Asc mi? Progmatic mi?

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bizim okul seçmeli dersleri dağıtmak için bir program alacakmış, Alfabe'den Progmatik için 1 Senelik 250 TL gibi bir fiyat almışlar...
Sizce bırakayım alsınlar mı yoksa ASC Timetables mı önereyim?
(Bence Asc fark atar ama seçmelileri nasıl dağıtıyor bilemiyorum o yüzden fikir almak istiyorum)

Ben progmatic kullanıorum ama asc pek kullanmadım. :shock: Asc daha profesyonel duruyor ama kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Özellikle seçmeli dersler için hangisi uygun olur ? tecrübeli arkadaşların görüşleri önemli ? Önemli konu :wink:

aSc kullanıyorum 2006'dan beri.
diğerlerini hiç kullanmadım.
aSc varken gerek kalmıyor.

*Vendetta*' Alıntı:
Bizim okul seçmeli dersleri dağıtmak için bir program alacakmış, Alfabe'den Progmatik için 1 Senelik 250 TL gibi bir fiyat almışlar...
Sizce bırakayım alsınlar mı yoksa ASC Timetables mı önereyim?
(Bence Asc fark atar ama seçmelileri nasıl dağıtıyor bilemiyorum o yüzden fikir almak istiyorum)

Ders programı için hep asc kullanırdım ama seçmeli için alfabeyi aldık geçen yıl memnun kaldım. Seçmeli için alfabeyi tavsiye ediyorum ve ayrıca asc türkiye dağıtımını yapan firmadan ali beyle görüştüm dün, ilköğretim ve lise için hala programda eksiklerimiz var diye de belirttiler.

teksen' Alıntı:

teksen hocam asc de teknoloji tasarımları nasıl bölüyorsunuz. sınıf ikiye bölünüyor o şekilde ders işleniyor ya .. bide iki öğretmen bir sınıfta ders işleyecek olsa nasıl yapıyorsunuz.teşekürler

hocam,
bi kaç haftadır kendi bilgisayarımdan bağlanamıyorum.
yarın okuldan ya da bikaç gün sonra kendi bilgisayarımdan bağlandığımda açıklarım.

aklımda kaldığı kadarıyla öğretmenlere ders atarken kullandığınız pencerede grup1, grup2 diye seçim yapıyorsunuz.

progmatik kullanıyorum ama geçen sene oilkokulda olduğum için seçmeli ders olayına vâkıf değilim

ASC'nin demosu üzerinde seçmeli dersleri dağıtmayı deniyorum, çıktı vermiyor ama diğer fonksiyonlar çalışıyor.
Bakalım nasıl olacak...

bormut' Alıntı:
teksen' Alıntı:

teksen hocam asc de teknoloji tasarımları nasıl bölüyorsunuz. sınıf ikiye bölünüyor o şekilde ders işleniyor ya .. bide iki öğretmen bir sınıfta ders işleyecek olsa nasıl yapıyorsunuz.teşekürler
hocam;
öğretmene dersi ve sınıfı atadığınız pencerede "ortak öğretmen" diye bir buton ve "grup" diye açılır bi kısım var.
buraları kullanarak aynı sınıfa 2 öğretmen atayabilir ya da 1 sınıfı 2 gruba ayırıp ayrı öğretmenler atayabilirsiniz.

asc en iyisi full lisanslı tavsiye ederim türkiye temsilcisi sürekli türkiye uyumu üzerine okullardan görüş alıyor

bence asc

seçmeli derslerde;
dersi eklerken pencerede "dersin türü" diye bi seçenek var.
önce seçmeli dersleri belirleyin.
ve her bir ders için farklı türler oluşturun yeniden.
bu arada amaç derslerin hangi zaman dilimlerinde yerleştirileceğini aSc'ye vermektir.
bu şekilde öğretmenlere ders atarken hem öğretmene koşul vermiş olursunuz hem de derslere.

teksen' Alıntı:
seçmeli derslerde;
bu arada amaç derslerin hangi zaman dilimlerinde yerleştirileceğini aSc'ye vermektir.
bu şekilde öğretmenlere ders atarken hem öğretmene koşul vermiş olursunuz hem de derslere.

"dersin türü" seçeneğini göremedim hocam... :?:

ben 2007'yi kullanıyorum orada öyle bir seçenek var.
şimdi 2014'ü inceliyorum.
bi bakayım...

2014'te "zaman tablosu" diye geçiyor.
oradan dersler için uygun zaman planlaması yapılabiliyor.
böylece hem dersler için hem de öğretmenler için aynı anda koşul belirlenmiş oluyor!...
aynı zaman da farklı öğretmenler için de.

teksen' Alıntı:
2014'te "zaman tablosu" diye geçiyor.
oradan dersler için uygun zaman planlaması yapılabiliyor.
böylece hem dersler için hem de öğretmenler için aynı anda koşul belirlenmiş oluyor!...
aynı zaman da farklı öğretmenler için de.

Tmm hocam... :+1:

Dayanak; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu.
Bilgisayar yazılımlarını hukuka aykırı yollarla çoğaltan, kullananlar 4 seneye kadar hapis cezası ve 150 bin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Ayrıca, korsan yazılım kullanıldığı tespit edilen işletmelerin sahipleri aynen korsan yazılım kullanma suçu işleyen kişiler gibi sorumlu tutulur.

Bununla beraber 3 seneye kadar meslekten men ve korsan yazılım yüklü bilgisayarlara el konulması gibi yaptırımlar da mevcuttur.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    121.7 KB · Görüntüleme: 939
eforx' Alıntı:
teksen' Alıntı:
seçmeli derslerde;
hocam ben göremedim nerde yazıyor dersin türü?..

Teksen hocam "zaman tablosu"ndan bahsediyor eforx hocam...

ben program üzerinde inceleme yapıp, cevap yazana kadar siz konuyu tamamlamışsınız...
:)

Seçmeli derslere ders atarken her birine farklı grup ekledim.
Öğrencilere de üçer tane seçmeli ders atadım. "Seçmeli derslere öğrencileri atayın" butonuna basınca hata alıyorum...
"Grupları göster" seçeneğinden baktığımda 3 Seçmeli derside aynı olan öğrencileri grup yaptığını görüyorum...
Bunları ayırabilirsem herhalde olacak...

Kullanım isimli dosyada şu şekilde anlatmış;
"Bu kısımda istenirse bir sınıf, gruplara bölünebiliyor. Grup oluşturulabiliyor, birleşik sınıf ayarlanabiliyor. Örneğin, ingilizce dersini Muhasebe 1 ve Pazarlama 1 sınıfları ortak aynı saat ve derslikte alacaklar ise, bunun için birleşik sınıf ayarlanır. Birleşik sınıf, ortak-birlikte verilecek dersler için düşünülür. Birleşik sınıf ayarında, Grup1 – Grup2 – Erkekler – Kızlar ya da seminer grupları gibi ayrı ayrı ayarlar da girilebilir."

Ekli dosyalar

• asc0.jpg
    asc0.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 900
  • asc1.jpg
    asc1.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 900
  • asc2.jpg
    asc2.jpg
    292.3 KB · Görüntüleme: 900
  • asc3.jpg
    asc3.jpg
    230.4 KB · Görüntüleme: 897
  • asc_timetables_kullanim.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 112
akıl ve mantığa bilsa sığıyor arkadaşlar. Bilsada iyi bir pazarlıkla 300 tl ye alın programı...TEK BİR PROGRAMDA hem seçmeli ders dağıtımına hem normal ders dağıtımına hemde bilsa kalitesine sahip olun. yıllık ücreti ödemeyince kapanma, kilitlenme, çalışmama vb... gibi durumlarlada karşılaşmazsınız. yıllarca kullanın.

arkadaşlar bu sene öğrenciler vbs den giriyımuş seçmelileri çocuklar hepsi tamamlamamış seçmeli ders dilekçesini
biz göremiyoruz
siz nasıl görüyonuzda başladınız seçmelileri yapmaya

Arkadaşlar geçen yıl aSc üzerinden seçmeli ders dağıtımı yaptım. Öğrencileri excel dosyasına yükleyip asc ye attım ve dağıt diyerek dağıtımı yaptım. Gruplar fazla olunca çakışanları ayırıyor. Ancak bu yıl bazı karışıklıklardan dolayı(Dönüşüm, yeni öğretmen vb.) henüz programa başlamadım. Programa başlayınca ayrıntıları paylaşırım. Bu arada yarın başlayacağım. Umarım hafta sonuna kadar bitiririm.

arkadaşlar asc de ders programını yapıyorum ama bir türlü seçmeli dersleere öğrencileri atayamıyorum.öğrencileri panodan alıyorum kırmızı renkte görünüyor.öğrencileri atadığımda atama yapmıyor.acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olurmusunuz.birde bilsada otomotik ders yapma yeri var oradanda yapamadım.

metin_mimoza' Alıntı:
arkadaşlar asc de ders programını yapıyorum ama bir türlü seçmeli dersleere öğrencileri atayamıyorum.öğrencileri panodan alıyorum kırmızı renkte görünüyor.öğrencileri atadığımda atama yapmıyor.acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olurmusunuz.birde bilsada otomotik ders yapma yeri var oradanda yapamadım.

hocam öğrencileri aldıktan sonra sağ tarafta dersler çıkıyor onların üzerine sağtıkla seçmeli ders çin grup oluştur de kaç öğrenci varsa o kadar grup yap kızmızılar gider dağıt dersin dağılır..

Geri