiriz.

Bu sorunu hallettim hocalarım, yardımlarınız için teşekkür ederim. Serverdeki veritabanı kullanmaya karar verdim, veritabanı oluşturup aspnet_reg kullanarak veritabanını modifiye ettim (kullanıcı işlemleri için gerekli tabloların oluşturulması.

Geri