Artık Son Çarem Olmazsa Vestel'i çağıracağım

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet hocalarım artık Allah rızası için diyorum çünkü çok kafaya taktım neden bir insan kendi içinde windowsu yeniden yükle olan bir tahtaya bu tarz zarar verecek bir şeyler yapar nasıl başarır bilemiyorum sanırım geçen dönem okulda kadrolu bt hocası olmadığı için matematik öğretmeni kendince yapmış bunu yani öğrencilerin söylediği tabi böyle bir şeyi kimse ben yaptım demez. Şimdi bu durumda ben antivirüs taramasından başka bir şey yapamıyorum imaj olmuyor. Geçici olarak normal windows 7 yükledim bilgisayar laboratuvarlarına yüklediğim gibi. O da saçma oldu.

Ekli dosyalar

• ekran.JPG
    ekran.JPG
    149.3 KB · Görüntüleme: 896
  • kurtar.JPG
    kurtar.JPG
    204.2 KB · Görüntüleme: 896
  • kurtarOlmadı.JPG
    kurtarOlmadı.JPG
    204 KB · Görüntüleme: 896
  • cAktifdegil.JPG
    cAktifdegil.JPG
    188.3 KB · Görüntüleme: 896
Hocam acronisle değil de clonezilla ile herhangi bir tahtanın full disk imajını alıp o şekilde yükleyin.ya da vestelin clonezilla imajini yükleyin.faz1 kapsamindasiniz sanirim.tahta ilk haline döner vestelin imajiyla.

Hocaların elimde internet bağlantısı kötü indirip yükleyemiyorum kendim almam lazım

çağırın vesteli hiç uğraşmayın bir tahtaya sıfırdan kurulum yapsınlar, siz düzenlemelerinizi yaptıktan sonra image alıp gerisini halledersiniz.

İşletim sistemi garanti kapsamına girmediğinden, servis 50 TL gibi bir bedel isteyebilir, böyle bir hakları var.
İstememeleri, istemeyecekleri anlamına gelmiyor.

İlk mesajdaki, ilk resimdeki, C harfi ile işaretlenmiş (WINRE etiketli) alan recovery alanıdır. Siz D harfli olan Windows ile etiketlenmiş bölüme yükleme yapacaksınız.
Acronis sabit disk bölümlerine gizli bölümler de dahil C'den başlayarak sırayla harf atıyor. Bu nedenle windows'da gördüğünüz C ile acroniste gördüğünüz C aynı değil.
Size tavsiyem, öncelikle sağlam bir bilgisayardan (bilgisayarda antivirüs ve deepfreeze tarzı programlar kurulu olmasın) tam bir yedek alın, yani tüm partition'ları seçin, MBR dahil.
Ardından sorunlu tahtayı hirens boot CD sistemiyle usb'den boot edip, partition düzenleme programlarından birini kullanarak, sabit diskteki tüm bölümleri silin, eğer hirens yoksa; windows kurulum USB'si ile boot edip, sabit disk bölümünü seçtiğimiz ekranda, tüm bölümleri teker teker silin ve ardından devam etmeden, tahtayı kapatın. Böylece sabit diskteki tüm bölümler silinmiş olacak.
Ardından imajı yükleyin. İmajı yüklemek için hedef gösterdiğinizde sizden bölüm seçmenizi isteyecek, ayrılmamış alanı göstererek, her bir bölümü yeniden oluşturmasını sağlayın.

Geri