Asc Timetables Yardım

Kodla Büyü

uragan06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocam okulumuzda yaklaşık 50ye yakın öğretmen var.sabah çı - öğlenci şekilde eğitim veriliyor.Ders programını sabah çı öğleci yaparken öğlenci sınıfların sabahki derslerini, sabahçı sınıfların öğleden sonraki derslerini sınıfların zaman tablosundan kapatıyorum.Ancak dağıtım yapmıyor yerleşmeyen çok ders kalıyor.Yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.Çalışma dosyasını da gönderiyorum...
programın 2015 sürümünü kullanıyorum..

Ekli dosyalar

• D1.rar
    15 KB · Görüntüleme: 64
BU PROGRAMLA aynı anda sabahçı-öğlenci program yapılmıyor mu?yerleşmeyen onlarca ders kalıyor.,Anlamadım gitti.. :verymad:

Hocam asc türkiyenin internet sitesinde detaylı anlatımlı videolar var onları izle işi çözersin. Çözemezsen de bana pm at yarın sabahtan yardımcı olayım asc okuldaki bilgisayarda kurulu.

Yerleşmeyen onlarca ders kalıyorsa tanımlamalarında problem vardır kesin. Videolardan sınıf öğretmen ve ders tanımlamaya sonra da sınıflara ve öğretmenlere ders atama işlemine bak onları doğru yaparsan sabahçı öğlenci aynı anda sorunsuz halleder

Ben öğle arasında blok dersleri bölmesin istiyorum. Dersin ilk saatini 4. saat, ikinci saatini 5. saate atıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

hocam çözüm bulamadım.anlayan varsa bi bakarsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• ESKİ SÜRÜM8.rar
    30.5 KB · Görüntüleme: 48
Sayın hocam sabahçı ve öğlenci sınıfların programını ayrı ayrı yapsanız daha pratik olmaz mı? Neticede ikisini bir arada yapmak din kuralı değil ya :mrgreen:

uragan06' Alıntı:
HOCAM HEM SABAH HEM DE ÖĞLEDEN SONRA DERSE GİREN ÖĞRETMENLER VAR
hocam once sabahçı sınıfarın programını yapın daha sonra oğlenci sınfların programını yapın. Boylece oğretmene sabah ve oğlen programını ayrı tebliğ edersiniz.

Hocam programa bütün sınıfları ve öğretmenleri ekleyeceksiniz. Sonra sınıflara girip zaman tablosundan sabahçıların öğleden sonralarını, öğlecilerin sabah saatlerini kapatacaksın. Hepsi bu kadar. Benim kullandığım sürüm 2015.7.2. Senin hazırladığını açmadı yoksa yapıverirdim.

Hocam versiyon uymadı bende bakamadım ama bence bilgi girişinde hata vardır. Ben de 7+7 14 saatlik ders programını yapıyorum. Ve bu program ders programını yapıyor.

bu şekilde çıktı almak için ne yapmamız lazım.
asc-jpg.45525

Resimdeki gibi bir tebliğ nasıl yapılabilir bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171026-194744.png
    Screenshot_20171026-194744.png
    240.7 KB · Görüntüleme: 20
Geri