asc timetables hakkında

Kodla Büyü

tunaböte

Aktif Üye
asc timetables programı kullanan arkadaslarım, bilgileri girdikten sonra ellemi yerleştiriyorsunuz yoksa kendisi otomatik yapıyomu?

nasıl elle yerleştiriyorsun anlamadım. Benim bildiğim dersleri, sınıfları, derslikleri ve öğretmenleri belirliyorsun, istediğin özel şartlarını belirliyorsun "start timetable generation" düğmesi ile programı kendisi otomatik yerleştiriyor kontrolde sıkıntı yoksa.

Özellikle belli bir saatte olmasını istediğiniz bir ders varsa onu yerleştirin sonra üzerine sağa tıklayıp kilitleyin.
Öğretmenlerin boşaltmak istediğiniz dersleri varsa "Genel Bilgiler" menüsünden "Öğretmenler"i tıklayın ve "Koşul Belirleme" seçeneğinden istediğiniz düzenlemeyi yapın...
Bu işlemleri yaptıktan sonra "Ders Programı" menüsünden "Yeni ders programı yapma" butonuna basın program otomatik yerleştirsin kalan dersleri, zaten yerleştiremez ise size uyarı verir. Sizde birkaç düzenleme yapıp tekrar denersiniz...

Programın çok daha fazla özelliği var kullandıkça göreceksiniz...

Bu programın kullanımı kolay ama adam akıllı dağıtım yapmıyor biraz koşul yapınca dağıtım yapamıyor e-okul ve bilsa çok iyiydi.

Bilsayı beğenmiyorum, e-okulda şuan doğru düzgün çalışmadığı için program yapılmıyor...
Sizi bilmem ama benim yaptığım ders programında 5 tane ilişki bazı derslerin peş peşe yada aynı güne denk gelmemesi için ayrıca öğretmenlerin programında boşluk açmak için yaptığım kısıtlamalar var ama yinede program bir şekilde yapıyor yerleştirmeyi...
Belki "Yeni Program Yapma" seçeneğini seçtiğinizde gelen pencereden programın zorluk derecesini "çok büyük" seçerseniz programın oluşması biraz zaman alır ama sonuç alırsınız...

peki arkadaşlar,bu programda 5 saatlik bir dersi 2+2+1 şeklinde nasıl ayıracaz .. bunun özel bi ayarı varmı.. aciiiillll..şimdiden tesekkrler.

tunaböte' Alıntı:
peki arkadaşlar,bu programda 5 saatlik bir dersi 2+2+1 şeklinde nasıl ayıracaz .. bunun özel bi ayarı varmı.. aciiiillll..şimdiden tesekkrler.
hocam o şekildeki dersleri 2 ye bölüyorsunuz. Bi dersi 2 saat ve 2 li şekilde, diğer dersi de 1 saat ve tekli olacak şekilde. 3-5 saat olan dersleri 2 farklı dersmiş gibi bölmek gerekiyor.

5 saatlik matematik

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 2,337
Arkadaşlar ben bu programı 2 yıldır kullanıyorum. En iyisi bu. Mantıklı şartlar girdikten sonra yapamayacağı program yok. Kesinlikle tavsiye ederim. Raporlama sistemi de çok iyi. Türkçe dil desteği de var.

Acs bence hamallık kaç gün boşa uğraşmışım progmatic ile yarım saatte bitirdim hem kolay hemde şartları kabul edip hertürlü programı yapıyor.

hakanotuken' Alıntı:
Acs bence hamallık kaç gün boşa uğraşmışım progmatic ile yarım saatte bitirdim hem kolay hemde şartları kabul edip hertürlü programı yapıyor.

Öyle değil aslında ama sizi sarmamış hocam yoksa asc kraldır...

Şartları biraz artırınca yapamıyor hocam baktım olmadı progmatic yükledim ilkkez kullanmama rağmen yarım saatte bitirdim

hakan hocam asc nin, progmatik ve bilsa gibi dağıtamamasının nedeni daha mantıklı dağıtım yapan bir program olması.. asc ile dağıtırken dağıtma ekranında büyük seçeneği var birde orayı seç bak nasıl dağıtıyor.

mesela aynı gün türkçe dersini iki kere vermiyor , verirsede bozulan sınırlamalar olarak gösteriyor vs.. ben bilsa progmatic ve asc kullanmış biri olarak diyorum asc şuan için bir numara. bilsa yeterki dağıt de, dağıtır, ama kim ölmüş kim kalmış umrunda bile olmaz.

asc kullandık memnun kaldık.

sadece ders saatlerini bölme olayını çözene kadar uğraştırıyor biraz, orası kötü sadece.

asc de iki farklı dersin aynı saate denk gelmemesi için ilişkiler kısmından hangisi seçeneği seçmeliyiz program ingilizce olduğu için bulamadım..

Arkadaşlar asc time tables 'ta 2 derslik dilimlerde iki ders arasının öğle saatine denk gelmemesi için nasıl bir teknik uygulanabilir?

Geri