artık işimiz m2-ssd soğutmak, çok önemli

Kodla Büyü

LocalInternet

Aktif Üye
günümüzde bir üst level olan m2-ssd hafızalara geçtik, artık onların usb bellekleri de bitirmesi söz konusu.
ancak yine işlemci gibi bir durumu var ki, soğumuyorlar.

soğutma ve kullanılan marka model için tecrübeleriniz.
resim ve link olarak paylaşırsanız sevinirim.

Bugüne kadar bu konuyla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım.Bu konuda nasıl bir deneyim yaşadınız sizi bu düşünceye itecek?

Kioxia hiç sevmem.Hp Victusun içinde var.O.kadar yazilim kaldır yükle saatlerce 95 derecelerde oyun oyna hiç donma kasma olmadı.Beyin mikroişlemci, veziri ram bellek iyi olduktan sonra m2 ssdye laf düşmez

samsung marka kullanıyorum, tabi ilk açılış ısısı önemli 41 derece ancak çalışma anında chip bu ısınır. 65 dersleri görüyor. soğutucular bunu 50 derece ile sınırlayıp gerçek performansları olan 1300MB/s aktarım hızını yapmalarını sağlıyorlarmış. (ısınında 250MB/s de kalıyor)
haliyle zorlayan program kullananlar bu işi yapıyor, lazım yani. yoksa windows aç kullan ve sörf ısınma ve donma tabii yapmaz.

Dizüstü bilgisayarımda m2 gen4 var. Oyun oynuyorum kasma, donma, yavaşlama olmuyor. Zaten bilgisayar içinde hele ki Dizüstü bilgisayarda soğutmak için ne ekleyebilirsiniz?

Masaüstü bilgisayarda ise zaten işlemciye yakın konumlandırılıyor ki işlemci fanı onu da etkilesin.

Çok kasmaya gerek yok. İleride zaten çok sorun yaşarsak üreticiler gereken tertibatı ekleyecektir.

Son düzenleme:
Yorumları okudum, ısınma olmuyor diyeni görmedim. Tabii soğuyor, ancak M2 SSD nin o belirtilen 1300lerdeki aktarım performansını göremiyorum. Yaparsam atarım size.

Geri