aSc Timetables 2023.12.1

Kodla Büyü

Features​

Automatic Generation
Let the computer do the work for you

Manual adjustments
Once a schedule’s been generated you’re free to make any manual adjustments you like

Verifying the Schedule​

Our algorithm quickly checks the schedule for any conflicts

Simple data entry
We’ve made the initial process as fast and easy as possible

Data import
You probably already have most of the data in electronic form, so alll you have to do is import it

Buildings​

ascTimetables supports classrooms in multiple buildings and can optimize movement between buildings

Fully customizable
You can use the software out-of-the-box or customize its individual features to your liking

ascSubstitutions
A useful tool for scheduling teacher substitutions, complete with notifications and printouts. Multiple users can plan substitutions/cover at the same time, at a moment’s notice

Region specific​

Because ascTimetables is used in almost every country, it has been designed to meet regional requirements around the globe

ascTimetables Online
An online, web-based extension of the popular school scheduling application

Electronic class register
Use the created timetable to start the electronic class register. Your teachers can easily log in, fill curriculums or even do attendance on the EduPage.

Ekli dosyalar

• aScTimetables-2023.12.1.zip
    17.8 MB · Görüntüleme: 1,503
Son düzenleme:
teşekkür ediyorum hocam. bu programı sınırsız kullanıyormuyuz. yoksa ücret ödememiz gerekiyormu. özellikle program hazırladıktan sonra el programlarını dökmek istediğimizde izin veriyor mu?. sonradan lisans ücreti isteme durumu olur mu

bu versiyonda ders ataması yapılırken 2'Lik kartlar bölünebilir seçeneği yok. 2'lik kartları nasıl bölünebilir ayarlayacağız? eğer tekli kart yaparsak da bu sefer dersleri çok dağıtıyor. yardımcı olur musunuz?

Edupage ve online tüm işlemler sadece sunucu taraflı lisanslı kullanıcılara

bende 2020 sürümünde de 2+2+1 şeklinde bit ders girişi yok.
2x2
1x1 şeklinde tamınlama yapmak zorunda kalıyorum. bu sefer tanımlanan dersler çok karışık duruyor.

Arkadaşlar şu karttan sonra daima 2 saatlik boşluk ver gibi bir ilişkiyi nasıl verebiliriz acaba? Yüzyüze dersten sonra öğrenciye eve gitme süresi tanımak istiyorum, o kısma canlı ders girmemeli.

Aklıma örneğin ders 2 saatlikse 4 saat blok gösterip yapmak şeklinde geldi ama çok pratik olmuyor. Başka bir önerisi olan var mı?

Arkadaşlar şu karttan sonra daima 2 saatlik boşluk ver gibi bir ilişkiyi nasıl verebiliriz acaba? Yüzyüze dersten sonra öğrenciye eve gitme süresi tanımak istiyorum, o kısma canlı ders girmemeli.

Aklıma örneğin ders 2 saatlikse 4 saat blok gösterip yapmak şeklinde geldi ama çok pratik olmuyor. Başka bir önerisi olan var mı?

o saatte ders saati ekleyip kilitleyin hocam.

Hocam birçok yolu var ama en pratiği "Boşluk" ya da "Öğle Arası" ismini vereceğiniz ve öğretmen olmadan oluşturacağınız iki saatlik dersi bahsettiğiniz boş saate sabitleyin. Ayrıca planlama ilişkileri/gelişmiş kısmındaki 38/40/41/43. maddeler de biraz kurcalayarak işinizi görür

Yukarıda hocam da anlatmış. 2 saatlik Tatil isminde öğretmen olmadan ders tanımlayın. Planlama ilişikileri, Gelişmiş, 38 nolu "A gurubundaki dersler, B gurubundaki derslerden sonra olmalıdır" ı seçin. A yı normal dersinizi, B yi tatil isimli öğretmensiz dersi seçin. tamamdır.

Teşekkürler arkadaşlar, evet mola isminde bir ders tanımlamak da aklıma geldi ama bu tarz çözümlerde sınıf toplam saati falan da artmış gibi görünüyor, çıktılarda karışıklığa sebep oluyor. Çıktı almadan önce o dersleri silmek falan gerekiyor. Bu yüzden daha efektif bir çözüm varsa diye bakıyorum

Hocam boş ders tanımlamaktansa,
Temel Bilgiler, Zil/Zamanları yeniden adlandır ı seçip Öğle Tatilleri / Mola Belirle seçeneğinden halledebilirsin.

Yüz Yüze dersin bitimine öğle arası koyarsın. Dönüşünü de istediğin zaman başlatabilirsin.

Var hocam. Bir yerde hata yapıyor olmalısınız.
hocam programı indirdim. ders ekle kısmından dersi eklerken dagıtım şekli kısmı gelmiyor. özel alanlar var. dersi eklediğimde ders atama kısmında "haftalık ders saati ve teklik 2lik kısmı var. burdan da 5 satalik dersi ekleyemiyorum. yani 5 saatlik dersi 2+2+1 yapamıyorum. sizin kullandığınız sürümde ders ekle dediğimiz de altında dağıtım şekli bölümü geliyor mu? geliyorsa crackli dosya gönderebilir misiniz?

hocam programı indirdim. ders ekle kısmından dersi eklerken dagıtım şekli kısmı gelmiyor. özel alanlar var. dersi eklediğimde ders atama kısmında "haftalık ders saati ve teklik 2lik kısmı var. burdan da 5 satalik dersi ekleyemiyorum. yani 5 saatlik dersi 2+2+1 yapamıyorum. sizin kullandığınız sürümde ders ekle dediğimiz de altında dağıtım şekli bölümü geliyor mu? geliyorsa crackli dosya gönderebilir misiniz?
Hocam biz satın aldık. Lisanslı kullanıyoruz. Kendi sitesinden orijinal kurulum dosyasını indirip kullanabilirsiniz. Birebir karşılaştırma yapın bakalım sizdeki programda mı sıkıntı var. ASC ile lisanssız da kullanabilirsiniz. Sadece yazıcıdan çıktı vermez. Ama programı sorunsuz yapar.

kendi sitesinden demo versiyona basvurdum ordan deneyecem. 2017den berı tum surumlerı denedım hepsınde dağıtım seklı cıkmıyor özel alanlar cıkıyor :(

kendi sitesinden demo versiyona basvurdum ordan deneyecem. 2017den berı tum surumlerı denedım hepsınde dağıtım seklı cıkmıyor özel alanlar cıkıyor :(
Teamviewer ID ve şifresini özelden yollarsanız bakarım. Benimkiyle kıyas yapabilirim. Veya sualiniz neyse çözüm bulmaya çalışırım.

http://www.mediafire.com/file/ia7k5pybllhbfq4/aScTimetables-2021.1.9.exe/file
https://www.asctimetables.com/

Özellikler
Otomatik Planlama
Bilgisayar Senin İçin Çalışmayı Yapsın

El İle Yerleştirme
Bir ders programı oluştururken, istediğiniz herhangi bir manuel ayarlamayı yapmakta özgürsünüz.

Planlama Sonrası Kontrol
Algoritmamız herhangi bir uyuşmazlığın olup olmadığını hızlı bir şekilde denetler.

Basit Veri Girişi
İlk işlemi olabildiğince hızlı ve kolayca yapmanızı sağladık.

Mobil
Programınızı yayınlayın. Öğretmenler ve öğrenciler için mobil cihazlarda kullanılabilir hale getirin.

Veri Aktarımı
Elektronik ortamda verilerin çoğu var,böylece tüm yapmanız gereken aktarım yapmak.

Binalar
Birden fazla binası olan okullar aSc Timetables da unutulmamıştır. Planlamalarını kolaylaştıracak bir çok ilişki ve özellikler bulunur. Örneğin binalar arası öğretmen geçişi için boş periyot bırakma. Bir öğretmen için günlük ve haftalık en fazla geçiş sayısı sınırı gibi.

Tamamen özelleştirilebilir.
Yazılımında her şey kullanıcının kontrolüne bırakılmıştır. Kullanıcı isterse yazılımı kolayca özelleştirebilir. Bir tuşla her şeyi ilk kurlumdaki standart ayarlara alabilir.

Ögretmen Devamsızlık Takibi
O gün dersine gelemeyecek öğretmenin yerine dersi olmaya en uygun öğretmeni bulabilirainiz. Değişikliği yaptığınız anda mobil aplikasyodan ilgil sınıfın tüm öğrencilerine bildirim gönderilir.

Edupage
aSc Timetables bu özelliğinide satın alan müşterilerimiz bir okul sitesi ve mobil uygulayada sahip olurlar. EDUPAGE ön planda bir web sitesi gibi görünür. Ama öğrenci, öğretmen, veli ve yönetici sisteme girdiğinde onu bir okul yönetim programı karşılar. EDUPAGE Not, Devamsızlık, Sınıf Defteri, Online Eğitim, Planlar, Ödeme Takibi vb bir çok özellliğin olduğu bir sistemdir.

Ülkenize Özgü
Asc Ders Planlama Programı hemen her ülkede kullanıldığından, bölgesel ihtiyaçları karşılamak için dünya çapında dizayn edilmiştir.

aSc Timetables Online
Ders programı dosyasını online olarak saklayabilir ve her yerden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz planlamanızı EDUPAGE sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Online Sınıf Yoklaması
Online Sınıf Yoklaması için yeni yapılan planlamadan bilgi alabilirsiniz. Öğretmenleriniz kolayca giriş yapabilir ,ders programını hatta planlarını bile doldurabilir.
asc nin setup dosyasını da gönderirmisiniz?

Daha önce Progmatic kullanmıştım, ondan daha iyi DEĞİL Sanki.

Herkesin isteğini yerine getirmeye çalıştığım zorlu bir ders programı yapmaya çalışıyorum. Her şey iyi gibi ilerlerken 1 saat beni beklettikten sonra bitti diye duruyor, bir bakıyorum dağıtamadığı 2 kart daha var.

Sonra İyileştir düğmesine basıp, dağıtılamayan kartları dağıt diyorum, 30-40 dakika sonra o iki kartı yerleştiriyor. Madem o iki kartı koyabileceğin yer vardı neden ana dağıtım yaparken koymadın onları. Zaten hikaye orada bitmiyor, bir bakmışım bazı öğretmenlerde haftada 8-10 saat toplam boşluk var.

Arayüz olarak daha kullanışlı gibi olmasına rağmen algoritmasının pek iyi olduğunu düşünmüyorum.

Ben şimdilik ASC TimeTables defterini sonsuza kadar kapattım gibi. Belki daha kolay okullarda tekrar karşılaşırız.

Daha önce Progmatic kullanmıştım, ondan daha iyi DEĞİL Sanki.

Herkesin isteğini yerine getirmeye çalıştığım zorlu bir ders programı yapmaya çalışıyorum. Her şey iyi gibi ilerlerken 1 saat beni beklettikten sonra bitti diye duruyor, bir bakıyorum dağıtamadığı 2 kart daha var.

Sonra İyileştir düğmesine basıp, dağıtılamayan kartları dağıt diyorum, 30-40 dakika sonra o iki kartı yerleştiriyor. Madem o iki kartı koyabileceğin yer vardı neden ana dağıtım yaparken koymadın onları. Zaten hikaye orada bitmiyor, bir bakmışım bazı öğretmenlerde haftada 8-10 saat toplam boşluk var.

Arayüz olarak daha kullanışlı gibi olmasına rağmen algoritmasının pek iyi olduğunu düşünmüyorum.

Ben şimdilik ASC TimeTables defterini sonsuza kadar kapattım gibi. Belki daha kolay okullarda tekrar karşılaşırız.
Her ikisini de kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki ASC progrmatikten kat kat üstün yeteneklere sahip. Eğer okulunuz küçükse programatik iş görür ama okul büyüdükçe ilişkiler karmaşıklaştıkça ASC daha iyi.

ASC nın planlama ilişkileri kısmını detaylıca inceleyin. Esas filmin döndüğü yer orası.

Pahalı derseniz haklısınız. Aşırı pahalı hem de. Bu yıla kadar her sene satın aldık. Ama yıllık 1800 TL olmuş. Bu yıl alamadık.

Geri